Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Timisoara

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
7209 replies to this topic

#6409
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Vezi pe forumul RATT. E o discutie intreaga sub "Proiecte".

#6410
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Olandez traficant de migranți, arestat la Timișoara

http://evz.ro/olande...-timisoara.html

#6411
sergiudaniel

sergiudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 12.01.2008
Groapa adanca in zona zero a Timisoarei, fotografiata de un consilier judetean

http://www.tion.ro/g...udetean/2015834


Posted Image

Attached Files



#6412
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,553
  • Înscris: 15.06.2007
In caz de pana de idei, ar putea sa faca niste parcari etajate d'astea prin oras..

Attached Files



#6413
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Dar ce dreaq tot largesc la Iulius ala?De cate ori vin e mutata parcarea,transee noi,drifturi pentru locurile goale.....

#6414
sergiudaniel

sergiudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 12.01.2008

 daniMMM, on 03 aprilie 2018 - 13:38, said:

Dar ce dreaq tot largesc la Iulius ala?De cate ori vin e mutata parcarea,transee noi,drifturi pentru locurile goale.....

Open ville

https://www.business...ille-timisoara/

#6415
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,513
  • Înscris: 30.10.2003

 tfmercedez, on 03 aprilie 2018 - 13:15, said:

In caz de pana de idei, ar putea sa faca niste parcari etajate d'astea prin oras..
Nu merge in Romania. Gandeste-te ca se strica la 6 dimineata si tu vrei sa pleci in concediu. Pana vin aia de la mententanta ti se termina concediu. Ori hardughia nu se strica deloc, ori serviciu de mentenanta trebuie sa vina urgent sa repare.

 sergiudaniel, on 03 aprilie 2018 - 13:45, said:

Eu-s curios cum e cu drumurile si parcarile. Eu n-as fi aprobat noi constructii de birouri in centru. Si asa Mall-ul era un punct care atragea multi oameni si cateodata nu gaseai locuri libere de parcare.
Timisoara trebuie aerisita, nu inghesuita cu cladiri.

#6416
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,553
  • Înscris: 15.06.2007

 Bursul, on 03 aprilie 2018 - 14:10, said:

Nu merge in Romania. Gandeste-te ca se strica la 6 dimineata si tu vrei sa pleci in concediu. Pana vin aia de la mententanta ti se termina concediu. Ori hardughia nu se strica deloc, ori serviciu de mentenanta trebuie sa vina urgent sa repare.
Eu-s curios cum e cu drumurile si parcarile. Eu n-as fi aprobat noi constructii de birouri in centru. Si asa Mall-ul era un punct care atragea multi oameni si cateodata nu gaseai locuri libere de parcare.
Timisoara trebuie aerisita, nu inghesuita cu cladiri.
Ca si un lift, sigur poate fi prevazut cu un sistem manual de siguranta. Dai la manivela 10 minute, si se rezolva si fara electricitate.  Sunt muote solutii de parcari automatizate, asta cred ca e cea mai ieftina.

#6417
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007

 Bursul, on 03 aprilie 2018 - 14:10, said:

Eu-s curios cum e cu drumurile si parcarile. Eu n-as fi aprobat noi constructii de birouri in centru. Si asa Mall-ul era un punct care atragea multi oameni si cateodata nu gaseai locuri libere de parcare.
Timisoara trebuie aerisita, nu inghesuita cu cladiri.

Zona respectiva si imprejurimile sunt/erau pline de cladiri vechi/dezafectate. Ar fi interesant de dezbatut ce s-ar putea face altceva astfel incat sa fie mai bine si sa renteze si din punct de vedere financiar.

#6418
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Polițiști de frontieră, membri ai unei rețele internaționale de trafic de migranți. Numărul impresionant de oameni descoperiți într-un singur tir

În comunicatul procurorilor DIICOT se face referire la un caz în care membrii acestei grupări au încercat să treacă fraudulos granița nu mai puțin de 111 persoane. ”În data de 21.04.2017, la punctul de frontieră Nădlac II, s-a prezentat conducătorul auto al unui ansamblu auto format din cap tractor şi remorcă care a prezentat documente de transport în vederea trecerii frontierei de stat a României pe ruta Ungaria – Austria. Cu ocazia controlului efectuat în interiorul tir-ului de către poliţia de frontieră, s-a identificat că marfa indicată în documentele de transport era inexistentă, însă în interiorul tir-ului se aflau un număr de 111 cetăţeni străini, adulţi şi minori (diverse naţionalităţi printre care irakieni, sirieni, afgani, indeni şi pakistanezi – în marea lor majoritate, intraţi anterior ilegal pe teritoriul României, cu solicitări de azil)”, se mai precizează în comunicatul DIICOT. După acest incident, au fost depistate, la distanțe scurte de timp, alte grupuri de migranți care încercau să ajungă în Ungaria. Grupuri de migranți care au plecat din România, cu ajutorul acestei rețele au fost depistate pe teritoriul Austriei. Înainte de descinderile de ieri din vestul țării, au avut loc și cinci percheziții în Austria, în urma cărora a fost depistat unul din liderii rețelei, pakistanezul Ahmad Khan Saeed. Acesta este acum arestat.

https://www.pressale...ngur-tir-video/

#6419
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,555
  • Înscris: 13.06.2004
Troleibuzul ăla Austriac, "Gräf & Stift" va fi păstrat în colecţia R.A.T.T.? http://ratt.stfp.net/?ttx=Lg

#6420
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,513
  • Înscris: 30.10.2003
Cum se mai circula? Merge unda verde?

#6421
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

 Bursul, on 17 aprilie 2018 - 09:54, said:

Cum se mai circula? Merge unda verde?
De ce esti rau si rasucesti cutitul in rana? :)

#6422
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,687
  • Înscris: 13.10.2003
Pe Rebreanu unde circul zilnic sa stii ca da, se merge destul de OK, cam stiu sa anticipez deja semafoarele functie de viteza cu care circul.
Au insa lucrari, spre ex. sambata intersectia Rebreanu cu Sagului era blocata din cauza lucrarilor, s-a facut coloana lunga de tiruri ...

Edited by radumiki, 17 April 2018 - 10:28.


#6423
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
Scuze, Radumiki, acum am văzut întrebarea ta. Mai este de actualitate?

Attached Files



#6424
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,513
  • Înscris: 30.10.2003
OMG  Posted Image Posted Image  sunt 10 ani de atunci!!!

#6425
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
C-e avetii cu, duamna, Grapini? Posted Image

Mesajul ala de acum multi ani mi-a adus aminte si de un alt candidat, ceva mai recent, ce a iesit zilele astea in evidenta printr-o nesimtire crasa. Pentru ce a facut specimienul ala ar trebui dat afara, dar nu stiu cine poate face asta: CJ-ul sau ministerul de la bucuresti.

Edited by biscatrix, 20 April 2018 - 13:00.


#6426
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006

 Bursul, on 17 aprilie 2018 - 09:54, said:

Cum se mai circula? Merge unda verde?

Probabil că da :) Marea majoritate prindem undă roșie în 90 % din cazuri :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate