Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Timisoara

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
7207 replies to this topic

#6373
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbenis, on 14 decembrie 2017 - 11:06, said:

De ce?
Pentru ca in special acolo, cand incercam sa intorc , (pe unde intoarce toata lumea, pentru ca la intersectia cu Cetatii este interzis) nu puteam efectua manevra direct din cauza taxiurilor care parcau pe margine in intersectie, si trebuia facuta intoarcerea din trei manevre, ceea ce insemna complicare si mai multa, ingreunarea traficului.  Si am boala pe taximetristi, pentru ca sunt figuranti, nu vin cand ai nevoie de ei, sa  circule nu sa stea aiurea in parcari.

#6374
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Uăleu!!! Posted Image

https://debanat.ro/2...ele_211104.html

#6375
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Metroul, unde-i metroul?

#6376
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Se face ceva pe centru de Revelion?

#6377
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postkodiak, on 15 decembrie 2017 - 18:35, said:


View PostBursul, on 16 decembrie 2017 - 12:19, said:

Metroul, unde-i metroul?

Pana una-alta, acum am ajuns, din oras.
Pasajul Michelangelo e inchis si inundat de apa...

Nici lucrarile terminate, nu-s bine facute.

Fantana cantatoare si metroul lui peste...

Edited by sylvius, 16 December 2017 - 12:55.


#6378
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

View Postkodiak, on 15 decembrie 2017 - 18:35, said:

Sunt curios cum ajungi tu la linkuri dubioase gen "debanatro"? In 15 secunde nu se incarca pagina lor. Imi pare rau ca am dat click acolo.

View PostdaniMMM, on 16 decembrie 2017 - 12:19, said:

Se face ceva pe centru de Revelion?
Distragerea atentiei pentru spargeri in locuinte.

#6379
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu a fost nici un politician aseara in Timisoara sa le stranga mana si sa le multumeasca revolutionarilor pentru ce au facut in decembrie '89?

#6380
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,811
  • Înscris: 22.05.2011

View PostdaniMMM, on 17 decembrie 2017 - 12:45, said:

Nu a fost nici un politician aseara in Timisoara sa le stranga mana si sa le multumeasca revolutionarilor pentru ce au facut in decembrie '89?
Ba da, cum sa nu. Sunt toti la Timisoara in genunchi si cu lumanari in mana.
Li se rupe, se uita pe fereastra si rad. Rad de idiotii care ii voteaza  si le platesc taxe si impozite ca sa aiba ce fura. Asta fac politicienii.

Edited by Chriss_Summer, 17 December 2017 - 12:50.


#6381
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007

View PostdaniMMM, on 17 decembrie 2017 - 12:45, said:

Nu a fost nici un politician aseara in Timisoara sa le stranga mana si sa le multumeasca revolutionarilor pentru ce au facut in decembrie '89?
Cine, madam go'ghiu?! ...dogariu, diaconu'...
Usleul e ocupat cu legile justitiei, nu 'servesc' Timisoara-decembrie!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eGWDsSRPKbs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by timisoso, 17 December 2017 - 12:50.


#6382
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Primarul Nicolae Robu si soferul lui, surprinsi in timp ce depaseau coloana in asteptare la semafor, pe liniile de tramvai

În cazul în care și voi ați stat aproape 2 luni ca proștii de dimineața până seara în trafic pe o bandă și aia de troleibuz, să știți că Majestatea Sa, nu a făcut-o, el închide drumuri în Decembrie în zona de sud a orașului (unde își și are reședința MS), dar îl doare-n cur de popor și de cum aproape 2 luni de zile 2 cartiere sau chiar 3 cartiere au fost înghesuite de pe Surorile Caceu/Ripensia pe o fucking bandă și aia cu 4 linii de autobuze și troleibuze. 2 luni în care făceai în Decembrie, chiar și 20 de minute de la județean până în complex.

E ușor să închizi ce vrei și cum vrei dacă tu ești REGE și mergi ca șmecherul pe linia de tramvai pentru că ... poți.

http://www.tion.ro/p...tramvai/1955111

#6383
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Eu pot să circul în regim de urgență pe șantierele din Timișoara. Evident că am fost pe șantier, da. Eu vorbesc în cunoștință de cauză, de fiecare dată, nu din ce îmi povestesc unii sau alții”, a explicat primarul Timișoarei.

Robu spune că nu a trecut pe roșu și îi acuză pe cei care au susținut asta. Întrebat dacă face publice imaginile de pe camerele de supraveghere din trafic, edilul a ținut să precizeze că nu-și pierde vremea cu așa ceva.

În nici într-un caz, sunt niște ordinari cei care au spus așa ceva. E deranjant că sunt oameni care se ocupă cu așa prostii, nici într-un caz. Or fi fost supărați că nu era deschisă strada Martir Caceu și se circula greu. Dar eu credeți că-mi pierd vremea cu așa ceva? Ce realizări pot eu avea dacă mă apuc să dau replici, să mă dezvinovățesc, eu am treburile mele, nu-mi pierd vremea cu prostii din astea. Credeți că nu avea o poză, dacă era așa? Dar există și Photoshop, le dau eu idei”, a conchis primarul Timișoarei.

Daca ar renunta la infatuarea asta si ar recunoaste cand greseste, sa mai lase de la el, ar avea foarte mult de castigat.

Si in politica a avut de suferit din cauza asta:

https://debanat.ro/2...rii_211251.html

Discuțiile au fost mult mai aprinse după ședința propriu-zisă, la masă. Robu s-a apărat cu vechea placă privind titlurile academice pe care le are, motiv pentru care nu poate ceda în fața oricui. În replică, Blaga i-a spus că, dacă toți academicienii și-ar face un partid, acesta ar obține sub 1% la alegeri, sugerându-i astfel lui Robu că ori se împacă cu primarii, ori se lasă de politică și se duce în lumea academică.

Edited by Corupt, 19 December 2017 - 12:49.


#6384
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Cât de prost e, ce legătură are dacă a trecut pe roșu sau nu, ce căuta pe linia de tramvai? Din cauza lui s-o circulat infernat aproap 2 luni în partea aia de oraș. Să faci 30 de minute de la județean până în complex?
S-o pus ca un bou ce este să reabiliteze strada aia ce e vitală pentru traficul din Giroc/Soarelui în Decembrie, în zilele cu ninsoare și când îngheța, lucrau muncitorii maxim 2 ore pe zi.

#6385
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Pe de alta parte strada aia ar fi fost gata de mult sau macar se putea circula pe ea in regim de santier daca nu trebuiau sa schimbe si teava aia de gaz, ca acolo se sta. La fel a fost la Jiul unde au asteptat destul de mult pana cand au montat nu stiu ce tot cei de la gaz Posted Image. Dar si el fraier, in loc sa explice la lume si sa stea cu gura pe companie, el se cearta cu presa si oamenii ...

Edited by Corupt, 19 December 2017 - 14:41.


#6386
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostCorupt, on 19 decembrie 2017 - 12:48, said:

Robu spune că nu a trecut pe roșu și îi acuză pe cei care au susținut asta.


Asta e tupeul politicii romanesti.Te minte in fata.

#6387
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Primaria Timisoara intra in 2018 cu facturi neplatite. Problemecu plata salariilor la RATT

http://www.tion.ro/p...la-ratt/1953223

Șoferii ne promit o grevă

#6388
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
odata nu am vazut sa scrii si ceva pozitiv de timisoara, si chiar cred ca sunt destule de spus. stiu ca sunt si multe de criticat dar asta nu e un topic de criticat, nu?! ti se pare constructiva atitudinea asta sau care-i faza? nu vad sa te manifesti si in celalalt capat al spectrului, cel pozitiv.
am auzit ca iasiul e mai interesant, un loc frumos si primitor, numai bun de mutat in el.

ca tot suntem pe topicul timisoara, poate vrei sa-ti dovedesti afirmatia facuta in repetate randuri pe diferite topicuri, cum s-a construit in timisoara de sase(6) ori mai mult in perioada interbelica. ai aruncat gogoasa si ai fugit, cine stie, poate acum e momentul adevarului...

Edited by morenno, 19 December 2017 - 15:47.


#6389
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
De fapt tu ești bănățanul ăla de simte nevoia ca orașul lui să fie aplaudat non stop.
Atitudinea ta față de "regățeni" mă lasă rece și nu scriu nimica pozitiv despre Robu pentru că nu prea am ce să scriu, cât despre Timișoara, am scris deseori pe topicul de dinamică de ce este superior Clujului.

Și dacă tot ai aminit de Iași, acolo transportul public este o bătaie de joc, dacă la noi e cum e, la ei e dezastru, m-am bucurat de transportul public de la ei vara asta și nu mi-o mai trebuit

View Postmorenno, on 19 decembrie 2017 - 15:43, said:

ca tot suntem pe topicul timisoara, poate vrei sa-ti dovedesti afirmatia facuta in repetate randuri pe diferite topicuri, cum s-a construit in timisoara de sase(6) ori mai mult in perioada interbelica. ai aruncat gogoasa si ai fugit, cine stie, poate acum e momentul adevarului...

De 6 ori mai mult în perioada interbelică față de ultimii 20 de ani de imperiu, citește monografia Timișoarei, dacă ții neapărat, pot merge la bibliotecă și să-ți pozez citatul, dar mai curios ar fi să te plimbi prin cartierele din jurul catedralei Ortodoxe, să te plimbi pe la Loga, să te plimbi în jurul bulverardului Revoluției, p-acolo mai toate casele alea pe care le vezi, sunt din perioada interbelică, poți vedea și multe case neoromânești

#6390
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
tinere, in perioada aia de care vorbesti tu, cea de 20 de ani dinaintea unirii, in timisoara s-au construit bulevarde noi intre cartiere, s-au asfaltat strazile, s-a introdus tramvaiul electric, telefonia, iluminatul electric. tot atunci a avut loc si extinderea cartierelor.

intradevar, s-a dezvoltat timisoara si in perioada interbelica dar nicidecum de sase ori mai mult, si oricum nu s-a intamplat datorita guvernului central. s-a datoratat vremurilor, timisorenilor si in mod deosebit bancilor reunite banatene. banii timisorenilor au platit pentru dezvoltare, si, ca tot ratacesti meritele progresului, poate e oportuna mentionarea faptului ca timisorenii au aparat integritatea tarii prin numeroase manifestari publice inca din perioada interbelica. al doilea razboi a prins armata romana desculta, si atunci populatia orasului a trimis bani pentru dotare. de atunci si pana azi timisoara sustine Romania, fara regrete, doar cu amaraciune fata de nedreptatile vazute de orasul asta, care nu e sustinut cum ar merita.
catedrala ortodoxa tot din banii timisorenilor a fost construita. eforturile localnicilor si implicarea sfatului parlamentarilor banateni au facut posibila ridicarea catedralei.

cateva case si fatada oribila de teatru nu inseamna mare lucru in schema mare a lucrurilor, a vremurilor si a oamenilor, inainte sau dupa unire.

Edited by morenno, 19 December 2017 - 17:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate