Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Care e faza cu proxy-ul? (regulamentul forumului)

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
În regulamentul Softpediei se menționează că nu ai voie să postezi folosind proxy-ul. De ce această speficiație?   Posted Image  Nu, nu am folosit vreodată proxy, dar sunt curios.

Edited by djl, 01 November 2017 - 14:15.


#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
In Regulamentul Softpedia este interzis sa iti faci clone pe forum iar clonele pot fi dibuite dupa IP-ul folosit de fiecare user.
Daca folosesti proxy iti ascunzi adevaratul IP si nu ti se va dibui usor clonele.

Cred ca asta e rationamentul interzicerii folosirii proxy-ului.

#3
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Poate dura cu cinci minute în plus până auzi bătăile în ușă.
Economisești cele cinci minute din timpul altora.
Dacă ești de treabă pe forum și nu superi pe nimeni, nimeni nu vede cum anume te conectezi.

Oricum tu n-ai nicio treabă cu asta, stai liniștit.
Ori doar te dai mare că ai citit regulamentul? Posted Image

Edited by scaiba, 01 November 2017 - 14:21.


#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,377
  • Înscris: 16.03.2007
Si eu mi-am luat suspend ca cica folosesc proxy. Atunci foloseam Tor pentru a freca duda pe forum la munca, sa nu-mi vada superiorii activitatea in loguri.

Acum nu mai folosesc, pentru ca am devenit sef. Posted Image

Edited by laffin, 01 November 2017 - 14:26.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdjl, on 01 noiembrie 2017 - 14:09, said:

În regulamentul Softpediei se menţionează că nu ai voie să postezi folosind proxy-ul. De ce această speficiaţie?   Posted Image  Nu, nu am folosit vreodată proxy, dar sunt curios.

Pentru ca toate IP-uirile si postarile se raporteaza la partenerii americani, fiecare user putand fi dibuit dupa IP.
Serviciile secrete urmaresc ce se posteaza pe Softpedia, mai multi moderatori fiind agenti acoperiti...

Edited by rosix, 01 November 2017 - 14:22.


#6
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,222
  • Înscris: 29.07.2013
Pentru ca :

SoftNews NET isi pastreaza dreptul de a investiga si de a lua masurile legale cuvenite impotriva oricarei persoane care, in opinia sa discretionara, incalca aceste prevederi, incluzand, fara a se limita la aceasta, indepartarea continutului nepotrivit din cadrul forumului sau incetarea calitatii de membru a acestor persoane. In plus, in caz de suspiciune asupra legalitatii mesajelor postate, SoftNews NET isi pastreaza dreptul de a denunta situatia catre autoritatile in masura sa aplice legea, acest fapt implicand inclusiv divulgarea catre aceste autoritati a datelor personale ale celor in cauza.

#7
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Oooo ! deci motivul nu e sa dibuiasca mai usor clonele pe Softpedia; ci sa ii dea "in gat" pe useri la Serviciile Secrete :lol:

#8
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postargonaut, on 01 noiembrie 2017 - 14:24, said:

SoftNews NET isi pastreaza dreptul de a denunta situatia catre autoritatile in masura sa aplice legea
Deci practic, este ca si facebook-ul, te da pe mana politiei la cerere.

Edited by YourFan, 01 November 2017 - 14:44.


#9
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Dar totusi, nu radeti dar eu sunt mai de la tara, dar ce e Proxy ala? Ca eu am crezut ca e vorba de asta?
https://www.brandpri...e/PROPROCOV.jpg

Sa inteleg ca ma dau astia de pe SP in gat la serviciile secrete ca mananc covrigei cand ma dau pe forum?Posted Image

Cred ca am bagat-o rau pe maneca daca ma prind astia si cu uleiul si cascavalul
http://www.promotii-...profi-p424.html

Edited by PoeOvidiu, 01 November 2017 - 14:54.


#10
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Proxy: în loc să suni pe cineva de pe telefonul tău personal, suni de pe un telefon public.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
E practic un intermediar, suni de pe mobilul tau un telefon public care suna mai departe in numele tau :)

#12
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
E cam același drac daca nu ai ip fix. Restart la router și 'sa curgă cloneleeee'.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postaceton, on 01 noiembrie 2017 - 16:20, said:

E cam același drac daca nu ai ip fix. Restart la router și 'sa curgă cloneleeee'.

Pai da, dar cand vine potera, cere toate IP-urile din istoric si cand le verifica la ISP, rezulta clar cine le-a utilizat... Asa ca, lasati-o naibii de boschetareala...

#14
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,920
  • Înscris: 16.03.2004

View Postaceton, on 01 noiembrie 2017 - 16:20, said:

E cam același drac daca nu ai ip fix. Restart la router și 'sa curgă cloneleeee'.

Ip-urile curg toate de pe aceeași plajă. Care plajă nu o poți schimba, decât dacă schimbi IPS-ul.

#15
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Nici eu nu prea inteleg curiozitatea asta a celor care administreaza forumul sa stie neaparat totul despre tine. dar deh, Romania.

#16
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 04.10.2007

View Postargonaut, on 01 noiembrie 2017 - 14:24, said:

Pentru ca :

SoftNews NET isi pastreaza dreptul de a investiga si de a lua masurile legale cuvenite impotriva oricarei persoane care, in opinia sa discretionara, incalca aceste prevederi, incluzand, fara a se limita la aceasta, indepartarea continutului nepotrivit din cadrul forumului sau incetarea calitatii de membru a acestor persoane. In plus, in caz de suspiciune asupra legalitatii mesajelor postate, SoftNews NET isi pastreaza dreptul de a denunta situatia catre autoritatile in masura sa aplice legea, acest fapt implicand inclusiv divulgarea catre aceste autoritati a datelor personale ale celor in cauza.
Ce date personale cunosti tu, de exemplu?

#17
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

View Postrosix, on 01 noiembrie 2017 - 14:22, said:



Pentru ca toate IP-uirile si postarile se raporteaza la partenerii americani, fiecare user putand fi dibuit dupa IP.
Serviciile secrete urmaresc ce se posteaza pe Softpedia, mai multi moderatori fiind agenti acoperiti...
N-aș fi putut s-o spun mai bine!
Ceea ce mă face să râd e că ăștia cred că dacă am ceva sensibil de dezvăluit, o s-o fac pe un forum...
Spune multe despre inteligenta "serviciului" român de informații!

#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Râdeți voi râdeți dar a fost un caz. Stați să-l găsesc

Problema e așa.

Sunt cazuri in care diverse autorități, la autosesizare sau sesizate de alte organizații (cum sunt cazurile cu discriminarea) vin și îți cer detaliile.

Tu, pentu ca forumul e deținut de o posesoana juridică, trebuie sa i le oferi pe tava.


Cui nu ii convine poate sa își facă forum și sa își seteze propriile reguli, care ii vor ușura sau nu munca in cazul contactului cu autoritățile.


UI aici


https://forum.softpe...36-petrolether/



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate