Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ce parere aveti despre PNL?

* * - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6934 replies to this topic

Poll: Ce parere aveti despre PNL? (568 member(s) have cast votes)

Ce parere aveti despre PNL?

  1. Foarte buna (25 votes [4.40%])

    Percentage of vote: 4.40%

  2. Buna (35 votes [6.16%])

    Percentage of vote: 6.16%

  3. Neutra (85 votes [14.96%])

    Percentage of vote: 14.96%

  4. Rea (159 votes [27.99%])

    Percentage of vote: 27.99%

  5. Foarte rea (264 votes [46.48%])

    Percentage of vote: 46.48%

Vote

#6859
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View Postfum, on 17 ianuarie 2022 - 20:17, said:

Situația actuală o văd în două variante: fie PNL-ul și PSD-ul s-au înțeles să guverneze împreună, dar să se certe, fiecare pe felia lui politică, luptând pentru propriul electorat, pe care îl va recuceri în final, fie se ceartă pe bune, însă coabitează pentru stabilitate. Ar mai fi și varianta în care nici ei nu știu în care scenariu se aflăPosted Image . În ambele variante greii câștigă. Dacă nu se certau, mesajul era incert. Poți prohodi cât vrei, ei sunt la guvernare și vor aduna puncte, cu toată criza energetică și sanitară. Ultima este deja arsă, poporeanul a hotărât deja pentru viața lui (din nefericire unii încurcă altora calculele), iar statului îi convine că niște pensionari vor să se sinucidă prin nevaccinare, mai ales că luptă pentru cauza asta. Dacă încep să încaseze din PNRR, poți schimba lejer prohodul cu o odă.

nu stiu unde vezi tu scenariul asta, insa pnl-ul e in cadere libera. iar iohanis cred ca e cel mai urat presedinte in viata, al romaniei...

#6860
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,683
  • Înscris: 11.03.2007
Înseamnă că nu va mai fi ales la următoarele alegeri, asta e...

#6861
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View Postfum, on 17 ianuarie 2022 - 21:35, said:

Înseamnă că nu va mai fi ales la următoarele alegeri, asta e...

bolojan ar trebui sa isi caute alt partid, pentru ca acum pnl nu reprezinta acum decat o balta fetida, plina de hoti, handicapati , miserupisti si analfabeti..

#6862
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Vita aia de Ciuca nu e in stare nici sa citeasca de pe ciorna ...
Vai mama lui, cine dracu l-a trimis acolo a facut-o doar ca sa-si bata joc de el ("hai sa-ti arat cat esti de prost: te fac premier ...")

#6863
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View Postshymano, on 17 ianuarie 2022 - 23:24, said:

Vita aia de Ciuca nu e in stare nici sa citeasca de pe ciorna ...
Vai mama lui, cine dracu l-a trimis acolo a facut-o doar ca sa-si bata joc de el ("hai sa-ti arat cat esti de prost: te fac premier ...")

pai o cautat ratatul ala de catu , unul mai prost ca el :)) si l-o gasit

#6864
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020

Quote

Camera de Comerț și Industrie a României: „Je suis Ciucă!” / Ne-am săturat de atacuri și scandaluri sterile, de instabilitate și destabilizatori. Mergem înainte cu Nicolae Ciucă
Posted Image

Niste paraziti care traiesc din birocratie pe carca firmelor...

#6865
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Foarte proastă! E unicul partid care a contribuit la toate dezastrele românești începând de pe vremea lui Cuza!

#6866
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Si la ala din 44??

#6867
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
Ar fi culmea sa aflam ca i-au adus si pe rusi tot ei ...

#6868
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
Apropos de recunoasterea mizeriei in care se lafaie pelistii, o spune clar un fost presedinte PNL

Quote

În ceea ce priveşte actuala situaţie a PNL, Orban afirmă că partidul pe care l-a condus este „în prăbuşire” şi „fără vreo resursă de revenire”.
„Nu prea mai e nimic: nici progresist, nici liberal, nici conservator, e în alianţă cu PSD-ul la guvernare. Sunt după cum bate vântul”, mai spune Orban.

pelistii care inca mai isi pun sperante in acest partid sunt ori inconstienti or complicii penalilor!

Edited by GlCA_Contras, 25 January 2022 - 11:37.


#6869
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Ca sa nu mai vorbim de pelistii care isi pun speranta in Orban.
Posted Image

#6870
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
Succesuri le uram...

#6871
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,199
  • Înscris: 03.03.2007
Problema cu PNL-ul e asta - si era valabila pentru vechiul PD-L: e singurul partid care poate sa intre pe piata rurala/a micilor orase si care e frecventabil de catre un alegator "de dreapta" din marile orase. Dreapta guvernamentala nu exista fara un partid care se bate in zonele alea cu PSD-ul. Iar bataia la sate nu e ca bataia de pe facebook/reddit, ca nu vorbim despre niste corporatisti pentru care politica consta in niste sloganuri generaliste despre coruptie si civilizatie - vorbim de joburi, de resurse din care traiesc oamenii cu influenta, vorbim de biserici etc. Daca reusesti sa convingi un primar pesedist sa treaca la tine, brusc in aceeasi zi ai toata comuna in maini.

Acum, nu zic ca e bine asa dar se lucreaza cu materialele clientului. Dependenta de centru, alocarile din fondurile de rezerva, umflarea bugetarimii si mentinerea unor localitati ce nu-si pot justifica existenta dpdv financiar sunt lucruri ce ar fi trebuit sa fie rezolvate in ultimii 30 de ani dar nu au fost. Acum ce facem? Ok, PNL e naspa, alianta cu PSD-ul a pus capac oricarui sentiment de compasiune pentru el. Dar picajul PNL ajuta PSD-ul mai mult decat ar ajuta o formatiune gen USR. Poate Orban sa construiasca ceva ce are relevanta in zona rurala? Ca daca nu are, existenta sa e lipsita de importanta: ai deja un partid ca USR-ul pe felia aia.

#6872
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Camera de comert si industrie.

Am vrut sa ma angajez si eu acolo, acum aproape 20 de ani ca programator.
A fost cel mai misto examen pe care l-am dat in viata mea, vorbesc pe bune.
Asa de rau mi-a parut ca am gresit in mai multe locuri. L-au luat altii. Erau parca vreo 2 posturi si eram vreo 30 de candidati.
Ne-au dat niste probleme de informatica tip test grila, dar foarte misto facute si foarte grele. Sau destul de grele pentru mine.
Am fost la vreo 15 interviuri la vremea aia cand voiam sa devin programator, iar asta a fost examenul care mi s-a parut cel mai serios dintre toate. Tare rau mi-a parut ca nu am reusit sa-l fac pe tot si am gresit la cateva.
Ma rog, nu stiu ce m-ar fi asteptat, probabil ca lucratul acolo nu ar fi fost la fel de interesant ca examenul respectiv, dar..

#6873
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postoaspetele, on 25 ianuarie 2022 - 13:01, said:

Ca sa nu mai vorbim de pelistii care isi pun speranta in Orban.
Posted Image

Zi zău cu limba scoasă că nu te-ar tenta oleacă partidulețul lui Sică?

Adică eu unu, care dar la gândul de Peleu îmi ies bube pe mine, dacă as fi sa aleg intre putregaiul actual cu numele de Peleu și bărcuța lui Orban alegerea ar fi clară, Orban hands down. Măcar omul ii liberal.

#6874
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Bucifoane, cu cine votăm?

#6875
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View Posttomaso, on 25 ianuarie 2022 - 18:31, said:

Bucifoane, cu cine votăm?

Cu psd-ul amândoi.. duhhh.. de parcă nu e evident

#6876
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Instructiuni incomplete. Care PSD, cel rosu sau cel galben ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate