Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

nedumerire telekom web & mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
In primul rand vreau sa imi cer scuze daca ar fi trebuit cumva sa postez in alta arie a forumului.

Am auzit niste zvonuri precum ca este la telekom serviciul web tv and mobile, ce este mai exact acest serviciu? poti urmari canalele din grila telekom live sau doar cele inregistrate? Pe pagina de la telekom nu gasesc nicaieri sa zica cuvantul "live"  ma intreseaza sa pot urmari live canalele online, nu prin antene, cum au cei de la antenaplay, ma poate lamuri si pe mine cineva?

Si daca pot urmari canalele live trebuie sa merg in tara sa semnez vre-un contract sau merge sa o fac si din strainatate?

#2
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Daca nu esti in tara nu vei putea vedea nimic.

#3
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009

View Postmulder_372000, on 01 noiembrie 2017 - 10:00, said:

Daca nu esti in tara nu vei putea vedea nimic.
de ce? au interdictie in europa sau ce?

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdevilboost, on 01 noiembrie 2017 - 09:52, said:

In primul rand vreau sa imi cer scuze daca ar fi trebuit cumva sa postez in alta arie a forumului.

Am auzit niste zvonuri precum ca este la telekom serviciul web tv and mobile, ce este mai exact acest serviciu? poti urmari canalele din grila telekom live sau doar cele inregistrate? Pe pagina de la telekom nu gasesc nicaieri sa zica cuvantul "live"  ma intreseaza sa pot urmari live canalele online, nu prin antene, cum au cei de la antenaplay, ma poate lamuri si pe mine cineva?

Da, e un serviciu de web dar numai pentru abonati Telekom, nu e moka, free pentru toata lumea. Si nu sunt toate canalele acolo. Unele dintre ele nu permit retransmisia pe web, prin drepturi de autor.
Dar cele comune sunt live si de o calitate decenta pentru web, zic eu.  Chiar aseara m-am uitat la Liga Campionilor pe Telekom Web TV.  Aveau vreo 4 meciuri transmise simultan pe canalele lor de sport.  Abonamentul telekom nu este al meu ci al parintilor, undeva in provincie... ei nu urmaresc pe net ci la TV.  Eu ma uit doar la ce nu transmite Digi si sunt destule.

Fata de Digi Online care are restrictie de IP, la Telekom se poate vedea din orice retea, cel putin in tara... afara n-am incercat.

https://www.telekomtv.ro/

Edited by rosix, 01 November 2017 - 10:33.


#5
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Noi am facut abonament pentru Champions League la Telekom online. Si iti dai seama ca nu merge. Platim 5 euro lunar si nu vedem practic nimic. Un serviciu de toata jena.Ba trebuie instalat nu stiu ce Plugin. Il instalezi si dupa iti cere iar sa il instalezi. Si cand ai norocul sa mearga, se intrerupe din 10 in 10 secunde conexiunea.  Nu merita, cel putin pachetul Sport de la ei

#6
faracreier

faracreier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.08.2017

View Postdevilboost, on 01 noiembrie 2017 - 09:52, said:

Si daca pot urmari canalele live trebuie sa merg in tara sa semnez vre-un contract sau merge sa o fac si din strainatate?
In general drepturile TV se acorda unui operator pentru o anumita tara. Deci chiar daca ar vrea, Telekom Romania n-ar putea restransmite posturi in strainatate.

Fara VPN, degeaba te-ai abona la acest serviciu.

#7
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007

View Postdevilboost, on 01 noiembrie 2017 - 10:28, said:

de ce? au interdictie in europa sau ce?
Serviciul este oferit exclusiv pe teritoriul Romaniei, vezi aici
http://telekomro.cus...-in-afara-tarii

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posteddybv, on 01 noiembrie 2017 - 11:36, said:

Noi am facut abonament pentru Champions League la Telekom online. Si iti dai seama ca nu merge. Platim 5 euro lunar si nu vedem practic nimic. Un serviciu de toata jena.Ba trebuie instalat nu stiu ce Plugin. Il instalezi si dupa iti cere iar sa il instalezi. Si cand ai norocul sa mearga, se intrerupe din 10 in 10 secunde conexiunea.  Nu merita, cel putin pachetul Sport de la ei

In ce tara nu functioneaza?  In Romania merge perfect. M-am uitat aseara la meciuri...

#9
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postrosix, on 01 noiembrie 2017 - 10:29, said:


Fata de Digi Online care are restrictie de IP,


Digi Online n-are restrictie de retea in Romania.

Poate reteaua respectiva are net restrictionat.

#10
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
deci singura solutie buna ca sa pot urmari canalele live, inclusiv pro tv, prima, antena, ar fi sa imi iau antena satelit asa e?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate