Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Se poate da 'ignore' unei persoane intr-un topic?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#19
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View Postmireazma, on 31 octombrie 2017 - 17:16, said:

Problema e ca un astfel de user ii poate alunga pe ceilalti cu care vrei sa discuti, de pe topic. Nu am fost pus in situatia de a da cuiva ignore pana acum deci nu stiu cum functioneaza. Dar daca ii dai "ignore" tu vei fi singurul care nu ii vede postarile, da? El se converseaza in continuare pe topicul tau. Dezavantaj cine? Tu.
@arg vorbeste tot ca nu inteleg. Te referi la Punctul 2 alineatul f?
Daca incalca regulamentul, il raportezi si gata.Daca nu incalca regulamentul, are dreptul sa posteze pe topicul tau ce vrea el, fie ca iti convine sau nu, ca doar nu tre sa fim toti deacord cu tine. De ex, daca tu faci un topic unde scrii ca pamantul e patrat, eu am dreptul sa vin sa spun ca nu e, fie ca esti sau nu deacord tu.daca doresti un topic unde sa sustii o idee, o argumentezi, o demonstrezi, nu ii ignori pe cei care nu sint deacord...

#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Ma refer la "politica" softpedia, in ceea ce priveste ceea ce se scrie pe aici...

#21
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007

Quote

Daca incalca regulamentul, il raportezi si gata.Daca nu incalca regulamentul, are dreptul sa posteze pe topicul tau ce vrea el
Sa fim seriosi, regulamentul spune ca userii nu au voie sa posteze offtopic. Tu spui ca ar trebui raportat pt. asta? Nici chiar asa.

Quote

daca doresti un topic unde sa sustii o idee, o argumentezi, o demonstrezi, nu ii ignori pe cei care nu sint deacord...
Nu ii ignori, ii jignesti... glumesc. Spre deosebire de altii (se stie el) eu nu fac asta.
Eu am spus in prima postare mai multe motive pt. care cineva nu are ce sa caute intr-un topic. Dar nu am mentionat nicaieri dezacordul.
Dupa cum argumentezi tu, in momentul asta poti sa dai 'ignore' oricarui user cu care ai divergente de opinii. Asta inseamna ca butonul de 'ignore' nu are rost? Nu, inseamna ca l-ai folosi tu gresit.

#22
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postmireazma, on 31 octombrie 2017 - 17:16, said:

Nu am fost pus in situatia de a da cuiva ignore pana acum deci nu stiu cum functioneaza.

https://forum.softpe...ea=ignoredusers

View Postmireazma, on 31 octombrie 2017 - 17:16, said:

Dar daca ii dai "ignore" tu vei fi singurul care nu ii vede postarile, da? El se converseaza in continuare pe topicul tau. Dezavantaj cine? Tu.
Ete scartz. Daca ai impresia ca toti userii care vorbesc intre ei au ceva cu tine, poate ca problema este la tine.

Edited by don_dannielo, 31 October 2017 - 22:16.


#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdon_dannielo, on 31 octombrie 2017 - 22:16, said:

acu' am descoperit ca aveam 2 la ignore...

#24
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View Postmireazma, on 31 octombrie 2017 - 14:23, said:

Exista vreo posibilitate de excludere a unui user (ignorare) strict din topicul respectiv fara a fi raportat moderatorilor pt. incalcarea vreunei reguli?
Nu de catre tine (nu de catre alt user).
Prin ignor asa cum ai banuit, doar ca nu ii mai vezi tu interventiile directe (nu si pe cele citate), el in continuare poate sa scrie in acelasi sens.
Nu ai ce sa faci intrucat acesta este un forum, el e moderat, administrat asa cum vor proprietarii lui si cum apreciaza moderatorii si admin, interpretand regulamentul prin propriul lor filtru bine ajustat de trasaturile fiecaruia de caracter, de "apaucaturi", iar ei vor asa cum ti s-a explicat.

Daca s-ar aplica ceea ce propui, forumul ar pierde mult din popularitate, multi intra pentru a se distra, iar mistocareala, aroganta, sunt parametrii ce odata atinsi le ofera asta, placerea pe care o vaneaza.

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Cum sa nu existe butonul de ignore.Dar este unul fizic,real si se numeste moderator.El considera daca,cand si cat s-a deraiat de la subiect,cu masurile de rigoare.
Cred ca daca s-ar lasa la latitudinea utilizatorilor,atunci toate temele ar fi goale de comentarii,mai bine zis Softpedia ar deveni un forum fantoma,cu sute de mii de teme deschise,dar fara nici un comentariu valid.

#26
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdon_dannielo, on 31 octombrie 2017 - 22:16, said:

Daca ai impresia ca toti userii care vorbesc intre ei au ceva cu tine, poate ca problema este la tine.
Ce e asa de greu de vazut? In momentul asta daca ii dai ignore cuiva, el poate posta in continuare in topicul tau, da? Ceilalti useri ii vad postarile, da? Tu nu i le vezi.
Daca ala scrie 50% din postari si ceilalti ii raspund (fara citare), pt. toti conversatia are perfect sens dar tu vezi niste postari fara nicio legatura.

@altnume multumesc mult.

Edited by mireazma, 01 November 2017 - 09:30.


#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Da-le ignore si celorlalti.

#28
mireazma

mireazma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdon_dannielo, on 01 noiembrie 2017 - 09:30, said:

Da-le ignore si celorlalti.
Da, sa se stie macar o socoteala...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate