Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Nokia 2

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Nokia 2 469Lei + cadou cartele Orange cu 6 euro credit, 4 GB internet 4G, 2,000 minute nationale si internationale fix sau SMS nationale din care 300 minute/SMS internationale mobil UE la evoMag
https://www.evomag.r...ru-3601976.html

#38
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
A aparut la Telekom, 499 Lei la liber, la abonament pleaca de la 223 Lei(la abonamentul de 9E-cel mai mic la Telekom).

#39
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
S-ar putea sa nu fie asa nasol telefonul asta. Daca o sa primeasca si Android Oreo, ar fi ceva. Cica o sa se scoata si o versiune Lite a lui Oreo, deci care nu o sa incarce asa mult telefonul.

#40
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Are cineva acest telefon ?
Cum se descurca cu cei 8GB memorie interna ? Sunt aplicatii ce nu pot fi instalate pe card ?

#41
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Test:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zrKYRM6iFh0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
L-am comandat si eu, resigilat la 410 lei. Il iau sa ma joc umpic cu el si ca telefon de rezerva pentru familia extinsa. Am vazut ca sunt foarte multe la resigilate; probabil sunt returnate. Sa fie probleme cu semnalul, asa cum am citit, sau sunt oamenii dezamagiti de performanta? Teoretic ar trebui sa faca fata la umpic de browsing, Whatsapp, Facebook light, messenger light, email si google photos. Am citit ca va primi update-uri asemnatoare cu Android Go

Edited by 2003spirit, 28 December 2017 - 17:06.


#43
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Unde ai citit de probleme cu semnalul ?

#44
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View PostCGDBZ, on 28 decembrie 2017 - 19:19, said:

Unde ai citit de probleme cu semnalul ?
Nu e sursa demna de a fi citata. Comentarii pe saituri la magazine.
LE
Producatorul ar trebui sa vina cu un suport software indelung si de calitate pt ca acest telefon sa merite banii; la 100-120 E are concurenta serioasa. Practic la banii astia nu mai gasesti telefoane cu doar 1GB ram.
LE
Am un card de 32; cum sa-l instalez cand imi va veni ca memorie interna sau ca memorie portabila?

Edited by 2003spirit, 28 December 2017 - 19:48.


#45
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Tinand cont ca are 8gb memorie ar trebui sa-l instalezi ca memorie interna sa poti instala aplicatii pe el,  sa-ti ramana ceva memorie libera in telefon pentru eventuale actualizari de sistem.

#46
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View PostCGDBZ, on 29 decembrie 2017 - 14:51, said:

Tinand cont ca are 8gb memorie ar trebui sa-l instalezi ca memorie interna sa poti instala aplicatii pe el,  sa-ti ramana ceva memorie libera in telefon pentru eventuale actualizari de sistem.
Mda, oricum o sa experimentez.  La ce specificatii are mai bine il bagau in programul Android GO.

#47
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Fericiților: https://m.gsmarena.c...-news-28919.php

#48
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View Postgradulian, on 30 decembrie 2017 - 18:47, said:

Se stia de Oreo de la lansare. Mai bine il bagau direct in programul Android Go.
LE
Dupa cum zicea cineva e un fel de Nokia 3310 cu ecran tactil la ce specificatii are. LE Asta este competitorul lui Nokia 2 - Xiaomi Redmi 4A, Quad Core, 32GB, 2GB RAM, Dual SIM, 4G; l-am vazut si la 449 lei(cel cu memorie de 16)

Attached Files

  • Attached File  2.png   225.71K   15 downloads
  • Attached File  evo.png   317.14K   13 downloads

Edited by 2003spirit, 30 December 2017 - 19:14.


#49
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Sa lansezi in anul 2017 un smartphone, care sa aibă doar 1GB memorie RAM si care sa mai ruleze si Android OS, este dea dreptul incredibil. Sa nu mai pomenesc si de memoria interna de doar 8 GB. Păcat de bateria de 4100 mAh! Poate Nokia 2 este smartphone pentru pensionari.

View PostCGDBZ, on 25 decembrie 2017 - 22:19, said:

Are cineva acest telefon ?
Cum se descurca cu cei 8GB memorie interna ? Sunt aplicatii ce nu pot fi instalate pe card ?
Pentru anul 2017, 16 GB memorie interna pentru un smartphone cu OS Android (erau) sunt considerati insuficienti. 8 GB memorie interna sunt extrem de putini! Detin si un Sony Xperia X, care are 32 GB memorie interna. Jumătate din cei 32 de GB sunt ocupati, in conditiile in care am instalat doar câteva aplicatii. Trage tu concluzia.

#50
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View Postsenzanome, on 31 decembrie 2017 - 23:42, said:

Poate Nokia 2 este smartphone pentru pensionari.
E o cota de piata care nue de  neglijat! Tata foloseste un telefon harware aproape similar; in afara de alicatia de meteo si sincronizarea agendei altceva nu mai foloseste.

#51
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Este doar un trol anti-Nokia, nu trebuie bagat in seama.
Astept pareri despre telefon cand iti soseste.
La multi ani !

#52
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Esti foarte incapatanat! Orice ar fi tu o tii pe-a ta! Asa erai si cand se produceau telefoane cu WP, pentru tine nu exista nimic in afara de WP. Acum ai schimbat tabara, cand WP a murit ai descoperit brusc, ca androidul nu-i chiar asa rau pe cat credeai. Peste ceva timp te vei da de partea IOS.
Cumpara-ti telefon cu 1GB RAM da' cumpara-ti pentru tine, nu-ti bate joc de altii. O sa mearga destul de bine telefonul in primele luni dar dupa un an o sa-ti blestemi zilele! Mai bine lasa-l pe copil sa-si aleaga telefonul nu-ti bate joc de el!

#53
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Am o tableta ce are aproape doi ani cu 1Gb RAM, nu este nici o problema cu ea. Problema este la cei 8GB memorie interna deoarece are un android mai vechi si nu pot instala aplicatii pe card. Fiecare are nevoile lui, pentru foarte multi acest Nokia 2 este mai mult decat suficient.
Cat despre WP, am utilizat cu placere WP7 si WP8, de la W10Mobile s-a schimbat situatia, avea prea multe erori, de ce sa folosesc un produs daca nu ma multumeste chiar daca imi placea si inca imi place WP. Asa si cu acest Nokia 2, daca nu m-ar multumi nu m-ar interesa.
Caposi sunteti voi care incercati sa-mi spuneti de ce am nevoie.
Si da, daca candva Android nu o sa ma mai multumesca sau o sa apara ceva ce o sa ma multumesca mai mult o sa schimb tabara, nu am actiuni nici la WP, nici la Android, la nimic, vreau doar un produs care sa ma multumeasca cu o investitie minima, produs pe care il schimb la un an , maxim doi.

Edited by CGDBZ, 01 January 2018 - 14:03.


#54
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
si eu am tableta cu 1gb ram si cu un antic android 4.2 si merge relativ bine. Asta pentru ca am aplicatii putine pe ea, 3-4 la  numar. Daca pun mai multe incepe sa faca figuri.  M-am jucat cu un zte cu android 6 si 1gb am si se bloca continuu. Avea aplicatiile de baza si cateva jocuri pe el, nimic mai mult. Un dezastru!
Cat despre wp e un esec indiferent de versiune. Marea problema e lipsa aplicatiilor, asta l-a si omorat.

Toate cele bune si un an nou fericit! :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate