Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Persoana lovita cu oglinda masinii, reclamatie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Nu era pe trecere
Nu avea ce cauta pe carosabil
A plecat de la locul accidentului
Daca l-ai "atins" sa-ti arate - sa arate agentului unde e vanataia , hai sa acuzam ca ne sade bine...
Nu tata, "s-a aruncat de pe totuar in fata mea sperand sa obtina beneficii, vazand ca nu i-a reusit a deschis portiera de la masina personala si m-a injurat , dupa care a disparut si m-am trezit citata la sectia de politie"
Binee, dupa cautat si dat ca la perna , pana rade de bucurie , sa simta lovitura de la oglinda.

#20
Mihaela109

Mihaela109

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2017
Va multumesc mult pt sprijinul acrobat!

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Daca nu sunt urme pe corp, nu sunt martori, nu sunt camere in zona ramane doar cuvantul lui (de tut) impotriva cuvantului tau = zero
Fi mai barbatoasa , nu fi speriata ca nu e absolut nimic, eventual un 50 de ceva inainte de a merge prinde bine dar fara volan...
Ai dat peste unul care a contribuit la dezvoltarea multilaterala a societatii si se simte ca e cineva, poate chiar el a construit acea alee sau blocurile , era structurist pe santier in tinereturi.
Am avut in fata acum cativa ani un biciclist , era rupt de beat pe national, 4 benzi, mergea zig zag , am lasat incet si m-am dus la usa de  pe partea dreapta , cand l-am lansat cu usa in sant ala a fost , era o tarla, nu s-a lovit ca m-am uitat dupa el , injura pe acolo dar l-am salvat , daca venea unul cu o masina suparata la vreo 200km/h in "camp cu verdeata" era acum - asta cu usa si oglinda are si parti bune nu numai rele...

Edited by ldpe, 30 October 2017 - 21:56.


#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

View PostBaxon, on 30 octombrie 2017 - 19:37, said:

Ce cauta persoana pe carosabil ?!
Nu are pe unde sa mearga.

View Postldpe, on 30 octombrie 2017 - 21:47, said:

Daca l-ai "atins" sa-ti arate - sa arate agentului unde e vanataia , hai sa acuzam ca ne sade bine...
Nu e valabil daca nu are cert IML.

#23
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
"Nu e valabil daca nu are cert IML."
Si parca 48 ore are termen dupa e teapa.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMihaela109, on 30 octombrie 2017 - 21:47, said:

Va multumesc mult pt sprijinul acrobat!
Cum au zis si colegii, nu e nicio problema in circumstantele descrise de tine, lamuresti la politie (dai declaratie) si gata, la 5 la ora nu ramane nicio urma totusi, de la 10 in sus abia se simte ceva. Eu l-am atins mai demult pe un terchea berchea care mergea cu bratele la distanta de corp leganate iarna pe o strada in Crangasi, mergea ca nesimtitul adica avea loc sa stea mai pe margine langa dealul de zapada din dreapta mea dar el o lua spre carosabil lasand distanta considerabila fata de unde se putea refugia si obligandu-ma spre dealul din stanga mea, m-am tras oleaca spre stanga dar nu am exagerat cu manevra si cand am vazut ca ma ignora si se uita pierdut in jos... i-am ignorat si eu interferenta in lateral a bratului cu 3m inainte am realizat ca o sa-mi stearga putin cu mana masina dar nu m-am gandit ca vine fix in oglinda... balansand bratul a dat cu palma/incheietura peste oglinda pliand-o, eu avand cam 15-20 la ora  Posted Image Am observat in retrovizoare ca iti tinea mana lovita cu cealalta si dupa ce s-a uitat putin a continuat sa mearga mai spre margine de data asta, probabil lectia invatata.

Edited by andreic, 30 October 2017 - 22:14.


#25
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,685
  • Înscris: 22.11.2007
bai fratilor, definitia legala a unui accident este de a rezulta pagube materiale sau vatamari corporale.
in situatia descrisa in topicul asta nu par sa fie vatamari corporale, asadar nu se poate vorbi de nicio fuga de la locul accidentului. vatamarile corporale se dovedesc prin certificat iml. imi e imposibil sa cred ca daca situatia sta asa cum a descris-o, adica o simpla stersatura cu oglinda poate cauza o vatamare corporala.

eu daca as fi in locul doamnei as declara ca nu a existat niciun impact intre mine si individul, a existat intr-adevar un conflict verbal cauzat de faptul ca l-am claxonat el traversand nepermis strada si mai departe sa dovedeasca cu certificat iml ca a suferit vreo vatamare si foarte probabil faptul ca a depus plangere este cauzat de conflictul verbal, cine stie poate doar vrea sa stie cine sunt ca sa ma caute ulterior sa se razbune pe mine

Edited by bossake, 30 October 2017 - 22:45.


#26
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Daca chiar loveai o persoana chema politia, sau cineva de pe strada facea asta. Daca ala mergea ca taunele pe strada si doar l-ai atins cu oglinda nu ai de ce sa iti faci probleme.
E mai grav ca ti-a deschis usa de la masina. Nu stiu unde se incadreaza chestia asta dar sunt aproape sigur ca nu e foarte ok sa dai buzna peste un om in masina proprie.
Mergi la politie cu sotul/prietenul, explica problema si nu ai de ce sa iti faci griji. Ca sa fii super sigura, intreaba o cunostinta avocat inainte.
Tehnic vorbind, are si omul ala dreptate, faptul ca tu cautai loc de parcare nu inseamna ca poti calca lumea pe strada, putea fi un copil. Adevarul il stii tu si persoana respectiva. Mai multa atentie pe viitor !

Ca sa nu fiu partinitor, poate multi de pe aici aveti parinti. Cum vi s-ar parea daca in timp ce vi se duce unul din parinti la paine, medic, etc, da o "floricica" din asta peste ei. Mai ajunge omu si pe carosabil ca isi parcheaza toti miticii masinile pe trotuar. Daca ea parca trebuia sa fie atenta. Putea fi un copil in spatele masinii. Hia sa fim constienti ca "l-am atins cu oglinda la 5 la ora" poate fi si "l-a lovit cu aripa masinii si a dat jos cu omul din picioare".
Acum multi ani pe mama a doborat-o un cretin de la o firma de distributie  pe trotuar in fata unui magazin de paine. Vorbea la telefon in timp ce dadea in marsarier si nu s-a uitat in oglinda nici o clipa. Daca nu sarea lumea din statia de autobuz sa il opreasca nu cred ca era foarte bine. Sa mai spun ca individul urcase masina pe trotuar ca sa aduca el marfa la magazin ?
Cum "cautam loc de parcare si l-am atins cu oglinda" ? Cauti locurile cu lupa ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate