Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Persoana lovita cu oglinda masinii, reclamatie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Mihaela109

Mihaela109

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2017
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu raspunsul la urmatoarea intrebare: daca pe o strada ocupata de masini, cautam loc de parcare, conduceam cu 5km/h si am atins cotul unei Persoane, care ulterior mi-a deschis portiera, m-a injurat si a plecat, am primit citatie de a ma prezenta la sectia de politie, care ar fi urmarea si cu ce am gresit daca persoana lovita a plecat de la locul accidentului si ce as mai putea face, cum as putea sa ma apar? Ma puteti ajuta va rog?

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce cauta persoana pe carosabil ?!
Prezinta-te conform citatiei si lamureste situatia cu agentul .

#3
Mihaela109

Mihaela109

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2017
Persoana lovita traversa de pe un trotuar pe altul .ca sa ajunga in statia de ratb..nu stiu cum sa ma apar..am citit pe internet ca trebuia sa sun la politie..dar eu nu l am considerat un accident.nu avea nimic..a si tipat la mine..nu avea nimic..m am blocat..am stat acolo pe loc vreo 5 min..acum nu stiu cum sa ma apar fata de aceasta situatie

#4
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 01.10.2004
Era pe trecerea de pietoni?
Da ca, tu ai incurcat-o, daca nu, el a incurcat-o.

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
A parasit locul " accidentului " asa trebuie sa-i spui agentului + ca traversa prin loc neregulamentar + ca stationai ( in cautare de loc parcare ) .

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai traversa de-a lungul, sau de-a latul, de ai lovit-o cu oglinda?
Te duci la Politie si dai declaratie. Le spui ca ai ramas acolo un timp, asteptand sa se intoarca dobitocul care a parasit locul accidentului.

#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
si lovirea bordurii e accident. probabil nu ai nici o vina decat neatentia.
dar e clar ca faci parte din majoritatea care nu are ce cauta la volan.

#8
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postandreim77, on 30 octombrie 2017 - 19:52, said:

...
dar e clar ca faci parte din majoritatea care nu are ce cauta la volan.
Asta e din putul gandirii ? Esti pieton ?

#9
ionutinter

ionutinter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.10.2009
Accidentele uşoare trebuie declarate în cel mult 24 de ore de la producerea lor, acesta fiind termenul maxim prevăzut de lege. În caz contrar, şoferilor li se reţin permisele de conducere pentru 30 de zile, chiar dacă nu sunt vinovaţi de producerea accidentului.

#10
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Acum... in cazul asta concret, persoana respectiva nu ar trebui sa si dovedeasca intr-un mod oarecare accidentarea?
Asa, oricine poate declara ca l-am accidentat cu oglinda, cu teava de esapament, cu antena...

#11
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
mergi la politie si spune ADEVARUL SI DOAR ADEVARUL.
Adica relatezi ceea ce s-a intamplat! Ca mergea pe carosabil, tu l-ai claxonat si apoi a urmat o altercatie intre voi. Si acum nebunul vrea sa iti faca rau si a declarat ca l-ai fi lovit cu masina. sa intrebi politistul daca isi justifica cu vreun act medical acuzatia catre tine, ca l-ai fi lovit.

#12
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postbossake, on 30 octombrie 2017 - 20:25, said:

mergi la politie si spune ADEVARUL SI DOAR ADEVARUL.
Adica relatezi ceea ce s-a intamplat! Ca mergea pe carosabil, tu l-ai claxonat si apoi a urmat o altercatie intre voi. Si acum nebunul vrea sa iti faca rau si a declarat ca l-ai fi lovit cu masina. sa intrebi politistul daca isi justifica cu vreun act medical acuzatia catre tine, ca l-ai fi lovit.

Daca a chemat-o la sectie de politie deja pietonul a dat o declaratie si a facut o plangere.
Doamna soferita nu are ce sa intrebe "politistul" si nici nu are altceva de facut decat sa dea si ea o declaratie cum s-au intamplat lucrurile.

Tu te crezi la piata ?

#13
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Depinde cum au decurs ostilitatile . Daca l-ai lovit si ai plecat de la lcul accidentului ...e nasol ( daca poate sa dovedeasca ) . Daca l-ai lovit si el a injurat si a plecat ....nu se intampla nimic . Du-te si da declaratie. Totusi , presupun ca daca el pleca primul nu depunea reclamatie la Politie .

#14
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Prietene, primul lucru pe care il faci, iti angajezi un avocat.

Niciodata nu te duci la politie si dai din gura fara un avocat ca ti-o furi in cel mai groaznic stil posibil.

#15
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postizometric, on 30 octombrie 2017 - 20:37, said:

Prietene, primul lucru pe care il faci, iti angajezi un avocat.

Niciodata nu te duci la politie si dai din gura fara un avocat ca ti-o furi in cel mai groaznic stil posibil.

Pai a inceput bine...
Deci ala traversa spre statia ratb .. iar ea l-a lovit in momentul in care cauta loc de parcare...in statia ratb....

#16
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005
ceea ce spui tu nu prea se leaga: sa lovesti o persoana care traversa strada in cot este lucru mare Posted Image
nu prea ai de ce sa te aperi, martori presupun ca nu exista deci ramane cuvantul tau contra accidentatului. Politia nu prea are ce sa faca in acest caz, persoana respectiva daca spui ca nu are absolut nimic inseamna ca nu poate sa isi elibereze certificat si cred ca se va rezolva amiabil sau la proces. Mergi la sectie si declara si tu ce s-a intamplat si aia e (in functie de ce spun politistii o sa sti daca ai nevoie de un avocat sau nu)

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Asta-i unu din momentele alea in care, daca e asa cum zici, e bine sa ai camera pe masina. DAca esti nevinovat, mergila politie si declara exact cum s-a intimplat si aia vor cauta camerele din apropiere, trebuie sa fie. In caz contrar, e cuvintul tau impotriva aluia...

#18
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Bre , voi nu vedeti ca-i o Mihaela ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate