Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Xiaomi Amazfit Bip (Youth)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#487
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
@asterix Am încercat și varianta propusă de tine și nimic. Am instalat și dezinstalat de m-am plictisit. Arată că încarcă actualizări, totul ca în orice clip pe Youtube, dar apoi rămâne cu imaginea de mai sus. Indiferent ce-i fac.
Asta este. Retur. Am 4 telefoane de la Xiaomi și nu am ce sa le reproșez dar ceasul ăsta mi-a scos peri albi ieri și azi.

#488
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
La Mega Mall mi l-au schimbat direct fără multe detalii. Au constatat că face figuri și gata.

#489
dodu31

dodu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.12.2012

View Postdikar, on 28 octombrie 2018 - 21:22, said:

Salut
Spuneti-mi si mie va rog ce sa-i fac sa-mi arate notificarile de la WhatsApp si Gmail. Apeluri si sms-uri primesc. Telefonul este in engleza. Sincer nu stiu ce să-i mai fac.


Salut,
imi poti spune cum ai rezolvat cu notificarile pe whatsapp, Am iphone 6 plus, aplicatia mi fit si alerta de whatsapp bifata dar ceasul nu primeste notificari, primesc pt email sau sms
Merci!

#490
dodu31

dodu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.12.2012
Salut,
Am rezolvat cu notificarile de whatsapp, era din aplicatia de whatsapp nu aveam selectate toate permisiunile de afisare.

#491
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Salut, acum am intrat pe aici și am văzut. Nu mai știu de la ce era dar  bine că ai rezolvat. Sfatul meu este să instalezi notify & fitness. O am de câteva luni și nu am mai avut nicio problemă. Cu mi fit mai dădea rateuri. N-o să-ti pară rău.

#492
deletlon

deletlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.06.2007
Mie mi-a murit Amazfit Bip ul după cca 7 luni... Durata bateriei a căzut la sub 1 săptămână... P-ormă la vreo 3 zile. Iar recent la nici măcar 1 zi. E mort l-am dat la o parte... Acum folosesc un Amazfit Cor mai vechi dar și ăsta a început să rupă coa.... Nu mai stă bateria încărcată aproape deloc. Se descarcă repede. Am o întrebare și un dubiu...ambele au fost încărcate mereu de la usb urile de la PC ul meu.... Se poate să nu dea "curentul" ok usburile și să le fi stricat eu practic???? Mersi. Și așa de încheiere... Vreau să-mi iau un sport watch Garmin....or Fenix 5 ( nu plus, nu s, nu X ) or Instinct. Ce recomandați. Ca și telefon am Xiaomi Mi Mix 2, în ianuarie 2020 va avea 2 ani. Sunt super mulțumit de el. Mersi anticipat.

Edited by deletlon, 22 July 2019 - 22:45.


#493
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013

View PostAlxdava, on 07 iunie 2019 - 16:31, said:



Am făcut și chestia asta. Nimic. A arătat chiar că a încărcat unul din skinurile/profilele de ceas. Nimic.
Mai nou arată așa ceva. Cum naiba să-l resetez daca nu pot ajunge în meniu?
Daca mai are cineva problema asta recomand imperecherea via *Amazfit* app din play store. Este posibil ca ceasul sa isi updateze sw/resursele+agps,  din anumite motive via MiFit nu functioneaza.

#494
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
La un încărcător când îi scade curentul absorbit la 0mA (adică când este 100% încărcată bateria), știu că oprește încărcarea. Nu știu cum se comportă USB-ul calculatorului, dar cred că nu face lucrul ăsta. Am văzut pe CD-ul laptopului un driver pentru a folosi USB-ul ca încărcător. Bănuiesc că dacă mergea si fără nu mai exista driver pentru așa ceva. Probabil 500mA cât scoate USB-ul nu face așa repede rău unui telefon care are bateria de 4000, dar la ceas bateria este cât unghia. Oricum telefoanele nu prea le ținem până la 100% la calculator decât ocazional

#495
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Ai avut ghinionul sa ai o baterie slabă din fabricație. Am încărcat ceasul pe unde am putut cat l am avut și nu am observat nicio problema la baterie. Acel dock in care se incarca știe să gestioneze curentul primit și să îl trimită corect în ceas. Nu e ca și când ai baga cablul direct în ceas. La telefoane protectia e "in telefon". La acest ceas protectia pentru supraîncărcare e in acel dock.

#496
deletlon

deletlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.06.2007
Păi da...oricum au murit și bip îl și cor ul. Acum vreau altceva și mă gândeam la un Garmin...îmi recomandă cineva vreun model? Eu am ochit astea 3....Fenix 3, Fenix 5 sau Instinct. Mulțumesc.

#497
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Depinde și de buget.

#498
deletlon

deletlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.06.2007
Buget.... strâng cureaua. Decât să iau unu de vreo 200 de euro și să nu-mi placă... Așa că merg și către 400 de euro. Mda. Maxim 400-450 euro... Poate să fie eventual și din seria Forerunner. Il Vreau și fain pe mână.Mersi anticipat. Acum am luat de la naftalină Amazfit Pace ul...tocmai i-am făcut update. De ce nu-l vreau pe ăsta? Vreau să fie rezistent la apă și baterie măcar 7 zile... Umblu pe la sală și folosesc și timer ul... Mnah, oricum nici nu-mi mai place ăsta, e primul cumpărat de mine....

Edited by deletlon, 23 July 2019 - 15:07.


#499
deletlon

deletlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.06.2007
Nimeni?

#500
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Testează înainte pentru că sunt ceasuri scumpe, rezistente, dar mari și cu funcții destul de limitate. Eu folosesc momentan un Huawei GT și îmi satisface cam toate nevoile. Nu are NFC, cam atât îmi lipsește. In rest e un ceas premium ca și construcție, elegant nu foarte mare și îl găsești pe la 500 lei sigilat. Contează mult și ce funcții vrei de la ceas.

#501
deletlon

deletlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.06.2007
Știu. Treaba îi că nu fac sport la un anumit nivel și știu că nu-mi trebuie neapărat.Merg doar la sală și acolo îi folosesc cronometrul... la câte calorii ard într-o zi mă uit doar informativ. Pentru mine ar fi mai adecvat un smartwatch nu un sportwatch. Însă îmi plac.... Vreau un "butuc" pe mână. Unul care să îmi arate vremea constant și corect. Dacă s-ar putea independent de telefon.... Cât mai milităresc. Instinct mi-ar place însă nu vreau să fie mic....am oasele groase așadar pe mâna mea unul de mărimi medii arată mic...

#502
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@p13tonu: Te referi la ofertele de pe O.L.X? Doar acolo am vazut Huawei GT la 500 - 550 de lei. Poate imi schimb si eu Bip-ul (inca merge OK la un an de cand l-am luat dar... :) )

#503
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
Da, pe olx. Găsești sigilate la preț bun. S au dat cadou la precomenzi pentru p30 pro și lumea le vinde.
Despre Garmin nu pot sa vorbesc pentru că nu am testat. Mie mi se par prea scumpe pentru funcțiile oferite.

#504
deletlon

deletlon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.06.2007
Am luat până la urmă Fenix5.....sper să îmi placă...

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate