Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Xiaomi Amazfit Bip (Youth)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#361
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Nu fac o tragedie din asta, doar am intrebat. Cand a zis ca merge perfect m-am gandit că or fi niște setări minune.
Cât despre ceas, e foarte ok la cât a costat. Sincer pe mine mă încântă notificarile și faptul că pot să-i fac teme . Chestia cu pașii sau puls, calorii mi se pare o mare vrăjeală. Adică iti spune sa te ridici de pe scaun si tu de rusine sari in sus si o iei la sanatoasa.

#362
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003
pai aia cu pasii e utila zic eu, faptul ca iti numara pasii si rezulta ca esti un lenes sau o persoana normala, sau una activa mi se pare cool.
Cel mai util, mai ales pt o femeie e faptul ca gasesti 10000 de curele, cureluse, de toate culorile si materialele, folie de protectie ca la telefon, si fete pt el, sa ii schimbi nu doar cureaua ci si fata telefonului. Daca l-ai luat pe ala alb ca era la promotie, poti sa il faci negru sau ce culoare vrei tu cu doar 1$.

#363
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 01.10.2010
Poate nu s-a inteles. Cu versiunea de pe xda,  chiar si cu telefonul în lb română, apare numele apelantului, se pot citi mesajele, inclusiv toate notificarile, de la whatsapp, facebook messenger, vreme etc, intr-adevar fara diacritice.

#364
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 01.10.2010
[sharedmedia=core:attachments:2152695]
Acea optiune de "arata informatii contact" nu este in varianta oficiala.

Edited by crommozom, 06 November 2018 - 20:15.


#365
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
https://www.flanco.r...it-bip-alb.html

Ce tepari, 499 pret intreg, 269 redus.

#366
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Ce tepari, 499 pret intreg, 269 redus.
ca sa nu mai zic ca platesti pe langa aia si vreo 20 si ceva transportul...

#367
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Eu am platit 330 pe varianta neagra (care este si cea mai scumpa) acum aprox. 1luna iar acum cel mai mic pret in Ro este 300 de Black Friday. :) Eu am zis de cativa ani ca BlackFriday in Ro este doar o mare pacaleala a comerciantilor de a face profituri uriase pe spatele fraierilor, pardon, necunoscatorilor. Nici la chinezi BF nu mai este ce-a fost odata.

#368
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Curios, prin iunie, cand am vrut sa il cumpar, era 300 lei. Stiu ca la un moment dat ajunsese pe la 270 lei.

#369
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Intodeauna reducerea a fost aplicata la pretul de lansare, asta este valabil în toată lumea nu numai la noi. Niciodată un comerciant nu-ți va face o favoare, că de-asta îi spune comerciant. Ce credeați că a visat el frumos și sa gândit să ajute pe ăia care vor să se joace cu cesulețele, punând bani de la el. Ar trebui toată lumea să înțeleagă ca nu există nimic moca pe lumea asta. Și cele care au întradevăr reducere 1-2% sigur au o problemă.

#370
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
http://www.anpc.gov....trolate-de-anpc

Quote

4. Reguli de fixare si publicitate a preturilor
Vanzarile cu pret redus, indiferent de tipul acestora (soldare, lichidare, promotionale etc) trebuie sa respecte urmatoarele reguli de fixare si publicitate a preturilor :
- orice comerciant care anunta o reducere de pret trebuie sa o raporteze la pretul de referinta practicat in acelasi spatiu de vanzare pentru produse identice;
- pretul redus trebuie sa fie inferior pretului de referinta;
- pretul de referinta reprezinta cel mai scazut pret practicat in acelasi spatiu de vanzare in perioada ultimelor 30 de zile, inainte de data aplicarii pretului redus;


#371
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Și. O altă regulă care nu se respectă. Simplu, nu?

Edited by dikar, 11 November 2018 - 12:01.


#372
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
tocmai am cumparat un Amazfit Bip din China de 11.11.
Cumparat online de la Mi Store, livrat la adresa din china.
Azi am ajuns in tara, l-am desfacut si-mi prind urechile ca nu se schimba limba in ENG.
L-am imperecheat cu Mi Fit in Engleza, interfata ceasului ramane tot in chineza.
Am incercat Notify&Fitness for Amazfit, i-am schimbat din interfata aplicatiei limba, nu face nimic, tot in chineza ramane.

Nu i-as face inca reflash, vine cu software version 1.1.5.04.
Testat cu un amic din china cu unul identic, firmware 1.1.5.02, ala legat la Mi Fit in engleza isi schimba limba automat.

Are cineva vreo idee?

#373
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Amazfit Bip Review - Second-Banana Apple Watch

Quote

Smartwatches have evolved substantially in the last few years, and despite the criticism this new industry had to deal with when the first models hit the shelves, more and more people discover the advantages of having a smart device on their wrist.

[ https://news-cdn.softpedia.com/images/news2/amazfit-bip-review-523720-13.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#374
amire2010

amire2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 12.11.2010

View PostAdm, on 13 noiembrie 2018 - 12:00, said:

superba tema , cumse numeste multumesc

#375
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010
La Flanco, pe negru, 300 lei.

#376
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003
cam multicel 300. Cand stii ca a fost si 250, plus ca astia de la flanco te mai taxeaza suplimentar si cu 20 lei transportul.

#377
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 28.11.2001
Am dat comandă acum. E în stoc, preț mic, negru, transport ( în București cel puțin) gratuit.
https://ishoot.ro/ce...-bip-black.html

La cel de la Flanco apare livrarea după 01.12.2018.

Edited by badmania98, 20 November 2018 - 22:31.


#378
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Mi-a revenit problema legata de notificari, nu stiu ce sa ii mai fac. Nah, imi vine sa spun ca atat dai, atat face, in cazul meu 299 lei.

Primesc notificari cand plec in alta camera si telefonul ramane, de tipul Disconnected - corect.
Primesc notificari Whatsapp perfect - corect
Primesc notificari de apel daca ma aflu cu telefonul la ureche intr-un apel si ma suna altcineva pe a doua linie in timpul asta - corect
NU primesc notificari si nu reactioneaza in niciun fel cand primesc SMS.
NU primesc notificari si nu reactioneaza in niciun fel cand primesc un apel obisnuit.

I-am dat unpair / pair, l-am dat pe DND si apoi disable DND, nu stiu ce sa ii mai fac. Il folosesc cu aplicatia default Mi Fit si este suficienta, cealalta aplicatie recomandata third party este prea complexa pentru ce am eu nevoie.

Pareri? Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate