Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Xiaomi Amazfit Bip (Youth)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#217
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Însă prefer Huawei decât samsung. Acolo sunt altele probleme. S8+ n a rezistat decât o lună la mine

Cel mai bine se comportă cu un smartwatch Huawei Însă nu prea sunt variante cu baterie bună. Singura acceptabilă e band 2 pro Însă ecranul e mic și puține opțiuni. Am și Huawei fit Însă nu e nici mic nici mare. Total nepotrivit pt o mână de bărbat. I l am dat soției și-l folosește cu honor 9 fără niciun rateu.

#218
gtcat86

gtcat86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.06.2016
f ciudat..... ce poate avea in plus fit-ul?

#219
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Poate aves că e Huawei și nu-și oprește propriile procese în fundal

#220
gtcat86

gtcat86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.06.2016
manareala de 2 lei. si inca vor sa vanda.... aha.

#221
claudiu0008

claudiu0008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.05.2016
Știe cineva cum se schimba fetele la ceas cu Amazfit bip WatchFaces?Eu nu reușesc...

#222
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

View Postaxxa84, on 26 aprilie 2018 - 17:20, said:

Da. Scrie mai sus într-o postare de a mea metoda. Însă 1-2 apeluri tot le pierd pe zi. Nu zice nimic ceasul și când mă uit la telefon am apel pierdut
Este strict de la tine(telefonul respectiv). Eu am ceasul + un Xiaomi Redmi Note 4 si nu mi s-a intamplat niciodata sa pierd vreun apel sau ceva.
Merge exact ca in prima zi si sunt extrem de multumit de el.
Daca se strica asta, o sa-mi iau exact acelasi model deoarece momentan la ora actuala nu-l bate nimeni la ceea ce stie sa faca.


View Postgtcat86, on 26 aprilie 2018 - 18:47, said:

Da, dar vad ca tot nu ai reusit. Chinezariile, tot chinezarii. Fac ceva cu soft-ul pentru optimizarea bateriei dar nu se gadesc ca nu le mai poti folosi cu un smartwatch. Pacat. Din pct acesta de vedere se descalifica automat desi au chiar si flagship-uri.
Chinezaria asta(ceasul) este cea mai buna la ora actuala din punctul meu de vedere.
Ma tine minim 2 saptamani bateria, pot sa vad orice notificare pe telefon.

Daca avea si integrare cu Tasker (sau daca facea cineva) era cel mai bun ceas.

#223
helios1

helios1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2008
Va salut . As dori sa trec si eu la  acest model , momentan detinind  o bratara mi band 2. insa nu l-am vazut fizic. In poze arata frumos,  dar in  realitate e bine finisat, bine lucrat? Din ce am citit aici se aseaza bine la mina, chiar daca am incheietura mai subtire. Notificarile se vad bine , ca la bratara is tare mici si in lumina soarelui nu se vede nimic. Este la oferta , in Flanco, cu 300 ron

#224
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006

View Postarmag3d0n, on 29 aprilie 2018 - 15:21, said:

Este strict de la tine(telefonul respectiv). Eu am ceasul + un Xiaomi Redmi Note 4 si nu mi s-a intamplat niciodata sa pierd vreun apel sau ceva.
Merge exact ca in prima zi si sunt extrem de multumit de el.
Daca se strica asta, o sa-mi iau exact acelasi model deoarece momentan la ora actuala nu-l bate nimeni la ceea ce stie sa faca.



Chinezaria asta(ceasul) este cea mai buna la ora actuala din punctul meu de vedere.
Ma tine minim 2 saptamani bateria, pot sa vad orice notificare pe telefon.

Daca avea si integrare cu Tasker (sau daca facea cineva) era cel mai bun ceas.
Cred că ai priceput clar când am zis că problemele sunt cu Huawei pt că emui închide forțat toate aplicațiile din fundal când vrea el chiar dacă îl setezi să n-o facă. Am dat exemplul cu Huawei fit pe care-l dețin în casă și care merge brici cu telefonul Huawei.

#225
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthelios1, on 01 mai 2018 - 19:39, said:

Va salut . As dori sa trec si eu la  acest model , momentan detinind  o bratara mi band 2. insa nu l-am vazut fizic. In poze arata frumos,  dar in  realitate e bine finisat, bine lucrat? Din ce am citit aici se aseaza bine la mina, chiar daca am incheietura mai subtire. Notificarile se vad bine , ca la bratara is tare mici si in lumina soarelui nu se vede nimic. Este la oferta , in Flanco, cu 300 ron

Salut, si eu l-am luat de la Flanco cu 300 acum 2 saptamani. Parerea mea e ca nu gasesti ceva mai bun la pretul asta. Nu am nici o problema cu el, isi face treaba , eu sunt foarte multumit.

#226
viorel1628

viorel1628

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 14.01.2006
Salut prieteni.
1.Știe cineva cum s-ar putea regla data aplicației MI Fit, astfel încât aceasta să afișeze corect ?De exemplu, îmi arată data activității de azi, sub forma Friday (vineri) 10 may, în loc de Thursday (joi) 10 may.Cum aș putea intra în setările aplicației ca să-i schimb ziua săptămânii.
2. De ce aplicația MIFit de pe telefon îmi arată distanța parcursă mai mică cu cca. 250 m față decât cea măsurată cu cea de pe smartwatch-ul Amazfit Bip Lite ?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri !

#227
gentelman444

gentelman444

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2018

View Postgtcat86, on 09 februarie 2018 - 20:11, said:

nu stiu cu romana dar nu imi mai merg notificarile
   Si eu am problema asta.Cum ai rezolvat?

#228
gentelman444

gentelman444

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2018

View Postarmag3d0n, on 30 octombrie 2017 - 19:13, said:

Salut,

Tocmai ce mi-a ajuns acest Xiaomi Amazfit Bip si daca nu este niciun topic am zis sa creez unul.
Il am de aproape o saptamana si sunt foarte multumit de ceea ce stie sa faca.
Display-ul este deschis tot timpul (dar nu este backlight-ul activat), poti sa vezi orice mesaj/notificare pe ceas (whatsapp, tapatalk, mail, etc), poti sa raspunzi sau sa inchizi un apel.
Am platit ~260RON de pe gearbest si in 3 saptamani a venit acasa.

Ceasul are urmatoarele meniuri: Home, Activities, Weather, Alarm, Chronometer, Compass, Setup.
Il am de aproape o saptamana si a consumat cam 20% din baterie (in specificatii scrie pana la 45 zile)

Ceasul vine in chineza dar poti oricand sa-i pui limba engleza pe el cu ajutorul acestui tutorial: http://en.miui.com/t...872608-1-1.html

O seara frumoasa.


[Nu stie sa citeasca diacritice + smiley-uri]
Buna,il am si eu de 20 zile,e a 2 a oara cand nu pot primi notificari.Am versiunea internationala,prima data am dat factory reset,s-a reconectat f.f. greu.Azi iar nu mai primesc notificari,ceasul functioneaza,find warch functioneaza,mai putin notificarile de apel,sms,...............

View Postgentelman444, on 16 mai 2018 - 14:39, said:

Buna,il am si eu de 20 zile,e a 2 a oara cand nu pot primi notificari.Am versiunea internationala,prima data am dat factory reset,s-a reconectat f.f. greu.Azi iar nu mai primesc notificari,ceasul functioneaza,find warch functioneaza,mai putin notificarile de apel,sms,...............
Ai avut aceasta problema? Sau ai auzit cum se poate rezolva? Azi am actualizat aplicatia Mi Fit,dar degeaba.

#229
gtcat86

gtcat86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.06.2016
Depinde ce telefon ai. Unele sunt mai ciudate la permisii. Multe meniuri ascunse de unde trebuie sa dai permisii la aplicatii. Eu am reusit sa-l imperechez destul de bine cu un Huawei. In principiu cand activezi permisiile te cam trimite peste tot sa le accepti/setezi.

#230
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Eu am renunțat la Huawei pt că este foarte restrictiv cu smartwatch urile care nu s Huawei. Cu toate permisiunile acordate pierdeam apeluri la greu.

#231
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 22.07.2008
Salut,

De pe ce site chinezesc recomandati sa iau acest smartwatch si cu ce metoda de shipping asa incat sa ajunga la posta de cartier ?

La Quickmobile in Romania vad ca e 300 lei. Sunt de incredere acum Quickmobile ? Mai demult am tot citit tot felul de pareri nasoale despre Quickmobile.

Merci.

#232
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
Am luat si eu ceasul, de pe aliexpress, a venit in ~2 luni ("multumesc" posta romana).
Multumit de el pana acum, in cateva zile s-au dus doar cateva procente din baterie, notificarile vin la timp si hr monitor pare sa masoare binisor (pentru comparatie, am mai avut un pebble 2 si un garmin vivoactive hr).
Insa am vreo 2 nelamuriri si n-am vazut daca s-au discutat, desi am urmarit thread-ul:
- diacriticele apar ca patratele
- delete/clear notificari pe ceas nu face dismiss si pe telefon (android, 8.0).
Vreo solutie pentru vreuna din situatii?

View Postlaurcj, on 26 mai 2018 - 19:50, said:

Salut,

De pe ce site chinezesc recomandati sa iau acest smartwatch si cu ce metoda de shipping asa incat sa ajunga la posta de cartier ?

La Quickmobile in Romania vad ca e 300 lei. Sunt de incredere acum Quickmobile ? Mai demult am tot citit tot felul de pareri nasoale despre Quickmobile.

Merci.

Am luat acum un an un ceas fitbit blaze de la ei. L-am returnat in termen (sub 30zile) si au fost seriosi. Chiar m-au sunat sa ma intrebe care a fost motivul returului. Livrarea, returul si returnarea banilor au fost rapide.
Bip-ul a fost 300 si pe la emag, cel mai probabil il au si altii la acelasi pret. (Insa emag dadeau garantie 6 luni pt cel de 300 lei si 12 luni pt cel de 340 lei).

#233
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2012
Va salut, vreau sa-i cumpar nevestei un smartwatch si ma gandeam sa-l cumpar chiar pe acesta. Credeti ca e un pic cam mare pt mana unei femei? Pe gearbest e 60euro acum, il găsesc undeva mai ieftin? Mulțumesc

#234
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
il gasesti la noi cu 300 lei (flanco, emag). nu stiu daca are rost asteptarea din china.
urmeaza sa fac si eu achizitia la inceputul lunii viitoare.

Edited by p13tonu, 12 June 2018 - 15:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate