Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Recuperare cont Yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Va rog mult, cei care știți, cum pot sa îmi recuperez inapoi contul de Yahoo!  O sa va descriu problema ca sa va dați seama ce se întâmplă : am aplicația de android Yahoo Mail, am contul Yahoo deja logat,acum seara când am încercat sa-mi citesc un e-mail m-au avertizat ca "accesul la aceasta căsuță poștală a expirat, va rugam sa va autentificați din nou" ,am introdus parola corectă, apoi îmi apărea un text cum ca "am observat o activitate neobișnuită" si imi cere Account key  și îmi arată trei opțiuni pentru trimiterea acesteia, prima e expediere prin sms a doua prin adresa de e-mail (fiind aceeași )  și a treia e apelare pe numărul de telefon dar numărul de telefon nu am acces la el!

Edited by mircea_kevin, 28 October 2017 - 22:11.


#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
adresa de mail. primesti cod , activezi si gata. Apoi revizuiesti datele de confidentialitate, pui nr de tel sau altele ..
In peste 8 ani de zile client de yahoo, nu am avut niciodata probleme de acest gen.

Edited by keta, 28 October 2017 - 22:28.


#3
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Pur și simplu nu îi înțeleg, de moment ce am scris parola corectă de ce îmi cere și idioțenia aia de cheie care mi-o trimite exact pe aceeași adresa la care eu încerc sa ma contactez!

#4
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Logheaza-te de pe locul frecventat cel mai mult, oras sau alt pc si schimba-ti setarile contului.

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
poate incerci sa te conectezi de pe alt dispozitiv decat cel initial.

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 mircea_kevin, on 28 octombrie 2017 - 22:19, said:

Pur și simplu nu îi înțeleg, de moment ce am scris parola corectă de ce îmi cere și idioțenia aia de cheie care mi-o trimite exact pe aceeași adresa la care eu încerc sa ma contactez!
O trimite pe aceeasi adresa de email ca asa ai vrut tu (setarile sunt facute de tine) !

Edited by stlk, 28 October 2017 - 22:50.


#7
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Asa am patit si eu, pe acelasi dispozitiv, noroc ca mai aveam nr. vechi de telefon.

Daca nu il mai ai...contul e pierdut.

Edited by Erwin_Rommel, 28 October 2017 - 22:28.


#8
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Pai locul în care mam conectat e același de o luna de zile, până astăzi nu mi-a făcut probleme de genul acesta! Iar numărul de telefon nu am cum să-l mai recuperez deoarece a expirat, pur și simplu cred  ca îmi iau adio de la acel cont

Luaiar D...u cu politica lor de confidențialitate sau cum se v-o numi

Vad ca fostul meu număr de telefon nu a fost realocat altei persoane, dar nu am nici o idee cum aș putea să îl recuperez atâta timp cât a expirat

#9
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Am patit si eu asta dar nu mai stiu la ce cont, la ce serviciu... Nu cred ca era yahoo.
Am apelat la suport, mi-au cerut niste date (ultima conectare, pe ce dispozitive m-am mai conectat si nu mai stiu ce) si s-a rezolvat totul.
Apeleaza la ei la suport, sigur se rezolva rapid, au mai intalnit situatia asta, nu esti primul caz.

Edited by Petrecristi, 28 October 2017 - 23:04.


#10
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Ia legatura cu suportul tehnic de la Yahoo, daca te chinui reusesti ceva.

#11
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Mă puteți ajuta puțin cu un număr de contact sau adresa lor de email ?, va rog frumos. Am încercat și de pe Chrome să-mi recuperez contul și tot aceeași porcărie mi-o afișa!

Sincer chiar mă depășește problema asta cu Yahoo, efectiv e de neimaginat!

#12
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 mircea_kevin, on 28 octombrie 2017 - 23:19, said:

Mă puteți ajuta puțin cu un număr de contact sau adresa lor de email ?, va rog frumos. Am încercat și de pe Chrome să-mi recuperez contul și tot aceeași porcărie mi-o afișa!

Sincer chiar mă depășește problema asta cu Yahoo, efectiv e de neimaginat!
https://help.yahoo.com/kb/account
sau aici https://help.yahoo.c...mpressions=true
Din moment ce ne ceri numar de contact si adresa de email la asa banalitati e clara treaba, foloseste google la ce probleme ai, cauta raspunsuri si in alte parti.
Edit: https://io.help.yaho...me&locale=en_US Sa speram ca stii si ceva engleza

Edited by Cossta, 28 October 2017 - 23:30.


#13
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Stai liniștit ca nu sunt chiar atât de țăran dacă la asta te referi, pur și simplu nu am prea folosit atât de mult Yahoo ca sa știu cum funcționează!  Mulțumesc frumos pentru ajutor

Absolut orice fac ma trimite la pagina de autentificare cu nume de utilizator și parola, le introduc și apoi îmi apare ca au observat o activitate neobișnuită

#14
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
bye bye de la cont, simplu. Si eu am pierdut doua conturi intr-o retardeala maxima marca yahoo, aka am parola la ambele doar ca nu pot sa le recuperez decat daca iau codul de securitate, care trimite de la o adresa la cealalta, ambele fiind blocate. Partea nasoala e ca aveam de recuperat un cont outlook de pe care aveam nevoie de cate ceva si metoda simpla era sa iau codul (aaaahhhhh) de la una dintre adresele de yahoo (toate sunt vechi si nefolosite de vreun an), dar, spre deosebire de yahoo, astia de la microsoft nu sunt niste retarzi si am putut recupera contul dandu-le date despre el, aka cand a fost creat, de unde, cu cine am vorbit de pe el samd. De la yahoo poti sa-ti iei adio. Singura sansa ar fi sa obtii ceva date despre numarul acela de telefon si sa te rogi de operator sa ti-l realoce, asta dupa ce vei plati taxa aferenta, stiu ca la orange se putea acum vreo 3 ani. Altfel, bye, bye.

#15
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 08.02.2011

 mircea_kevin, on 28 octombrie 2017 - 23:39, said:

Stai liniștit ca nu sunt chiar atât de țăran dacă la asta te referi, pur și simplu nu am prea folosit atât de mult Yahoo ca sa știu cum funcționează!  Mulțumesc frumos pentru ajutor

Absolut orice fac ma trimite la pagina de autentificare cu nume de utilizator și parola, le introduc și apoi îmi apare ca au observat o activitate neobișnuită


Toate serviciile fac asa, si e foarte bine, previne sa-ti fie furat contul de altcineva ce iti afla parola.  Vina e in totalitate a ta daca nu ai configurat nici intrebarile de securitate, nici adresa secundara de email nu ai ( desi probabil ai de gmail ca aia trebuie pe telefon, daca nu oi avea iphone ) si nici numar de telefon valid ( nu mai ai telefon deloc sau ai dat teapa la abonament ? )

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
La Yahoo e o varza. Sufla si in iaurt acum DUPA ce s-a dovedit ca TOATE conturile au fost sparte de hackeri.
Mi-am pierdut si eu un cont la ei. M-au tot pus sa schimb parola pana am uitat ce parola am pus. Si nu am alte mijloace de recuperare. I=am pus cruce si gata. Alt provider.

#17
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
eu -am inchis complet...
cu distrugerea adresei de email.

prea multe probleme.
GMAIL este the best.

#18
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
Ca nu mai este Yahoo ce a fost candva e adevarat, dar problema de aici e a utilizatorului.
Cand schimbi numarul de telefon, il schimbi si la conturile astea unde e adaugat.
In general toate site-urile mari si nu numai il cer: Google, Yahoo, Facebook, Instagram, Twitter, etc.
Ca adresa de mail poti adauga una fictiva facuta doar pentru recuperari, ceva fara nicio legatura cu numele tau etc. incat sa stii mereu pe care va veni codul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate