Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Te face crestinismul un om mai bun ?

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#19
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
iti plac femeile atat de mult ca nu poti respecta legea ?

27. Ati auzit ca s-a zis celor din vechime: "Sa nu preacurvesti."
28. Dar Eu va spun ca oricine se uita la o femeie ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui


pavel nu e Mesia, Isus e Mesia, ar trebui sa va numiti pavelisti..dar nu il intelegeti nici pe pavel

#20
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Sa moara Bibi, am citit titlul "Te face cretinismul un om....." Posted Image
Ma rog, ma influenteaza poate si faptul ca eu cint colinde de genul "Deschide usa cretineeee...." ....

Edited by buyonevideo, 27 October 2017 - 16:21.


#21
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlegit10, on 27 octombrie 2017 - 16:16, said:

iti plac femeile atat de mult ca nu poti respecta legea ?


Legea nu o pot respecta indiferent de preferintele mele pentru femei sau nu.
Imi plac femeile, banii, pozitia sociala, masinile, chefurile cu lautari ... lista e lunga... slava Domnului ca nu s-a bazat pe abilitatea mea de a ma mantui.

View Postbuyonevideo, on 27 octombrie 2017 - 16:21, said:

Sa moara Bibi, am citit titlul "Te face cretinismul un om....." Posted Image
Ma rog, ma influenteaza poate si faptul ca eu cint colinde de genul "Deschide usa cretineeee...." ....

Vizitezi cretini si le canti ? Foarte altruist.

#22
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
care e diferenta intre tine si un satanist ?

#23
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlegit10, on 27 octombrie 2017 - 16:16, said:


pavel nu e Mesia, Isus e Mesia, ar trebui sa va numiti pavelisti..dar nu il intelegeti nici pe pavel

Da sigur. Avem o problema totusi. Ce a facut Isus cunoastem de la apostoli, cei 11 sa zicem. Aceiasi apostoli l-au validat si pe Pavel. Acuma, na ! Ori apostolii au zis bine si deci Pavel e ok, ori se inseala in privinta lui Pavel si nu sunt credibili nici in privinta lui Isus.

View Postlegit10, on 27 octombrie 2017 - 16:23, said:

care e diferenta intre tine si un satanist ?

Alegerea.

#24
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ce alegere ?

#25
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007
... lui Dumnezeu.
Nota: Intreaba in continuare ca asa inveti.

#26
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
care Dumnezeu ?

#27
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007
al evreilor si al Neamurilor

#28
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ai ascultat ce spune Dumnezeu ?

#29
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007
absolut, am ascultat cateva mii de pagini de Cuvant

#30
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Sigur ca te face !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dar,din nefericire,sunt multi ''dusi cu pluta'' si-mi pare rau de ei !! Am citit numai primul raspuns.......si mi-a fost destul !!!!!!!!!!! Lumea asta nu intelege ca e dusa la rau si-si face de cap !!!! Atunci se mai mira ca de ce e haosul asta.................Prea putini inteleg asta !!!!!!!!!!!!!!! Si de atei nici nu vreau sa aud

View PostDJPocaitul, on 27 octombrie 2017 - 16:44, said:

Sigur ca te face !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dar,din nefericire,sunt multi ''dusi cu pluta'' si-mi pare rau de ei !! Am citit numai primul raspuns.......si mi-a fost destul !!!!!!!!!!! Lumea asta nu intelege ca e dusa la rau si-si face de cap !!!! Atunci se mai mira ca de ce e haosul asta.................Prea putini inteleg asta !!!!!!!!!!!!!!! Si de atei nici nu vreau sa aud
...fara punct

#31
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
15. Domnul Dumnezeul tau iti va ridica din mijlocul tau, dintre fratii tai, un proroc ca mine: sa ascultati de el!
16. Astfel, el va raspunde la cererea pe care ai facut-o Domnului Dumnezeului tau la Horeb, in ziua adunarii poporului, cand ziceai: "Sa nu mai aud glasul Domnului Dumnezeului meu si sa nu mai vad acest foc mare, ca sa nu mor."
17. Atunci Domnul mi-a zis: "Ce au zis ei, este bine.
18. Le voi ridica din mijlocul fratilor lor un proroc ca tine, voi pune cuvintele Mele in gura lui, si el le va spune tot ce-i voi porunci Eu.
19. Si daca cineva nu va asculta de cuvintele Mele, pe care le va spune el in Numele Meu, Eu ii voi cere socoteala.


asta e 1

22. Multi Imi vor zice in ziua aceea: "Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?"
23. Atunci le voi spune curat: "Niciodata nu v-am cunoscut; departati-va de la Mine, voi toti care lucrati faradelege."
24. De aceea, pe oricine aude aceste cuvinte ale Mele, si le face il voi asemana cu un om cu judecata care si-a zidit casa pe stanca.
25. A dat ploaia, au venit suvoaiele, au suflat vanturile si au batut in casa aceea, dar ea nu s-a prabusit, pentru ca avea temelia zidita pe stanca.
26. Insa oricine aude aceste cuvinte ale Mele, si nu le face, va fi asemanat cu un om nechibzuit care si-a zidit casa pe nisip.
27. A dat ploaia, au venit suvoaiele, au suflat vanturile si au izbit in casa aceea; ea s-a prabusit, si prabusirea i-a fost mare."


asta e 2

poti face 1 +2 sa vezi ce iese ?

#32
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlegit10, on 27 octombrie 2017 - 16:49, said:


22. Multi Imi vor zice in ziua aceea: "Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?"
23. Atunci le voi spune curat: "Niciodata nu v-am cunoscut; departati-va de la Mine, voi toti care lucrati faradelege."



Versetele mele preferate.
Cei care se amagesc marsaluiesc spre cer incantati de ceea ce fac ei pentru Isus.
Cei alesi stiu bine ce a facut Isus pentru ei, deci nu au ce se lauda.

#33
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu esti realist, Dumnezeu nu e o masina de iubit, e o fiinta mai rationala ca noi, trebuie sa il cuceresti

#34
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007
Atunci am (plural pers. 1) bulit-o.

#35
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
trebuie sa ii faci pe plac

#36
conexiuni2007

conexiuni2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.03.2008

View Postlegit10, on 27 octombrie 2017 - 15:54, said:

in viata ai doua drumuri, fie esti rau, fie esti bun...Isus ne-a invatat ce e binele, ca tu vrei raul, e treaba ta
parintii mei m-au invatat binele , nu a fost nevoie de invataturile lui ,, isus ,,
apropo cum comentezi ca isus , s-a sacrificat ptr. a lua asupra sa pacatele omului stiind ca o sa invie , ce mare lucru a fost asta comparand cu Giordano Bruno care a murit ars pe rug stiind ca acela e sfarsitul etern , dar a facut asta ptr. o idee doar o singura idee ca sa deschida ochii umanitatii ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate