Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

multifunctionala canon pixma mg2550s

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
mi-am cumparat si eu acest model de multifunctionala, mi-am instalat toate driverelke,softurile,am bagat cablurile,totul frumos, dar imi da o eroare,clipoceste becul portocaliu de 4 ori langa triunghiul cu semn de fulger, am citit ca e o eroare de instalare a cartuselor

chiar nu stiu unde vine ala negru si ala color,in stanga dreapta,se aude un click la apasare ,in jos sau in fata sa apas?

Edited by cristirg, 27 October 2017 - 13:07.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
In manual nu scrie care unde trebuie instalat? Si ar fi normal sa ai si pe imprimanta un sticker cu pozitia lor atunci cand vrei sa le instalezi.

Edited by Hider141, 27 October 2017 - 13:21.


#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pe Youtube te-ai uitat sa vezi cum se intaleaza?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UHEUAbNbKZc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Din cate observ, in partea stanga cum privesti locasul cartuselor trebuie instalat cartusul color si-n dreapta cel negru.

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 cristirg, on 27 octombrie 2017 - 13:05, said:

chiar nu stiu unde vine ala negru si ala color,in stanga dreapta,se aude un click la apasare ,in jos sau in fata sa apas?
Pai daca iti este lene sa te uiti cum trebuie ! Eu nu am vazut pana acum un Canon care sa nu aiba in interior un sticker de informare  pe care scrie  Black/Color (ba chiar arata si culoarea pentru nestiutorii  limbii engleze) si in videoul de mai sus la 2:16 se confirma acest lucru pe care-l spun.
Si daca nu ar avea asa ceva, in manual arata desene simple  incat pe baza lor si un copil de gradinita poate schimba cartusele corect !

Edited by stlk, 27 October 2017 - 13:42.


#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
am incercat,m-am uitat in video dar tot imi da eroare,poate nu apas bine..parca cel color e in dreapta,nu?

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 cristirg, on 27 octombrie 2017 - 15:33, said:

am incercat,m-am uitat in video dar tot imi da eroare,poate nu apas bine..parca cel color e in dreapta,nu?
Posted Image  Vezi in video si ne mai intrebi si pe noi ?
cristirg ai 6988 Excellent (la profil) , deci esti un om istet, cum se face ca te impotmolesti in niste lucruri simple ?

Edited by stlk, 27 October 2017 - 15:46.


#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
hai ca am reusit si eu

#8
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
mai am o problema, nu pot sa printez, nu imi da eroare,nu clipoceste nici un bec dar imi da un mesaj:"canon mg2500 has a problem that requires your intervention"

-cartusele sunt puse bine,cablurile conectate,hartie e...,pot sa scanez deci softurile sunt instalate bine, deci nu stiu cum sa intervin eu, la nivel de imprimanta hardware sau la nivel de windows, porturile sau ceva? chiar nu stiu

aveti vreo idee ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate