Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Masina de dus la dezmembrari

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postslai, on 27 octombrie 2017 - 13:03, said:

La rabla voucerul nu mai e transmisibil, trebuie sa dai masina ta, pe care esti propitar de peste 1 an.
O da proprietarul la rabla si tiketul il foloseste altu , adica ala care isi ia masina noua . Deci ESTE transmisibil !!

#20
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
daca e in stare de functionare si nu are probleme majore o poti vinde cu 1500.
cred ca sunt destui care cauta masini care inca functioneaza la preturi mici. poate nu au sau nu vor sa dea o caruta de bani pe o masina, sau vor ceva ieftin pentru o perioada scurta de timp etc. am fost si eu in categoria asta pe la 20 de ani

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vezi ca exista si dezmembrari online. Faci o poza masinii, le-o trimiti, aia o decupeaza si iti trimit banii pe card.
Daca nu ai card iti fac aia si ti-l aduc.


Nu imi vine sa cred ce intrebari pun oamenii aici.
Nu folosesc Google. Nu folosesc telefon mobil.
Mai ramane sa intrebe pe aici daca atunci cand faci cafea trebuie sa pui si apa, daca nu e bine sa nu mai traga apa la WC de fiecare data, cand e temperatura potrivita sa iti pui caciula, daca sa porti urechile sub caciula sau pe afara...


ON TOPIC
Cauta pe www.google.ro
"dezmembrari OLT"
fara ghilimele
afli numere de telefon
suni si ii intrebi cat iti dau pe libuzina
te hotarasti si o duci la unul din centrele respective
iei banii
iti iei o bere si o savurezi gandindu-te cat de mult te-a ajutat forumu sa scapi de masina

#22
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Hai sa le luam pe rand.
1. Corsa B s-a facut doar pana in 2000, deci, daca e din 2001, este Corsa C sigur. Si atunci este vorba de o alta suma. Corsa C se vinde cu 800-1000 eur, daca e in stare buna.
2. Pe masina, daca este functionala, e ok si se poate inscrie, poti lua intre 1200 si 1500 de lei. Pe net sunt Corsa B inscrise care pleaca de la 350-400 de eur. Deci, iei un 250-300 eur pe ea.
3. In 2 usi e un pret, daca e in 4 usi mai creste valoarea un pic.
Deci, ce corsa este, cea din poza 1 sau cea din poza 2 ?

Attached Files


Edited by Magicwisewolf, 27 October 2017 - 15:18.


#23
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Bre, karax, lamureste-ne: masina aia e functionala au ba? Are toate taxele si impozitele au ba? Tu esti proprietarul sau e vreo mizerie din aia cu proprietar incert?

#24
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,725
  • Înscris: 06.07.2005

View PostMagicwisewolf, on 27 octombrie 2017 - 15:17, said:

Pe net sunt Corsa B inscrise care pleaca de la 350-400 de eur. Deci, iei un 250-300 eur pe ea.
Suta de euro o economiseste la cumparare ca sa o dea la RAR + tot timpul pierdut pentru acte ? Nu prea cred.
@initiator, scapa de ea cu prima ocazie, e posibil sa nu vina o a doua.

Edited by vimann, 27 October 2017 - 15:59.


#25
CristianStrb

CristianStrb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.10.2017
La fier vechi cam 500lei, la dezmembrari cam dublu, dar nu cred ca merita.

Eu am dus recent un vectra b din 2001, tot totul functional in afara de motor (a fiert apa si am considerat ca nu merita reparat). Primesti 500 lei sau 200 lei daca vin ei sa care masina ... Pe la scrot-uri este mai complicat cu acte, ect, si diferenta de bani nu este mare lucru ... am sunat numai in 2 locuri sa vad, mi s-au oferit 200 si 250e, dar la partea de radiat masina toti au stranbat din nas ca scadem pretul, etc. Se poate sa fi avut nevoie mai mare de acte decat de masina.

Masina o aveam de vreo 10 ani cumparata cu 6500e ...

#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostMagicwisewolf, on 27 octombrie 2017 - 15:17, said:

Hai sa le luam pe rand.
1. Corsa B s-a facut doar pana in 2000, deci, daca e din 2001, este Corsa C sigur. Si atunci este vorba de o alta suma. Corsa C se vinde cu 800-1000 eur, daca e in stare buna.
2. Pe masina, daca este functionala, e ok si se poate inscrie, poti lua intre 1200 si 1500 de lei. Pe net sunt Corsa B inscrise care pleaca de la 350-400 de eur. Deci, iei un 250-300 eur pe ea.
3. In 2 usi e un pret, daca e in 4 usi mai creste valoarea un pic.
Deci, ce corsa este, cea din poza 1 sau cea din poza 2 ?
Stanga aia pe albastru , asa are culoarea si a noastra

View PostFriskey, on 27 octombrie 2017 - 15:23, said:

Bre, karax, lamureste-ne: masina aia e functionala au ba? Are toate taxele si impozitele au ba? Tu esti proprietarul sau e vreo mizerie din aia cu proprietar incert?
Functionala , are numere rosii inca neinscrisa, au fost ceva probleme cu fostul patron al lui taicameo care a luat masina din germania pentru taicameo , oprit din salariu cat costa si dupa nu a mai vrut sa dea actele, care si acum sunt la el.

*edit numere de germania, insa nu s-a mers cu ea datorita problemelor cu patronul. Pe care patron l-a si schimbat la ceva timp taicameo. Chestii pe politica etc etc....

#27
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
De unde esti?

#28
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
olt

#29
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
Se poate inmatricula si fara acte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate