Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Ce sa fac cu viata mea?Viata irosita/Niciun viitor.Suferinta

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 21.04.2007
@initiator.Poti incerca sa faci ce face câinele când se plictisește. Sigur scapibde depresie, pentru ca in acest caz trebuie să muncești.

#38
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

 TLGTLC, on 26 octombrie 2017 - 16:18, said:

De muncă nu se găsește? Spune mai bine că ești un puturos și îți place să te plângi! De fapt plânsul ăsta este ca să justifice lenea! Școală nu, chef de muncă nu, probabil ai chef de vreo gagică la noapte! Fir-ați ai ... de paraziți!
Foarte utila postarea ta. Ca sarea in ochi. Bine ca nu i-ai recomandat sinuciderea.  
Vorbele tale nu fac doi bani.  In loc sa fii constructiv, il critici si-l dojenesti.  Halal cultura. Cine esti tu sa judeci pe altii? Cine ti-a dat voie?  
In loc sa-i dai sfaturi utile, faci pe desteptu.
Omu e deznadajduit, are nevoie de sprijin, de ghidare, incurajare. Vii tu harnicutule.si il faci parazit. Vai de pitulicea ta, valorosule care esti.

 AlynutzTigerAtlantic, on 26 octombrie 2017 - 16:08, said:

Am depresie si anxietate destul de apasatoare, am terminat 13 clase,nu am dat bacul ca nu am fost in stare,abilitati si aptitudini bune si marete nu prea am si acum ma gandesc ce sa mai fac cu viata mea,nu am niciun viitor si nicio calificare ca am terminat liceu teoretic,uneori,de fapt mai des, stau si plang si ma gandesc ca viata mi-e distrusa,ce as putea face cu mine,cum sa ma motivez, ce curs sau scoala mai usoara, mai accesibila este asa incat un depresiv sau un anxios sa reuseasca si sa-i fie mai usor in viata si pe mai departe..Ma gandesc ca sunt un ratat si viata mea s-a terminat dar nu e vina mea ca am aceste probleme psihologice.

Ce sa fac in aceasta situatie? Exista speranta si pentru mine?
Dati-mi un mic sfat, orice.Mai e cineva in situatia mea?
Viata mea s-a terminat? Mai am vreo sansa oare sa reusesc ceva?
Cum sa fac? Cine ma poate ajuta putin?Sufar mult.
Vorbeste cu fratii, parintii sau rudele sa te ajute.  
Exista psihoterapeuti, care pot ajuta sa iti descoperi valentele native,  calitatile tale. Dar probabil ca aia sunt prea scumpi.  
Sau dute la un preot.. si cere ajutor. Teoretic ar trebui  sa te ajute. Bine, astia ortodocsi s-ar putea sa-ti dea cu flit,  sa iti faci programare, ca.asa's ei mai aroganti. La catolici in schimb  stau de vorba cu tine gratis. Nici nu te intreaba daca ai vreo religie.

Edited by tfmercedez, 27 October 2017 - 09:34.


#39
error-macro

error-macro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 23.09.2017

 tfmercedez, on 27 octombrie 2017 - 09:39, said:

Sau dute la un preot.. si cere ajutor. Teoretic ar trebui  sa te ajute. Bine, astia ortodocsi s-ar putea sa-ti dea cu flit,  sa iti faci programare, ca.asa's ei mai aroganti. La catolici in schimb  stau de vorba cu tine gratis. Nici nu te intreaba daca ai vreo religie.
de ce ai face asa ceva?

#40
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

 error-macro, on 27 octombrie 2017 - 10:18, said:

de ce ai face asa ceva?
In loc de psiholog, mai stiu si preotii sa dea sfaturi potentialilor sinucigasi.

#41
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

 tfmercedez, on 27 octombrie 2017 - 10:54, said:

Stimate domn! Hai să ne amintim de părinții noștri care au trăit în comunism, de bunicii noștri care au copilărit în ani de război, de străbunicii noștri care au luptat pe front și își lăsau soțiile acasă cu un cârd de prunci. Ei nu se mai plângeau, pentru ei nu se punea problema dacă viața are sens. Munceau, îndurau, se bucurau! Și poate au luat-o de mai multe ori de la zero și nu le-a fost ușor! Tânărul acesta trebuia să se fi născut atunci, nici nu i-ar fi trecut prin cap sa se plângă.
Doamne ce fragili sunt! Eu aș reintroduce armata obligatorie să le iasă gărgăunii din cap!
Și adulții sunt de vină că le dau apă la moară! Dacă ar face educație și i-ar responsabiliza de mici acum nu s-ar mai jelui pe forum!

#42
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

 tfmercedez, on 27 octombrie 2017 - 10:54, said:

In loc de psiholog, mai stiu si preotii sa dea sfaturi potentialilor sinucigasi.

"lasa mama ca o sa fie bine!"
Aia e apa de ploaie
Eu ii dau actiune

#43
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

 TLGTLC, on 27 octombrie 2017 - 12:25, said:

Stimate domn! Hai să ne amintim de părinții noștri care au trăit în comunism, de bunicii noștri care au copilărit în ani de război, de străbunicii noștri care au luptat pe front și își lăsau soțiile acasă cu un cârd de prunci. Ei nu se mai plângeau, pentru ei nu se punea problema dacă viața are sens. Munceau, îndurau, se bucurau! Și poate au luat-o de mai multe ori de la zero și nu le-a fost ușor! Tânărul acesta trebuia să se fi născut atunci, nici nu i-ar fi trecut prin cap sa se plângă.
Doamne ce fragili sunt! Eu aș reintroduce armata obligatorie să le iasă gărgăunii din cap!
Și adulții sunt de vină că le dau apă la moară! Dacă ar face educație și i-ar responsabiliza de mici acum nu s-ar mai jelui pe forum!
Pai n-are nici bac, saracu, e de valoarea unui chinez bun de hamalit pe bani putini.  
Deocamdata probabil ca sta cu parintii sau bunicii. Si se intreaba ce rost sa-si faca in viata, probabil nu are nici un scop,  nici un tel in viitor.  Nici perspective nu are multe.
Chiar asa: care-i rostul nostru pe pamant?
Cumva omul s-a desprins din regnul animal cu milioane de ani in urma, folosindu-si intelectul. Hopa! Am gasit un raspuns la intrebare!  Deci , initiatorul trebuie sa puna intelectul la munca, sa se descurce in viata. E nasol, unii nu stiu cum,  nu-s antrenati (sa gandeasca). Totul a venit de la sine pana acum, pe negandite, de la altii.
Stai linistit, cunosc si cazuri mai grave.

Asta este, populatia creste, apare concurenta,  mintile cele mai ascutite vor ajunge in varf.  In zilele noastre societatea presupune sa folosim capul mereu, ca nu mai traim in padure si in pesteri.  
Ar fi multe de zis, dar mai las si pe altii.  


 super8, on 26 octombrie 2017 - 16:25, said:

Nu te mai smiorcai si gaseste-ti un țel in viata.
Dar mai intai cresteti nivelul de serotonina din organism ca nu vei iesi din cercul asta vicios.
Uneori e chiar greu sa-ti propui un tel. Chiar si eu ma intreb uneori, ce rost am eu in viata asta?   Cu sau fara mine, tot un drac ar fi. In afar de familie nimeni nu mi-ar simti lipsa.

#44
lavini9483

lavini9483

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2017
Ai incredere ca o sa fie bine. Mai da o data bacul si dupa incearca sa-ti faci firma ta, intr-un domeniu de care te simti atras. E o experienta care te ajuta sa te si descurci si te pune si in legatura cu altii.

#45
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Mark Twain zicea ca 2 zile sunt importante in viata unui om,prima cand se naste si a doua cand isi da seama pentru ce.

#46
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 Skyspy, on 09 noiembrie 2017 - 00:03, said:

Mark Twain zicea ca 2 zile sunt importante in viata unui om,prima cand se naste si a doua cand isi da seama pentru ce.
Profund. Notat. Mulțumesc.

#47
ViKKKy

ViKKKy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.09.2017
Posted Image

Spoiler


#48
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 tfmercedez, on 27 octombrie 2017 - 13:30, said:

...
Chiar si eu ma intreb uneori, ce rost am eu in viata asta?   Cu sau fara mine, tot un drac ar fi. In afar de familie nimeni nu mi-ar simti lipsa.
Nasol de tine , daca numa familia ti-ar smti lipsa ! Inseamna ca traiesti degeaba .... ma rog traiesti sa produci pt familie si atat ( un fel de sclav ) .

#49
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

 Baxon, on 11 noiembrie 2017 - 17:52, said:

Nasol de tine , daca numa familia ti-ar smti lipsa ! Inseamna ca traiesti degeaba .... ma rog traiesti sa produci pt familie si atat ( un fel de sclav ) .
Pai zii tu ce faci cu viata ta? Care e scopul tau?

#50
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017

 AlynutzTigerAtlantic, on 26 octombrie 2017 - 16:08, said:

Cine ma poate ajuta putin?Sufar mult.


Mi-a dat o lacrima...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate