Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Ce sa fac cu viata mea?Viata irosita/Niciun viitor.Suferinta

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

 adisz, on 26 octombrie 2017 - 17:27, said:

De ce toti ii recomandati lu' Alin (initiatorul) compania unei fete/femei?Poate el doreste altceva si ii este rusine s-o spuna.

Ca nu-i la primul topic de aceasta factura.
pai avand in vedere c-a postat si pe un topic cu rugaciuni... :D poate nu vrea compania unei persoane de sex feminin...

#20
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 petre69, on 26 octombrie 2017 - 17:54, said:

trantor

Eu de meserie sunt trantor si pot spune ca-i cea mai potrivita alegere.

#21
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 AlynutzTigerAtlantic, on 26 octombrie 2017 - 16:08, said:

Am depresie si anxietate destul de apasatoare, am terminat 13 clase,nu am dat bacul ca nu am fost in stare,abilitati si aptitudini bune si marete nu prea am si acum ma gandesc ce sa mai fac cu viata mea,nu am niciun viitor si nicio calificare ca am terminat liceu teoretic,uneori,de fapt mai des, stau si plang si ma gandesc ca viata mi-e distrusa,ce as putea face cu mine,cum sa ma motivez, ce curs sau scoala mai usoara, mai accesibila este asa incat un depresiv sau un anxios sa reuseasca si sa-i fie mai usor in viata si pe mai departe..Ma gandesc ca sunt un ratat si viata mea s-a terminat dar nu e vina mea ca am aceste probleme psihologice.

Ce sa fac in aceasta situatie? Exista speranta si pentru mine?
Dati-mi un mic sfat, orice.Mai e cineva in situatia mea?
Viata mea s-a terminat? Mai am vreo sansa oare sa reusesc ceva?
Cum sa fac? Cine ma poate ajuta putin?Sufar mult.
  Ca tot omul incercand sa invat si sa cunosc mai multe am tot citit, studiat, mers pe la diverse cursuri etc. La unul din cursuri mi s-a spus frumos si direct:
Sunt 2 tipuri de oameni, cei care cauta probleme si cei care cauta solutii. In orice situatie fiecare va gasi ceea ce cauta. Aia cu problemele se vor plange, aia cu solutiile vor gasi o cale. Asa ca lasa-te de cautat probleme si incepe sa cauti solutii :)

 Testosteron, on 26 octombrie 2017 - 18:09, said:

Eu de meserie sunt trantor si pot spune ca-i cea mai potrivita alegere.
Ai diploma? Sau macar certificat de calificare? Ca altfel nu te angajeaza astia la bugetari. Daca faci si doctorat in tranotreala deja iti mareste leafa :D

#22
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
pai deja cauta solutia ceea ce e f bine :)
primul pas e sa decide ce i-ar place sa faca mai departe. nu doar profesional ci si in celelalte aspecte ale vietii, social, familial, cum sa-si petreaca timpul liber. cum doreste, asa sa procedeze.

#23
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

 AlynutzTigerAtlantic, on 26 octombrie 2017 - 16:08, said:

Am depresie si anxietate destul de apasatoare, am terminat 13 clase,nu am dat bacul ca nu am fost in stare,abilitati si aptitudini bune si marete nu prea am si acum ma gandesc ce sa mai fac cu viata mea,nu am niciun viitor si nicio calificare ca am terminat liceu teoretic,uneori,de fapt mai des, stau si plang si ma gandesc ca viata mi-e distrusa,ce as putea face cu mine,cum sa ma motivez, ce curs sau scoala mai usoara, mai accesibila este asa incat un depresiv sau un anxios sa reuseasca si sa-i fie mai usor in viata si pe mai departe..Ma gandesc ca sunt un ratat si viata mea s-a terminat dar nu e vina mea ca am aceste probleme psihologice.

Ce sa fac in aceasta situatie? Exista speranta si pentru mine?
Dati-mi un mic sfat, orice.Mai e cineva in situatia mea?
Viata mea s-a terminat? Mai am vreo sansa oare sa reusesc ceva?
Cum sa fac? Cine ma poate ajuta putin?Sufar mult.

In primul rand nu mai sta mult in casa sau pe net, pune-ti la punct in program zilnic de iesit in natura, du-te sa vezi rasaritul sau apusul sau cerul instelat, incearca sa te incarci pozitiv asa.
Daca nu ai persoane apropiate tie sa-ti mai ridice moralul ia-ti un animal de companie care te va iubi si aprecia si iti va stimula un pic dorinta de viata si te va calma.
In acelasi timp incearca sa lucrezi la luatul Bac-ului. Nu te mai gandi ca e prea tarziu, altii il iau si la 30 de ani.
Daca nu mai vrei Bac atunci du-te la cursuri profesionale, vezi ca acolo ti se va spune care sunt accesibile si celor fara Bac. Chiar daca nu iti iese din prima, nu te descuraja si cauta altceva.

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

 AlynutzTigerAtlantic, on 26 octombrie 2017 - 16:08, said:

bla bla bla bla

Cati ani ai?

Ce regreti cel mai mult ca ai facut sau ca nu ai facut pana acum?

Ce ai fi facut diferit?


hai, repede, repede, ca am o solutie pentru tine

#25
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 PoeOvidiu, on 26 octombrie 2017 - 18:16, said:

  Ca tot omul incercand sa invat si sa cunosc mai multe am tot citit, studiat, mers pe la diverse cursuri etc. La unul din cursuri mi s-a spus frumos si direct:
Sunt 2 tipuri de oameni, cei care cauta probleme si cei care cauta solutii. In orice situatie fiecare va gasi ceea ce cauta. Aia cu problemele se vor plange, aia cu solutiile vor gasi o cale. Asa ca lasa-te de cautat probleme si incepe sa cauti solutii Posted Image


Ai diploma? Sau macar certificat de calificare? Ca altfel nu te angajeaza astia la bugetari. Daca faci si doctorat in tranotreala deja iti mareste leafa Posted Image

Da, m-am calificat la locul de trantoreala. Sa stii ca trantoreala nu-i chiar asa de usoara cum pare la prima vedere, dar daca prinzi smecheria merge foarte bine.

#26
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017
Si am uitat sa adaug. Cu exceptia cazului in care ai suferit de depresie grava si te-a vazut in doctor care ti-a prescris medicatie, nu te atinge de medicamente de tipul ala.
Si nici de alcool.
Mananca bine si/sau ia suplimente minerale/vitamine si dormi 8 ore pe noapte. Cu asta, plimbarile alea, eventual un animal de companie si gandire pozitiva nu ai cum sa ramai mult in pasa asta.

#27
error-macro

error-macro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 23.09.2017

 Tywin, on 26 octombrie 2017 - 18:32, said:

si te-a vazut in doctor care ti-a prescris medicatie, nu te atinge de medicamente de tipul ala.
de ce nu?

#28
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

 error-macro, on 26 octombrie 2017 - 18:45, said:

de ce nu?

Daca nu l-a vazut un doctor de ce sa inceapa sa ia medicamente dupa ureche?
Sa-si schimbe stilul de viata si sa lucreze asupra propriului psihic si ii va trece.

#29
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 A10, on 26 octombrie 2017 - 16:24, said:

Morala e: nu intotdeauna te scapa o facultate...
In 80% din cazuri Posted Image

#30
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Fa sport ca sa-ti mai revii. Culca-te devreme pentru ca in perioada asta scurtarea zilei poate duce la stari nasoale. Evita chestiile care vezi ca te duc la depresie si anxietate. Stai cu prieteni. Gaseste-ti o ocupatie ca sa ai ce face, chiar daca nu iti place: repara prin casa, citeste carti, invata ceva nou. Insa doar o ocupatie o data. Tine-ti mintea ocupata cu ceva util, chiar daca nu ii vezi o finalitate importanta.

#31
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Bine ai venit in viata reala.
Priveste partea pozitiva a lucrurilor, traiesti in tara cu femei destul de usor de agatat si dus la pat.
Sex si ajutoare sociale.

#32
Hassann

Hassann

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 15.05.2017

 Argent, on 26 octombrie 2017 - 19:29, said:


Priveste partea pozitiva a lucrurilor, traiesti in tara cu femei destul de usor de agatat si dus la pat.
Sex si ajutoare sociale.
e strain?

#33
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 AlynutzTigerAtlantic, on 26 octombrie 2017 - 16:08, said:

Am depresie si anxietate destul de apasatoare, am terminat 13 clase,nu am dat bacul ca nu am fost in stare,abilitati si aptitudini bune si marete nu prea am si acum ma gandesc ce sa mai fac cu viata mea,nu am niciun viitor si nicio calificare ca am terminat liceu teoretic,uneori,de fapt mai des, stau si plang si ma gandesc ca viata mi-e distrusa,ce as putea face cu mine,cum sa ma motivez, ce curs sau scoala mai usoara, mai accesibila este asa incat un depresiv sau un anxios sa reuseasca si sa-i fie mai usor in viata si pe mai departe..Ma gandesc ca sunt un ratat si viata mea s-a terminat dar nu e vina mea ca am aceste probleme psihologice.

Ce sa fac in aceasta situatie? Exista speranta si pentru mine?
Dati-mi un mic sfat, orice.Mai e cineva in situatia mea?
Viata mea s-a terminat? Mai am vreo sansa oare sa reusesc ceva?
Cum sa fac? Cine ma poate ajuta putin?Sufar mult.
Poti scrie compuneri pe net. Cu care sa-i pui pe altii sa te caineze/contrazica si tu sa ii contrazici/aprobi. Timpul trece, uiti de necazurile tale iti dirijezi furia impotriva celor care nu sunt in stare sa iti inteleaga situatia speciala in care te afli. Si uite-asa te trezesti intr-o buna zi, ca nu mai ai nimic. Si ca te poti considera nu o victima ci un produs obisnuit al sistemului. Cu bune si cu rele.

#34
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

 Argent, on 26 octombrie 2017 - 19:29, said:

Priveste partea pozitiva a lucrurilor, traiesti in tara cu femei destul de usor de agatat si dus la pat.

Omu e depresiv si cu stima de sine extrem de scazuta si tu ii vorbesti de femei. Funie in casa spanzuratului. Cat timp e depresiv singurele lui femei sa fie prostituatele ca altfel da in alte probleme. Poate fi respins din prima sau sa i se dea papucii rapid cand respectiva isi da seama de probleme lui emotionale, si atunci se va adanci si mai mult in depresie.

#35
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Pentru zile ploioase merge si o laba trista.

#36
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Uite o solutie, eleganta:
Attached File  KIT.JPG   68.69K   49 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate