Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Element prindere carucior/cos jolly

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
Am in bucatarie un cos jolly care e prins de "frontul" de pal cu niste elemente de plastic. Elementele astea de prindere au cam cedat, pal-ul joaca serios, nu mai e o legatura buna intre pal si cos jolly. ar cam trebui inlocuite, dar nu stiu cu ce? are cineva vreo idee unde sa caut? m-am uitat pe roxymob (care in principiu au de toate) dar n-am vazut nimic asemanator.. imaginile atasate prind doar unul din elemente, mai e unul, mai jos si la fel de distrus..Posted Image
pot sa lipesc plasticul ala cu niste epoxy. sau sa fac din ceva metalic o chestie de prindere.. dar ma gandesc ca deja exista.. Posted Image
Multumesc anticipat.

Attached Files



#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Da un telefon celor de aici. https://webshop.mam-bricolaj.ro/
Sau fa-le o vizita, de esti pe aproape.

#3
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Bagă două d-astea şi ai rezolvat problema pe vecie.

#4
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
bride d-astea ma gandeam sa fac eu. deci exista Posted Image . mersi!

#5
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
https://www.dedeman....-paftale/c/1335

Vezi ca sunt pe marimi. Masoara diametrul sarmei din care e facut jollyul. Daca nu gasesti confectionezi dintr-o bucata de tabla sau din banda perforata.

Edited by PoeOvidiu, 26 October 2017 - 18:00.


#6
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
cred ca trebuie sa fac eu bridele . "sarma" din care e facut jolly-ul e cam de 4.5 - 5 mm diametru si nu prea sunt bride in comert cu asemenea dimensiuni.

#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Incearca la electrice sa te uiti la clemele de cablu. Si pe alea mici de tot le gasesti in variante metalice.

#8
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
bridele alea erau prea mari pentru "sarmele" din care e facut caruciorul. clemele de cablu mi s-au parut cam firave, ar fi trebuit sa pun vreo 3-4 sa tina ca lumea.
am tot asteptat raspuns de la producatorii mobilierului, poate gasesc ei ceva inlocuitor. nu m-au mai contactat, asa incat am lipit plasticurile cu epoxy. le-am montat (mi-a ramas si un surub in plus :) ), acum e ca noua treaba, nu mai joaca, totul e ok.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate