Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Cum se calculează vechimea în specialitate?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postben80, on 26 octombrie 2017 - 20:14, said:

Ce nu inteleg eu este de ce nu accepta ca un angajat care are 6 luni cu 4 ore si 6 luni cu 12 ore sa aiba un an vechime.
O explicație ar putea fi asta pe care ai scris-o:

Quote

poate ca un functionar vrea in ore, ca asa considera ca e corect

Altfel, nici eu nu înțeleg de ce nu le trebuie banii tăi. Bănuiesc că nu e gratis cursul.

#20
ben80

ben80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.01.2013
Nu e gratis,dar banii ii ia statul roman,iar functionarul ia acelas salar si daca inscrie 10 la curs si daca 100. Daca faci un curs la privat abia asteapta sa le calci pragul.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

Quote

Nu e gratis,dar banii ii ia statul roman
Sunt coordonați sau în subordinea vreunui minister? Ai putea trimite întrebarea acolo - nu să-i reclami, ci pur si simplu să întrebi dacă îndeplinești condițiile de vechime ca să te înscrii la acel curs. Poate primești un răspuns care te ajută.

#22
sorinaccio

sorinaccio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.03.2007
Vechimea in specialitate sau vechimea in specialitatea studiilor este acea perioada in care ai desfasurat o activitate cu un anumit profil...
De exemplu, calendaristic daca ai un an de zile lucrat pe o activitate de comert, care necesita anumite studii si in fisa postului este prevazuta acea activitate se poate spune ca ai 1 an vechime in specialitate, indiferent de norma de lucru.Extinzand putin, se poate spune ca vechimea de 1 an in specialitate este valabila pentru toate activitatile din fisa postului, desigur activitati prestate in realitate si confirmate de angajator.
Posted Image

#23
ben80

ben80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.01.2013
Ma gandeam la o varianta care mi-a fost propusa. Sa deschid o actiune in constatare prin care sa obtin o hotarare judecatoreasca cu privire la cata vechime in specialitate am pe baza actelor depuse la dosar. Aceasta ar trebui sa dureze putin si sa nu implice institutia.

#24
ben80

ben80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.01.2013
Oare exista posibilitatea sa refuze sa recunoasca vechimea in specialitate daca exista o recunoastere judecatoreasca a acestei vechimi?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate