Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

A3 2017 vs IPhone SE

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011
Mergi pe SE:hardware identic 6S ( mai putin force touchscreen).
Eu il am din martie si nu a fost oprit/restartat deloc pana acum. Toate aplicatiile instalate functioneaza fara lag si raspunde foarte bine.
cand il tii in mana ai senzatia ca ti un telefon, nu o paleta de ping-pong.
La utilizare destul de ridicata ma tine bateria in jur de 1 zi / 1 zi si jumatate bateria.

Gandeste-te ca tu vei folosi un telefon si nu specificatii, acestea au rol de marketing. Cu ce ma incalzeste pe mine ca utilizator ca un telefon care are 4-6-8 Gb ram se blocheaza si se misca mai rau decat ala care doar 1-2 Gb ? O sa stau si o sa mai uit la el sa zic: ia ute ce rami multi si frumosi am ? :)

Ai cerut un sfat si acesta este al meu.

#20
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
mergi in magazin si vezi cum le simti tu, specificatiile oficiale nu sunt mereu adevarate.

#21
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,150
  • Înscris: 15.05.2008
mergi pe se
poate am avut eu ghinion cu el,dar butonul agata,si nu l-am folosit asa mult
nu astepta vreun bf,pierzi timpul aiurea

#22
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Clar SE. O spun in calitate de unul care a avut 5S si saptamana trecuta a trecut pe Android. Nu zic ca nu nu sunt multumit de P10 Lite. Insa daca vrei sa "ametesti" un Android, reusesti mai usor decat daca vrei sa "ametesti" un IOS.
In plus, ce reuseste SE la performante slabe comparativ cu un echivalent cu Android, si la o capacitate a acumulatorului de sub 2000 mah, este o demonstratie a faptului ca telefonul ala e unul de top.

#23
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Decat un Samsung "lite" mai bine un Apple "lite"!

#24
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Multi ani am criticat iPhone pentru ca are bateria mai mica decat restul producatorilor si ramii si altele. Am trecut pe iPhone de curand si bateria tine la fel cum tineau alea "mari", si nu mi s-a blocat niciodata.. Cred ca sunt mici sansele sa ma mai intorc pe Android. Nu am iPhone SE insa am vazut ca cei care au sunt multumiti cu el si chiar asteapta si spera ca Apple sa scoata o noua versiune de SE.

#25
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Sunt paleta in ceea ce priveste telefoanele, asa ca propun o noua comparatie, de data asta intre S7 Edge si SE. Astept pareri !

#26
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Au dimensiuni diferite, de ce naiba compari asa ceva? Nu mai bine te hotarasti la o dimensiune si apoi vezi ce optiuni ai?

#27
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Tocmai ti-am recunoscut lipsa mea de 'stiinta' in ceea ce priveste telefoanele. Vroiam o parere sincera, raport calitate pret.

#28
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@Spaghete: nu exista parere sincera. Daca nu ai vreo preferinta a sistemului de operare, alegi in functie de marimea dorita. Ambele telefoane au performante bune, deci poti alege in functie de dimensiune. Pretul e in favoarea iphone-ului (1600 lei de 32 GB).
Dar cum am zis, nu prea pot sa dau un sfat, spui ca nu te pricepi daca iti place telefon foarte mic sau telefon mare? Mie imi plac telefoanele mai mari. Prietena mea are iphone SE pentru ca telefoanele de 5 inch le scapa din mana.
Cat despre baterie, la iphone SE este excelenta, la s7 edge e ok.

Edited by nick5roo, 26 October 2017 - 13:41.


#29
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostSpaghete, on 25 octombrie 2017 - 14:32, said:

Sunt paleta in ceea ce priveste telefoanele, asa ca propun o noua comparatie, de data asta intre S7 Edge si SE. Astept pareri !

Nu amesteca mere cu pere (sau alte "fructe")!

Vrei sfaturi? Citesti topic-uri dedicate!
Vrei o parere despre ce vrei sa-ti cumperi? Deschizi topic nou!

#30
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Iphone SE on topic. Chiar exista termen de comparatie cu o petarda de la samsung?


S7 Edge si SE - Primul e un entertainment device cu functie de telefon, al doilea smartphone. Nu ai cum sa dai gres cu nici unul. Singurul motiv pt care ar trebui sa te gandesti la SE e marimea. Daca iti plac dimensiunile e best buy. Altfel, la diagonale mai mari sunt mai multe optiuni.

#31
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
vs A3 SE-ul e racheta nici nu merita complicatia. doar faptul ca are ecranul putin mai mare si camera frontala mai buna.
vs s7 edge aici e mai dificil. La nivel de performante is pe acolo in ceea ce priveste rapiditatea si camera (putin mai buna la s7 dar nu ceva atat de important). In schimb senzorul de amprenta e clar mai bun, ecranul e mai bun + mai mare. Spatiu de stocare e mai mare la s7, in schimb e clar ca trebuie sa ai grija mai mare la ecran si e mai mare ca dimensiune. Acuma daca ai avut 5s poate vrei o schimbare. Poate gasesti o oferta ok pentru un 6s sau 7 daca iti place iOS, la un pret apropiat de S7edge.

La pret echivalent cu SE ar trebui sa gasesti S7 simplu (eu asta as lua), nu vad sensul sa dau bani in plus pe s7 edge.

Eu am SE-ul si un z5 compact ce utilizez zilnic si desi aveam asteptari reduse de la el, ma impac ok cu el.

P.S. iti mai recomand sa incerci Huawei P10 (am luat unul recent pe alb si e super ok) sau poate un LG G6. Ambele se invart la oferte in jurul a 2000 de lei, G6 1900 chiar si p10 spre 2100.

Edited by t-balt, 26 October 2017 - 21:02.


#32
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postdisturbed, on 26 octombrie 2017 - 08:33, said:

Iphone SE on topic. Chiar exista termen de comparatie cu o petarda de la samsung?

..................................
Dupa tine orice comparatie intre iPhone SE si orice alte telefoane este on topic!
Probabil ai citit titlul doar pe jumatate (A3 2017 vs. iPhone SE).

#33
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Vs SE e clar mai slab a3 2017, poate nu chiar petarda, dar nici nu poți le poți compara la performante.

Edited by t-balt, 27 October 2017 - 20:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate