Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Smart TV, sub 80cm?!

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Doresc să cumpăr pentru o bucătărie, un televizor care obligatoriu, trebuie să fie Smart.
Înainte de a-l achiziționa, doresc să mă asigur că am toate variantele posibile, pe piața românească!
Emag are doar 4 modele, mai există și altele?
Vă mulțumesc!

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
n-ai nevoie de smart in bucatarie, mai ales sun 80 cm .. ;)

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 r_murphy, on 24 octombrie 2017 - 19:34, said:

n-ai nevoie de smart in bucatarie, mai ales sun 80 cm .. Posted Image

Mai bine iti dadeai cu parerea de un model, ceva... Ce ai tu cu dorinta omului de a vedea Youtube in bucatarie ???

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Posted Image

Edited by YourFan, 24 October 2017 - 20:07.


#5
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
poa' sa fie si cu telecomanda inteligenta, cu "telecomanda" de pe smartphhone, cind tai ceapa sau faci cartofi prajiti, "ie grele" cu datul pe net. smartul este pentru suflengerie, dormitron, unde poti sa stai sa te dai linistit pe net .. ;) in bucatarie, il lasi sa mearga de unul singur, ca difuzoarele de radioficare de pe vremuri.
parerea mea.

#6
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Da, dar poti afla una doua o reteta de cartofi prajiti.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu te-ai gandit la un monitor pentru calculator si un player cu Android?

#8
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
In cazul diagonalelor de sub 32" nu prea ai variante. Ce ai vazut pe Emag, cam aia e. Il alegi pe care-l vrei ca toate-s cam la fel (turcisme cu Youtube si Netflix). Sharp-ul pare bunicel pe imagine, insa smartul e la el de slab ca in cazul celorlalte tv-uri smart de sub 32" (am butonat azi un Sharp si, in browser, cand am dat play pt un film online, s-a inchis tv-ul)

#9
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

 YOUR_GOD, on 24 octombrie 2017 - 19:55, said:

Nu te-ai gandit la un monitor pentru calculator si un player cu Android?
Păi.. cum?
De la un aparat(TV), am ajuns la 2?

De ce smart in bucătărie?
Pentru playlist pe youtube, pentru acces la rețete rapid, pentru a viziona orice, oricând, fără îngrădire!

#10
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Se ia un monitor cu boxe si vesa. se introduce un chromecast. Se foloseste telefonul pentru cast. Daca e musai sa aiba si tuner TV, se ia orice televizor dumb si se introduce chromecast.

#11
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

 danX, on 24 octombrie 2017 - 21:46, said:

Se ia un monitor cu boxe si vesa. se introduce un chromecast. Se foloseste telefonul pentru cast. Daca e musai sa aiba si tuner TV, se ia orice televizor dumb si se introduce chromecast.
De luat în calcul deși pare mai complicat, ca volum de legături și încrengături... :))

#12
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
da, intr-adevar complicat.

#13
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 a21alex, on 24 octombrie 2017 - 20:18, said:

pentru acces la rețete rapid, pentru a viziona orice, oricând, fără îngrădire!
De la astea sa-ti iei gandul... Am LG smart din 2014 cumparat in 2015, inafara de Youtube, Plex si DLNA nu e bun de nimic. Browserul nu e actualizat, paginile nu apar corect si incep sa dispara aplicatiile de pe el. Cu siguranta asta va fi soarta si televizoarelor smart 2016/2017...

Decat smart mai bine unul bun si un chromecast...

#14
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
subscriu! si un telefon cu 512 ram se misca mai bine decit smartul dintr-un tembelizor (exagerez putin, dar cam asta este ideea de baza ;) )

#15
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Chromecast sau ceva cutie ieftina cu android pus la ce tv vrei tu.
Nu ai precixzat cat de mare este bucataria si bugetul. Sa stim de ce vrei neaparat ceva mai mic de 32" ?

#16
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Off, mă omorâți! Posted Image
Am 3 televizoare, toate smart și Youtube-ul merge impecabil prin rețeaua WiFi.
În plus, pot intra de pe orice telefon smart prin wifi direct sau chiar fără(prin diverse programe din magazin play), pe orice televizor din cele 3, folosind același router.
Deci pot transfera orice de pe telefoane pe televizoare. La ce bun un chromecast în condițiile în care nu-mi trebuie ceva avansat ci doar să pot intra în contul meu pe youtube pentru a da drumul la playlist-urile mele și eventual a naviga sau transmite de pe telefon pe tv, o rețetă de meniu?

Edited by a21alex, 25 October 2017 - 08:38.


#17
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

 MD, on 25 octombrie 2017 - 08:27, said:

Chromecast sau ceva cutie ieftina cu android pus la ce tv vrei tu.
Nu ai precixzat cat de mare este bucataria si bugetul. Sa stim de ce vrei neaparat ceva mai mic de 32" ?
Bucătăria are 2 spații, una de lucru și una de luat masa iar în asta vreau să pun tv-ul la care să se poată privi și din bucătăria de lucru, de unde ar fi vreo 4,5 metri liniari. Normal că nu voi sta să urmăresc filme traduse, cu scris. Posted Image
Este mai mult pentru audiție cât și pentru a urmări știri. În plus rămâne ideea cu playlist-ul de pe youtube și rețetele online. Consider că ies mai ieftin și mai simplu, cu un smart tv. Peste 80cm, e prea mare cred pentru încăpere. Ideal ar fi, unul de vreo 65 dar nu cred să existe, așa că aș rămâne la unul de 61 dar dacă nu ar fi, aș accepta și unul mai jos dar nu mai jos de 51cm

Edited by a21alex, 25 October 2017 - 09:00.


#18
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 MD, on 25 octombrie 2017 - 08:27, said:

Chromecast sau ceva cutie ieftina cu android pus la ce tv vrei tu.
Nu ai precixzat cat de mare este bucataria si bugetul. Sa stim de ce vrei neaparat ceva mai mic de 32" ?
Nu recomand orice "cutie ieftina cu android"
Am amazon fire tv si nu sunt multumit. Nu se compara experienta chromecast cu cea de pe fire tv...

 a21alex, on 25 octombrie 2017 - 08:38, said:

Off, mă omorâți! Posted Image
Am 3 televizoare, toate smart și Youtube-ul merge impecabil prin rețeaua WiFi.
În plus, pot intra de pe orice telefon smart prin wifi direct sau chiar fără(prin diverse programe din magazin play), pe orice televizor din cele 3, folosind același router.
Deci pot transfera orice de pe telefoane pe televizoare. La ce bun un chromecast în condițiile în care nu-mi trebuie ceva avansat ci doar să pot intra în contul meu pe youtube pentru a da drumul la playlist-urile mele și eventual a naviga sau transmite de pe telefon pe tv, o rețetă de meniu?
Ce poti transfera de pe telefon pe smart tv? ce fel de smart ai?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate