Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Supernet 4.5G

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#343
Formhault

Formhault

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,380
  • Înscris: 22.12.2016
Am încercat mai multe zone, și unele cu 3xCA (toate cu SINR >20). Download-ul urca până la 230, upload-ul dacă urca brusc la 80, scădea repede până pe la ~50, dacă nu urca gradual până... tot acolo :)

Deci, mi-e greu să cred că în zonele alea cu 3xCA (toate cu SINR >20, cum am spus), să prind 50. Și la metrou, fix lângă antene... noaptea, la 11, când nu mai e nici dracu. Clar mai e limită, deși ei zic că nu.

#344
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008

View PostFormhault, on 21 august 2019 - 18:31, said:

Am încercat mai multe zone, și unele cu 3xCA (toate cu SINR >20). Download-ul urca până la 230, upload-ul dacă urca brusc la 80, scădea repede până pe la ~50, dacă nu urca gradual până... tot acolo Posted Image

Deci, mi-e greu să cred că în zonele alea cu 3xCA (toate cu SINR >20, cum am spus), să prind 50. Și la metrou, fix lângă antene... noaptea, la 11, când nu mai e nici dracu. Clar mai e limită, deși ei zic că nu.

Iar cu limite? Si pe Orange la fel aceleasi discutii cu limite. Nu exista nici o limita. Atat duc site-urile respective.Chiar crezi tu ca noaptea nu e nimeni? Gresit. Stii cati utilizatori au camere cu ip fix prin sim? Si alea fac o gramada de trafic pe upload? Mai ales pe business sunt multi cu routere si ip fix + dwr-uri si gestioneaza tot pe upload. In fine oricum faptul ca ai prins 80... e destul. Acum ar fi culmea sa prinzi exact 300/100 (teoretic viteze testate in vid). Sunt sigur ca si daca ai fi singur pe releu nu ai prinde atat

Nu trebuie sa fie oameni, pot fi M2M-uri , poti fi camere de supraveghere, VPN-uri, servere etc orice poate face consum upload

Edited by MariusXT, 21 August 2019 - 19:04.


#345
Formhault

Formhault

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,380
  • Înscris: 22.12.2016
Am prins 80 gen juma de secundă, apoi a scăzut repede la 50... Se mai întâmplă, la unele teste de viteză sare peste limită că le-a gâfâit serverul care împarte limite :roflmao:

Mă... la metrou Pipera, noaptea la 11, nu cred că-s așa mulți oameni. Am făcut teste în zonă și la 4 AM (pe vremea când lucram ture de noapte - acum câteva luni, nu ani), și upload-ul tot nu depășea 50. În fine... aspectul ăsta se discută intens aici. Până una alta... e bine și 50, nu zic nu. Măcar e pingul mic, nu ca la alții gen Digi...

#346
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Imi cer scuze ca dezgrop acest topic, dar am pus pe un S20 FE 4G firmware de Emiratele Arabe Unite (XSG) si in setari mi-a aparut acest 4.5G, desi cand eram pe VOD (UK ) nu imi apareau !?

Sa fie doar o preferinta de tara sau ?


Attached File  Screenshot_20210530-153220_Call settings.jpg   60.59K   106 downloadsAttached File  Screenshot_20210530-153307_Service mode RIL.jpg   130.69K   79 downloads

Edited by StefanRO, 30 May 2021 - 14:36.


#347
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cred ca e un simplu enable/disable carrier aggregation. Iar 4.5G e o denumire comerciala pentru LTE-A, la turci e folosita de toti operatorii de exemplu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate