Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Internet de la UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Matt6

Matt6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 24.05.2017
Salut. Este posibil să instalez internet de la UPC, dar fără oferta de telefonie? Am văzut pe pagina lor la abonamentul Connect 150 că exclusiv online pot comanda doar abonamentul de internet, dar acel abonament include cel de telefonie sau nu?

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Da. S-a abonat un prieten la ei dintr-un sat din Giurgiu (practic granita cu Buftea). Dar ar fi recomandabil sa vezi daca au infrastructura la tine (indiferent de localitate, daca nu au trase fire, ori te refuza, ori va trebui sa astepti pana trag, ori va abonati mai multi la ei).

#3
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008
Mai devreme am vorbit si eu cu ei... si se poate !
Culmea e ca asta primavara nu se putea dar cred ca i-a dat pe brazda oferta RDS-ului care le cam fura clientii...

Edited by paso87, 24 October 2017 - 09:33.


#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pana in primavara nu prea cablau fara abonament de tv. Pe Coaxial (cablul care intra in casa) se receptioneaza si tv si practic ai receptiona gratis. Probabil si-au dat seama ca e nevoie si de servicii individuale, nu doar in pachet (probabil doar telefonia sa fie legata de un abonament).

#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
eu m-am chinuit ceva sa fac un abonament de net fara telefon, insistau sa mi-l bage pe gat ca e gratuit, chit ca pe mine nu ma interesa. am rezolvat doar dupa multe telefoane si certuri...

#6
stefanutz18

stefanutz18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.10.2009
Pot sa intreb de ce anume ai alege un internet de la UPC? Eu personal nu sunt multumit deloc de serviciile lor, in special de internet. Dar fiecare cu ale lui..

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Daca iti trebuie Horizon Go...nu merge fara abonament de internet la UPC chiar daca il folosesti pe telefon cu abonament de vodafone.....

Banda de internet de la UPC este asimetrica.. La RDS este simetrica...adica cat ai down ai si upload...

Edited by bumpocbum, 24 October 2017 - 10:22.


#8
Matt6

Matt6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 24.05.2017

View Poststefanutz18, on 24 octombrie 2017 - 10:16, said:

Pot sa intreb de ce anume ai alege un internet de la UPC? Eu personal nu sunt multumit deloc de serviciile lor, in special de internet. Dar fiecare cu ale lui..
Am vrut să aleg RDS, dar nu au acoperire în zona unde locuiesc, iar Telekom are cele mai proaste viteze de internet-max 600 KB/s, mai mult de atât nu prind. La fel și vecinii care tot Telekom au.

#9
stefanutz18

stefanutz18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.10.2009

View PostMatt6, on 24 octombrie 2017 - 12:15, said:

Am vrut să aleg RDS, dar nu au acoperire în zona unde locuiesc, iar Telekom are cele mai proaste viteze de internet-max 600 KB/s, mai mult de atât nu prind. La fel şi vecinii care tot Telekom au.
Dar alt furnizor local nu ai? de obicei mai sunt si firme mai mici, locale, care sunt destul de ok. Doar intreb, fara suparare.

#10
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004

View Poststefanutz18, on 24 octombrie 2017 - 10:16, said:

Pot sa intreb de ce anume ai alege un internet de la UPC? Eu personal nu sunt multumit deloc de serviciile lor, in special de internet. Dar fiecare cu ale lui..
desi esti complet off-topic, uite iti raspund eu - am ales upc pentru servicii. cand am intrebat la rds cat dureaza instalarea in bucuresti dupa ce semnez contractul, au zis ca ma suna ei. la upc, mi-au zis sa-mi aleg un interval orar in a doua sau a treia zi. si chiar au venit. cand am trecut mai demult la carduri ci+, am avut colegi de birou cu abonamente tds care au asteptat 2-3 luni. eu m-am oprit la un centru upc in drum spre casa si am plecat cu el in buzunar. lucrarea propriu-zisa de instalare a fost mult mai ok realizata decat ce am vazut pe la altii (aici poate tine si de echipa care s-a ocupat de instalare, in fine). si tot asa...

Edited by born2lose, 24 October 2017 - 12:43.


#11
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postbumpocbum, on 24 octombrie 2017 - 10:21, said:

Daca iti trebuie Horizon Go...nu merge fara abonament de internet la UPC chiar daca il folosesti pe telefon cu abonament de vodafone.....

Banda de internet de la UPC este asimetrica.. La RDS este simetrica...adica cat ai down ai si upload...
Banda la RDS este simetrica?Esti sigur ca nu vorbim de Telekom fibra?

#12
Matt6

Matt6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 24.05.2017

View Poststefanutz18, on 24 octombrie 2017 - 12:36, said:


Dar alt furnizor local nu ai? de obicei mai sunt si firme mai mici, locale, care sunt destul de ok. Doar intreb, fara suparare.
Este un furnizor local Deyvid Com, dar nu prea îmi inspiră încredere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate