Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Internet nelimitat 4G fără limită de trafic la toate abonamentele

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1128 replies to this topic

#901
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Îl ai activ pe toată durata contractului.
L-ai dezactivat manual?

#902
Vio0204

Vio0204

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2018
Azi vreau sa ma portez de la Vodafone la Telekom cu abonamentul de 5€ fara perioada contractuala. Il mai are cineva? Pareri?

#903
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
eu un abonament am daor 10 gb de net .
Cred ca am gasit ce activasem luna trecuta gratis,   http://www.telekom.r...ntar/index.html
cica e doar o luna pe an bonusul ala.

#904
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Abonamentul tău nu e compatibil cu acel bonus, trebuie sa ai un abonament mai nou (Mobil5/7/11/13etc.)
Daca nu mai ai perioada contractuala treci pe mobil 5 ;)

#905
TheAgent

TheAgent

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.12.2015
"Bonus Internet Nelimitat" la un sim de date Telekom abonament nou este valabil pe toată perioada contractuală sau doar până la 11 noiembrie 2018 ???

#906
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 21.03.2014
Dacă faci până în 11.11 beneficiezi de oferta actuală pe toată perioada contractului. Din 11 noiembrie se schimbă ofertele, intră oferta de iarnă, așa mi s-a spus la telefon.

#907
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 03.05.2006
Credeti ca dupa expirarea celor doi ani de Mobil 7 fara telefon redus la 5 euro se vor pastra beneficiile, daca nu prelungesc si pur si simplu il las sa "curga" in continuare, fara perioada contractuala?

#908
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
Nu, scrie si in contract ca ai netul nelimitat doar pe perioada contractuala de 12/24 luni

#909
TheAgent

TheAgent

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.12.2015

View Postalch3mist, on 27 octombrie 2018 - 09:24, said:

Credeti ca dupa expirarea celor doi ani de Mobil 7 fara telefon redus la 5 euro se vor pastra beneficiile, daca nu prelungesc si pur si simplu il las sa "curga" in continuare, fara perioada contractuala?

Nu, apare in contract opțiune cu trafic GB incluși X minute nationale etc ... astea o sa le ai in continuare altfel scria doar "internet nelimitat" la optiuni incluse.

Oferta cu "trafic nelimitat" este doar pentru a a creste numarul de clienti Telekom dupa care vor trece la GB trafic inclus & X minute.

Edited by TheAgent, 27 October 2018 - 10:40.


#910
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Vor păstra și netul nelimitat dar doar la abonamente mai mari, nu cred ca vor lăsa nelimitat la toată lumea.
T-Mobile USA oferă net nelimitat la 35 de dolari. În România posibil să-l dea la 10euro în viitorul apropiat.

#911
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Atata timp cat abonamentele cu net nelimitat sunt mentinute active, veti beneficia de net nelimitat. Asta inseamna ca si peste 3-5 ani sau cat tineti abonamentele respective fara probleme veti beneficia de aceasta promotie.
Attached File  8494.jpg   103.74K   71 downloads

In contract apare mentiunea de X GB pentru ca aia e oferta standard si atat net vei avea daca vrei sa dezactivezi acest bonus (desi nu stiu cine ar vrea sa faca asta).

#912
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Contractul poate fi modificat oricând...

#913
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Orice modificare de contract se anunta cu 30 zile inainte.

#914
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Da, pentru a avea timp sa reziliezi.
Dar contractele astea noi sunt fără perioada minima. Poți rezilia și acum, poți rezilia și după ce îți scot netul nelimitat (dacă o vor face, sa speram ca nu) poți și la un an după ce îți scot netul nelimitat (dacă o vor face).
Nu cred ca vor scoate netul nelimitat, nu au clienți mulți, momentan rețeaua face fata în cele mai multe zone, și mai apoi vine 5G-ul și cred ca nu vor mai fi probleme cu încărcarea rețelei.

#915
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 21.04.2016

View Postheinz, on 27 octombrie 2018 - 11:20, said:

Da, pentru a avea timp sa reziliezi.
Dar contractele astea noi sunt fără perioada minima. Poți rezilia și acum, poți rezilia și după ce îți scot netul nelimitat (dacă o vor face, sa speram ca nu) poți și la un an după ce îți scot netul nelimitat (dacă o vor face).
Nu cred ca vor scoate netul nelimitat, nu au clienți mulți, momentan rețeaua face fata în cele mai multe zone, și mai apoi vine 5G-ul și cred ca nu vor mai fi probleme cu încărcarea rețelei.
eu vin de la digi, la inceput mergea bine, dar in ultimul timp merge intermitend, merge cateva minute super bine dupa care merge foarte prost, paginile se incarca cu greu sa nu mai vorbim de streaming, toate astea se intampla in aceasi zona, nu prea parasesc orasul si chiar in casa are perioade cand merge foarte bine sau foarte slab

#916
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 12.10.2007
oferta cu net nelimitat a fost prelungita pana in 25.11.2018

#917
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Oferta cu net nelimitat o sa o pastreze,Telekom are nevoie de abonati..poate ca vor mai scadea din cei 5 euro..oferta celor de la Telekom..are acoperire..ma refer la servicii..poate ca in zona mea nu sunt asa multi clienti dar pana acum cateva luni Telekom avea doar 2G..orice companie trebuie sa stie ca fara investitii nu va atrage clienti..clientii aduc bani chiar si daca e abonamentul mic...sau oferta de 5 euro cum are Telekom..nu vreau sa-i laud..eu am plecat acum vreo 4 ani de la Telekom..am cumparat o cartela de test dar daca se vor tine de cuvant..si vor imbunatatii atat semnalul ..sigur vor atrage mai multi clienti si ceilalti operatori vor fi fortati sa ofere nelimitat...am facut cateva teste indoor la Telekom..am 4G aproape full..si viteza undeva peste 10 Mbps(daca am scris bine)..e acceptabil..nu voi sta sa consum sute de giga..doar ca am nelimitat...important e ideea de libertate..nu stau sa verific cat mai am...daca probabil nu va functiona netul fix..trebuie sa ai alternativa..atat timp cat vor oferi o viteza rezonabila..si net nelimitat..vor avea clienti.

#918
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Salut! Este pe forum un telekom helper? Vreau sa am o discutie despre doua abonamente (13 si 7 euro) in ultimele 4 luni de contract. Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate