Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Internet nelimitat 4G fără limită de trafic la toate abonamentele

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1128 replies to this topic

#595
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Putin OFFTOPIC, cunosc zone rurale, in care doar T are 2g si un amarat de 3g, si a venit Vodafone de mai bine de 1 an cu 4G (Salaj satele, selectie : Popteleac, Garbou, Calacea, Solomon, Surduc...). Deci depinde care pe unde umbla, nu cred ca Vodafone e chiar pe ultimul loc, poate DIGI.

#596
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 22.01.2004
Pai nu trebuie sa crezi nimic, doar sa te uiti pe harta de acoperire 4G a Vodafone...

Attached File  345.jpg   337.97K   125 downloads

#597
adionita

adionita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 27.04.2008
Stie cineva de ce imi scade din MB din abonament desi nu am dezactivat niciodată opțiunea de Net Nelimitat?

Attached Files



#598
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Dupa ce se consuma traficul va fi nelimitat nu se va taxa deloc, dupa ce termini MB din abonament intervine limitarea de 1,5mb la streaming

#599
floreen

floreen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 21.04.2004

View Postadionita, on 07 decembrie 2017 - 20:09, said:

Stie cineva de ce imi scade din MB din abonament desi nu am dezactivat niciodată opțiunea de Net Nelimitat?

Cititi oameni buni contractul... parca mai intreba cineva acum ceva timp acelasi lucru.

Attached Files



#600
adionita

adionita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 27.04.2008
Nu are logica pentru ca pe telefon imi arata ca am consumat cativa giga si in aplicația lor mi-a scăzut doar vreo 200 mb. + limitarea pe YouTube e in vigoare ca nu pot sa vad 720p fara buffering.

Whatever, important e sa nu apara cost suplimentar.

#601
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Se poate rezolva cu limitarea pe Youtube, care scrisese asta pe aici,..

#602
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013

View Postadionita, on 07 decembrie 2017 - 21:23, said:

Nu are logica pentru ca pe telefon imi arata ca am consumat cativa giga si in aplicația lor mi-a scăzut doar vreo 200 mb. + limitarea pe YouTube e in vigoare ca nu pot sa vad 720p fara buffering.

Whatever, important e sa nu apara cost suplimentar.
Pe tine și așa nu te interesează că îți scad GB, ai activ bonusul de net nelimitat și se scade din nelimitat după ce termini MB incluși în pachet. La fel am și eu, 6GB de trafic 4G în abonament (Mobil 25) se consumă aceia primii, după care intră pe bonus, nu are nicio relevanță, luna trecută am consumat în jur de 51GB și nu am avut niciun cent cost suplimentar care să provină de la sesiunea de date.

Attached Files

  • Attached File  3121.png   18.51K   107 downloads


#603
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postadionita, on 07 decembrie 2017 - 21:23, said:

Nu are logica pentru ca pe telefon imi arata ca am consumat cativa giga si in aplicația lor mi-a scăzut doar vreo 200 mb. + limitarea pe YouTube e in vigoare ca nu pot sa vad 720p fara buffering.

Whatever, important e sa nu apara cost suplimentar.
Esti in prima luna ? asa mi s-a intamplat si mie in prima luna, alea sunt unitatile, asa mi-a explicat cineva aici de la Telekom. Cert este ca dupa prima factura o sa revina totul la normal SI NU O SA TI SE SCADA NICI UN MB, chiar daca pe aici se zice ca intai ti se scade traficul inclus si dupa intra nelimitatul, prostii.

#604
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004
Se mai oferă bonusul cu acces la HBO GO în oferta aceasta? E inclus și accesul la Telekom TV?



#605
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Da, este. E greu a se citi la ei pe site informatia ast? :(

#606
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,485
  • Înscris: 12.07.2010
Am primit un telefon care după o sapămână are sonorul foarte slab, mi s-a spus că voi primi un smartfone pentru un abonament lunar de 22 lei, am cerut ajutor pe forum, ce să fac, nu am primit răspuns ,normal că acum sunt cu două abonamente, factura pentru noul telefon pe care nu-l folosesc e 122,91 lei, o să plătesc tot şi când v-a fii cazul să închei TOT cu o asemenea firmă!

#607
floreen

floreen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 21.04.2004

View PostSidorin, on 22 decembrie 2017 - 15:23, said:

Am primit un telefon care după o sapămână are sonorul foarte slab, mi s-a spus că voi primi un smartfone pentru un abonament lunar de 22 lei, am cerut ajutor pe forum, ce să fac, nu am primit răspuns ,normal că acum sunt cu două abonamente, factura pentru noul telefon pe care nu-l folosesc e 122,91 lei, o să plătesc tot şi când v-a fii cazul să închei TOT cu o asemenea firmă!

Lasa telefonul in service.

#608
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 27.12.2016

View PostSidorin, on 22 decembrie 2017 - 15:23, said:

Am primit un telefon care după o sapămână are sonorul foarte slab
Curata difuzorul (de fapt, fantele carcasei, de deasupra lui) cu o periuta de dinti, in timp se mai infunda. La tine e cam devreme, in doar o saptamana e mai greu sa se fi infundat, dar poti incerca si asta. Eu patesc destul de des lucrul acesta, port telefonul in buzunar, fara husa sau alta protectie.

#609
CaballeroNublado

CaballeroNublado

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.12.2017
Mai mult ca sigur e model din ăla „cool” cu membrană ultrasubțire de cauciuc pe difuzor.

#610
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,485
  • Înscris: 12.07.2010
L-am dus într-o reprezentanţă, mi s-a spus că ăsta e sunetul şi nu se mai poate face nimic, după ce o săptamână a funcţionat normal, am cumpărat o periuţă de dinţi dintr-o farmacie, şi l-am curaţat cu atenţie, nu s-a schimbat nimic, cineva mi-a spus că e un bug, Android, „simte telefonul” că nu e în buzunar/în mână, îl arunc si gata, decât un milion de nervi, mai bine aşa!

#611
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,078
  • Înscris: 04.10.2005
Dat despre ce tel e vorba?

#612
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,485
  • Înscris: 12.07.2010
Moto C

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate