Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Achizitie Action camera

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
Salut. Vreau sa imi cumpar o camera pentru sporturi mai "solida".Inainte am avut un SJCam SJ5000x Elite, si un Firefly 8s( care m-a dezamagit foarte tare).Voi filma cand merg la ski, videoclipuri cu masini si cateodata de pe bicicleta. Deci, imi trebuie o camera cu stabilizare buna. M-am gandit la un buget de aprox 300$. Cred ca cea mai buna alegere ar fi un Xiaomi Yi 4K plus. Ce parere aveti?

#2
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Eu am firefly 8S. De ce te-a dezamagit? La firefly 8S stabilizarea este disponibila numai la rezolutie 1080p-60fps si 30 fps.

Edited by testing1b, 23 October 2017 - 14:38.


#3
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012

View Posttesting1b, on 23 octombrie 2017 - 14:37, said:

Eu am firefly 8S. De ce te-a dezamagit? La firefly 8S stabilizarea este disponibila numai la rezolutie 1080p-60fps si 30 fps.
M-a dezamagit deoarece calitatea materialelor mi se parea putin inferioara fata de SJCam si cel mai grav, se incalzea , indiferent de rezolutia in care filmam.

#4
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View PostSTReight, on 23 octombrie 2017 - 14:55, said:

M-a dezamagit deoarece calitatea materialelor mi se parea putin inferioara fata de SJCam si cel mai grav, se incalzea , indiferent de rezolutia in care filmam.
N-am filmat mult cu ea sa vad daca se incalzeste. Insa m-a impresionat calitatea filmarii la rezolutie 2,5K. Oricum cea mai buna camera este GOPRO (3-6), dar si pretul este pe masura.

#5
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012

View Posttesting1b, on 23 octombrie 2017 - 14:59, said:

N-am filmat mult cu ea sa vad daca se incalzeste. Insa m-a impresionat calitatea filmarii la rezolutie 2,5K. Oricum cea mai buna camera este GOPRO (3-6), dar si pretul este pe masura.
Da, calitatea video este buna, nu am nimic de reprosat.

#6
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Mergi pe xiaomi yi 4k. la 300 si ceva de dolari o cumperi si cu ceva accesorii (carcasa water, etc).

PS: ma gandeam la 4k nu 4k+. 4K= e ceva mai scump dar la fel, gasesti pachete cu ceva accesorii la ~330$. Poate merita chiar sa astepti BF.

Edited by dreaQ, 23 October 2017 - 15:21.


#7
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
Acum am găsit la 340$ un 4k+ care are inclusa si husa waterproof care vine din Germania, deci fără vamă.Oare sa mai aștept pana de Black Friday?

#8
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

View PostSTReight, on 25 octombrie 2017 - 12:37, said:

Acum am găsit la 340$ un 4k+ care are inclusa si husa waterproof care vine din Germania, deci fără vamă.Oare sa mai aștept pana de Black Friday?

Nu stiu la ce marca te-ai oprit dar daca mai pui 100 de euro gasesti in occident la 444€,Sony FDR-X3000 care e mama action camurilor pana in prezent.Eu l-am cumparat cand era 530 acum un an si n-am numai cuvinte de lauda.Caliatea video si culorile nu se compara cu nici o marca pana in prezent plus ca are si stabilizator optic la imagine.Mai am si un Firefly 7S care-l am prins la o drona cu stabilizator giroscopic.Caliatatea video e buna pentru cat am dat pe el (80€).

#9
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012

View PostSkyspy, on 30 octombrie 2017 - 18:18, said:


Nu stiu la ce marca te-ai oprit dar daca mai pui 100 de euro gasesti in occident la 444€,Sony FDR-X3000 care e mama action camurilor pana in prezent.Eu l-am cumparat cand era 530 acum un an si n-am numai cuvinte de lauda.Caliatea video si culorile nu se compara cu nici o marca pana in prezent plus ca are si stabilizator optic la imagine.Mai am si un Firefly 7S care-l am prins la o drona cu stabilizator giroscopic.Caliatatea video e buna pentru cat am dat pe el (80€).
M-am oprit la Xiaomi Yi 4k+ . Nu prea mai pot sa maresc bugetul...(oricum cel initial era mult mai mic).Acum vad ca sunt ceva reduceri pe 11.11 si atunci o sa o comand.

#10
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
Am comandat pana la urma acel Yi 4k+ la 285$ de reducerile 11.11. Ce card de memorie imi recomandati, care sa suporte si 4k@60fps?

#11
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Incerc sa ma decid si eu intre :

SOOCOO S300 4K 30FPS 110 euro
Xiaomi Yi 4K+ plus 4K 60fps 250 euro

Am luat una de pe Amazon, dar la playback se aude un zgomot. Mi-a trimis alta (mi-a lasat-o si pe cealalalta), cu un firmware updated. Sellerul respectiv nu are o companie dedicata, care sa ofere un service, sa vina cu un update la firmware. Camera S300 recent scoasa pe piatza nu arata rau deloc!.

Edited by bubuta, 22 December 2017 - 14:46.


#12
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
M-am decis la Xiaomi Yi 4K+ (320 pounds). Era redus daca mai luam inca un item care era si el redus la 50%. Am ales YI 3-Axis Gimbal Handheld Stabilizer PTZ Mount (152 pounds).
472 pounds - 202 promotie = 270 ponds = 323 euro.
Eu zic ca e o oferta buna! ....si daca nu imi place pot oricand sa le inapoiez.:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate