Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Recomandare drona pentru vacanta

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#55
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
Zi mi ca faci misto.daca nu..ce s a intamplat?

#56
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Nimic, vreau doar ceva mai mare, cred. :))

#57
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,439
  • Înscris: 06.06.2006

View PostTz3posu, on 23 octombrie 2017 - 09:57, said:

Ma intereseaza sa aiba o calitate foto/video buna
Ca si buget nici nu stiu, 5-600 lei sa zicem.
calitate foto/video buna inseamna 5-600 EUR

#58
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
E in regula, am luat un Breeze 4K cu 500 de lei inițial. Calitatea este foarte buna pt banii dați și pentru scopul pentru care a fost luată.
După ce s a stricat am luat un spark, i am luat și remote(acum au promoție la DJI văd, 400$ drona+remote).
Am zis ca o vând sa iau ceva mai mare, ma tenta mult Mavic Pro înainte, dar de când a apărut mavic air și am văzut de ce e in stare e un must have. Și aici ma refer in primul rând la portabilitate, e nr 1 pentru mine. Nu m as vedea sa iau un Phantom 4 după mine in vacanța oricât mi ar plăcea mie modelul, e clar nu pt vacante.
Pana la urma nu o mai vând, o păstrez, mi am comandat și un portable charging station pt spark+ încă 2 baterii.
Aștept sa vina timpul frumos sa profit de cele 3 baterii.

Edited by Tz3posu, 24 March 2018 - 09:15.


#59
logigan

logigan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.01.2009
Salut!
Pentru un copil de clasa a 7-a ce drona in buget 500-700 ron cu camera, gimball si memorie interna recomandati? Sa nu depaseasca acei 500 de grame de la care omoara oameni pentru ca tot eu sunt responsabil legal. Am tot vazut pe gearbest si banggood si cherson si hubsan si jjrc dar nu-mi dau seama care ar fi mai buna (care este diferenta intre ele?)
Ar fi un cadou potrivit de ziua lui.

#60
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Breeze 4k are calitate decenta a filmarii si a pozelor, dar nu are gimbal. Se poate misca camera din aplicatie dar atat, stabilizarea imaginii este software, o face destul de bine sincer. Nu are remote din standard si telecomanda disponibila se conecteaza la telefon, deci conexiunea o sa fie tot wi-fi pana la drona...nu cred ca ar avea el nevoie de mai mult de 50-60m distanta.
Dar este o jucarie, dupa ce am avut-o si acum am Spark, pot afirma linistit ca DJI face drone si restul fac jucarii deocamdata. Nu cred ca are rival DJI in momentul de fata.

#61
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 13.06.2005

View Postlogigan, on 26 martie 2018 - 15:48, said:

Salut!
Pentru un copil de clasa a 7-a ce drona in buget 500-700 ron cu camera, gimball si memorie interna recomandati? Sa nu depaseasca acei 500 de grame de la care omoara oameni pentru ca tot eu sunt responsabil legal. Am tot vazut pe gearbest si banggood si cherson si hubsan si jjrc dar nu-mi dau seama care ar fi mai buna (care este diferenta intre ele?)
Ar fi un cadou potrivit de ziua lui.

vine Craciunul ....
in jurul a 100 euro ceva decent se poate recomanda? (decent pt un copil de 13/14 ani )

#62
MariusRC

MariusRC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.10.2018

View Postdansysro, on 15 octombrie 2018 - 00:00, said:


vine Craciunul ....
in jurul a 100 euro ceva decent se poate recomanda? (decent pt un copil de 13/14 ani )

Eu recent am primit un VISUO XS812, este o drona foarte versatila pt banii lui. Are GPS, camera full HD (vezi ca este versiune 2 si 5mp!!!), WiFI FPV pe 5GHz. Este foarte stabil si usor de condus. Singura ei poblema este ca are motor cu perii, dar cam toate dronele sub $100 au astfel de motoare. Din pacate aceastea se duc in timp destul de scurt.

Bafta la cumparaturi!

#63
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
Salutare, as avea nevoie de un sfat legat de parrot bebop2 în legătură cu siguranta de zbor sau mai exact setarea aceea ce iti limitează zborul pe verticală la 150 de metrii, cum se poate modifica pentru un zbor la aptitudini mai mari dat fiind faptul că e limitat din free flight la acei 150 de m? Sunt începător dar as vrea pe parcurs sa iau si un amplificator wirless sa vedem ce iese...pe youtube am gasit zboruri până pe la 1400 de metrii...multumesc anticipat pt ajutor si raspuns tuturora!

#64
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
Uita de jucarii.ce vrei tu e fara rost

#65
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Am mai zis undeva de drona dar am uitat unde acum 1 an, vreau sa iau drona aia de la emag sau de unde o fi, Mavic, ce model era ? Aia de cam 1000 Euro, aia de casa la marimi nu prea mari, zicea cineva ca nu stiu unde, sa fim atenti, ca se da si cu acumulator de rezerva si altele nu stiu unde, iar in alte parti nu se da cu asa ceva.

As dori sa-mi spuneti si mie modelul si unde se da cu geanta aia cu acumulator de rezerva, sa nu iau plasa sa iau fara, la emag e asa ?! E una de 6000, aia e ? Ca-s putin derutat, acum un an era 4000 cam,  nu mai stiu de ce model vorbeam.
Mersi anticipat de raspunsuri.

#66
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
In momentul asta ai DJI Mavic mini, Mavic Air sau Mavic Pro. Tu stii de care ai nevoie. Pachetele cu acumulatori de rezerva sunt cele fly more.
Mavic mini e un fel de inlocuitor ai lui Spark (pe care l-am avut si era super ok.

#67
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007

View PostMinettoMatoi, on 02 februarie 2020 - 19:34, said:

Am mai zis undeva de drona dar am uitat unde acum 1 an, vreau sa iau drona aia de la emag sau de unde o fi, Mavic, ce model era ? Aia de cam 1000 Euro, aia de casa la marimi nu prea mari, zicea cineva ca nu stiu unde, sa fim atenti, ca se da si cu acumulator de rezerva si altele nu stiu unde, iar in alte parti nu se da cu asa ceva.

As dori sa-mi spuneti si mie modelul si unde se da cu geanta aia cu acumulator de rezerva, sa nu iau plasa sa iau fara, la emag e asa ?! E una de 6000, aia e ? Ca-s putin derutat, acum un an era 4000 cam,  nu mai stiu de ce model vorbeam.
Mersi anticipat de raspunsuri.

Pe F64 gasesti drona DJI Mavic Air Pachet Fly More(3 x acumulatori + alte accesorii) la un pret bun ~4200 lei. E o drona foarte buna, sub 500 de grame, foarte stabila, cu o camera geniala. Nu recomand Mavic mini din cauza ca nu e foarte stabila chiar si in vant slab si lipsa senzori de evitare obstacole. Eu am inceput cu un Parrot Bebop 1, 2 DJI Spark, Mavic Pro si acum detin Mavic Air-ul de care sunt foarte multumit.

#68
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
la un buget de 100 euro ce pot lua cu scop utilitar, sa o ridic strict in curtea casei, sa ma uit cu ea la acoperis daca e vreo problema, sa sperii un porumbel care isi face cuib pe llanga cos, chestii simple ?

#69
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
La banii de DJI Tello merita altceva ? Ce ar fi next level ?

#70
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
La banii de Tello, nu prea gasesti altceva mai bun. Poate SH daca prinzi un Parrot Bebop 1, pe care chiar o recomand. Atentie cu speriatul pasarilor, mai ales cu Tello..mie un grup de porumbei mi-au atacat Mavic Pro-ul..

#71
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Am luat Tello, urmeaza unbox si testul.

#72
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Am ridicat-o putin, foarte faina, camera 5 Mp, se vede clar. Pentru incepatori recomand testarea afara, nu indoor, are nevoie de putin spatiu. Poate batea putin vantul ca la punct fix nu statea teapan, avea niste derapaje de juma de metru prin parti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate