Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Recuperare prejudiciu in urma unei tamponari cu un animal

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007
Daca ala zice ca nu are nimic, calul al cui este?
Nu cumva al lu tac-su si al lu ma-sa?
La primarie e un registru in care scrie ce animale au diversii detinatori de rol agricol si acolo s-ar putea sa figureze ca-s proprietari ai batrani iara fiul doar sa umble cu calul.

Stiu ca mai e si o lege care zice ca n-ai voie sa lasi animalele domestice de capul lor pe drumurile publice.

#20
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View Postioppo, on 23 octombrie 2017 - 07:54, said:

Eu ma intreb de ce nu i-ai luat calul. Cum putea el sa faca dovada ca era al lui daca nu era inregistrat?

Pentru ca se numeste furt.

View Posttrestie-de-balta, on 23 octombrie 2017 - 09:48, said:

Daca ala zice ca nu are nimic, calul al cui este?
Nu cumva al lu tac-su si al lu ma-sa?
La primarie e un registru in care scrie ce animale au diversii detinatori de rol agricol si acolo s-ar putea sa figureze ca-s proprietari ai batrani iara fiul doar sa umble cu calul.

Stiu ca mai e si o lege care zice ca n-ai voie sa lasi animalele domestice de capul lor pe drumurile publice.

Au 3 cai in familie. Asta lovit de mine e calul unuia dintre cei 2 fii. Dintre cei 3 cai, niciunul nu e cipat, dupa spusele medicului veterinar. Niciunul din familie nu are serviciu si se ocupa cu furturi marune, majoritatea prin afara tarii.

#21
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 20.02.2008
Pai cum poti sa ii furi ceva ce nu este al lui? Tu poti fura un caine maidanez? Ca asa e si calul ala, maidanez.

#22
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
In declaratia data politistilor a recunoscut ca este calul lui. Eu ce sa-i fac? In plus, ce sa fac cu un cal? Posted Image

#23
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Azi un cal (ou), maine un bou, stii continuarea Posted Image
Hai sa iti zic eu altele, sa vrei sa te duci dimineata cu masina la serviciu, si o gasesti cu parbrizul zdrente, de era crapat si bordul.
Ce sa mai faci? Ai Casco, Doamne ajuta, dar tot te duci la politie, ca e vandalism, plus te acuza careva ca ai lovit pietoni. Te duci la politie, masina e nedeplasabila, ii convingi p-aia sa vina sa faca constatari si masuratori, si ii vezi ca pleaca. Ii intrebi, domnilor, nu faceti si voi niste cercetari, nu verificati daca sunt camere pe aici, nu intrati in caminul de langa si intrebati paznicul poate a auzit ceva? Nu domnule, venim noi peste cateva zile si vedem..... Ce sa mai zici? Si eu voiam ca oamenii aia sa plateasca pentru ce au facut, dar in tara asta unde se aplica legea doar cand se vrea (gen babuta bagata la puscarie ca a furat o gaina) ce asteptari sa mai ai?
De chestii minore, masina lovita fata-spate lunar de idioti care nu stiu sa parcheze, sau chei date pe usi si capota, ca de, suntem smeKeri si trebuie sa cauzam daune altora, nu iti mai zic.
Sau drum de 3 benzi, bizonul merge pe linia de tramvai ca el e smeKer si depaseste coloana, sta si vorbeste la telefon rezemat pe o portiera, are un obstacol in fata, e greu sa astepte sa dispara, ce face? Trage de volan in dreapta si se urca pe tine. Pai sa nu cobori sa ii bagi telefonul pe gat?

Zi mersi ca nu ti s-a aruncat un rromanes in fata la muls de bani.
Las-o asa ca te consumi degeaba. fereste-te de nebuni ca e tara plina. In Germania doar daca atingi portiera unuia cu portiera ta si nu declari, daca te-a vazut cineva, a sunat la politie si ai incurcat-o.

Edited by spe_ripper, 23 October 2017 - 12:50.


#24
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostDeuxEx, on 22 octombrie 2017 - 20:59, said:


Care este urmatorul pas pe care trebuie sa-l fac, din moment ce mi-a dat "ignore"? Desi se zice ca nu are nimic pe numele lui, la locul tamponarii a venit cu un Samsung S7 Edge. Calul nu a patit nimic si zic vecinii ca vrea sa-l vanda.


Bagi mâna în buzunar și-ți repari mașina.

#25
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Oameni buni, ca sa nu mai existe discutii - pana cum am schimbat parbrizul, am achizitionat grila de plastic de sub parbriz si sunt in cautarea unei capote. Deci DA, am bagat deja mana in buzunar (vad ca acest sfat se tot repeta...). Doar nu o sa astept dupa ala si dupa un eventual proces cu masina daramata sa vad ce mi-o iesi, nu?
Suntem pe aria juridica si as dori niste sfaturi care sa priveasca aceasta latura. NU, nu o sa-i dau in cap daca nu recuperez prejudiciul, cum imi sugera altcineva. Si nici nu o sa-i iau calul.
Daca aveti ceva util cu care ma puteti ajuta, va rog s-o faceti. Cat despre celelalte sfaturi neortodoxe, desi poate mi-au trecut si mie prin cap ( Posted Image Posted Image Posted Image ), nu ma intereseaza pentru ca nu ma ajuta cu nimic.

Imi recomanda cineva niste racketi! Really?! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by DeuxEx, 23 October 2017 - 21:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate