Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Inchidere cont BT

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
BogdanPB

BogdanPB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.09.2014
Salutare,

Vreau sa-mi inchid contul la BT, n-am avut timp sa merg la banca si am intrat pe site-ul lor de FAQ si am gasit asta, ce sa inteleg? Pot sa inchid contul de la orice agentie sau nu?

Quote

Inchiderea contului se face la agentia unde s-a deschis contul sau se poate face la oricare din agentiile BT?
Solicitarea de inchidere a contului se poate face la oricare din agentiile BT, dar inchiderea contului se face la unitatatea de resedinta.

Inseamna ca solicit inchiderea, dar apoi trebui sa merg la unitatea de resedinta sau solicit cererea si de acolo continua ei procedura?

Multumesc!

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Da. Scrie destul de clar.

Edited by ericmario, 22 October 2017 - 13:29.


#3
BogdanPB

BogdanPB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.09.2014

View Postericmario, on 22 octombrie 2017 - 13:29, said:

Da. Scrie destul de clar.
Da, ce?
Se poate inchide din alt oras fata de cel de 'resedinta' sau nu? Ca eu nu mai stau in orasul respectiv.

Scuze, dar nu inteleg si nu vad de ce nu as putea sa inchid de oriunde.

Edited by BogdanPB, 22 October 2017 - 13:31.


#4
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Inchiderea unui cont bancar presupune sa te duci la sucursala la care ti-ai deschis contul

#5
BogdanPB

BogdanPB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.09.2014

View Postanarchy78_ro, on 22 octombrie 2017 - 13:30, said:

Inchiderea unui cont bancar presupune sa te duci la sucursala la care ti-ai deschis contul

Multumesc frumos!

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Sunt si eu curios pentru ce anume trebuie sa te duci fix tot la unitatea aia, ca restul operatiunilor le poti face de la orice unitate si apar la ei in sistem imediat.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostBogdanPB, on 22 octombrie 2017 - 13:30, said:

Da, ce?
Se poate inchide din alt oras fata de cel de 'resedinta' sau nu? Ca eu nu mai stau in orasul respectiv.

Scuze, dar nu inteleg si nu vad de ce nu as putea sa inchid de oriunde.
Nu prea ii intereseaza pe ei ca tu te-ai mutat din orasul respectiv.
Dar de ce te agiti? Nu mai alimentezi contul si aia e, cand nu vor mai avea fonduri din care sa-ti traga comisionul de administrare, etc, il vor inchide ei.

#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hmmm, poate e acelasi motiv pentru care, acum citiva ani, nu a vrut sa-mi actualizeze datele personale Raiffeisen decit la sucursala unde am deschis contul:
1. ori nu ai ei chef
2. ori este vreun motiv obscur. Cine are timp si chef sa sune la relatii clienti, sa ne lamureasca si pe noi ?!?!

#9
BogdanPB

BogdanPB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.09.2014

View Postmodoran, on 22 octombrie 2017 - 13:34, said:

Sunt si eu curios pentru ce anume trebuie sa te duci fix tot la unitatea aia, ca restul operatiunilor le poti face de la orice unitate si apar la ei in sistem imediat.

View Postbuyonevideo, on 22 octombrie 2017 - 13:36, said:

Hmmm, poate e acelasi motiv pentru care, acum citiva ani, nu a vrut sa-mi actualizeze datele personale Raiffeisen decit la sucursala unde am deschis contul:
1. ori nu ai ei chef
2. ori este vreun motiv obscur. Cine are timp si chef sa sune la relatii clienti, sa ne lamureasca si pe noi ?!?!

Exact. Posted Image

View Postericmario, on 22 octombrie 2017 - 13:35, said:

Nu prea ii intereseaza pe ei ca tu te-ai mutat din orasul respectiv.
Dar de ce te agiti? Nu mai alimentezi contul si aia e, cand nu vor mai avea fonduri din care sa-ti traga comisionul de administrare, etc, il vor inchide ei.

Trec de la BT la BRD pentru ca doar aici pot primi bursa de la facultate, nu am ce face cu amandoua.

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
bt nu are comisioane, cand vei mai trece prin acea localitate, vei inchide.
in general si bancile care au, te duc pe minus, la un moment dat tot il inchid. nu pot raporta un rau platnic, pentru o datorie din comisioane, indiferent cat ar aduna pe minus contul.

#11
MareleGenghisHan

MareleGenghisHan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 17.09.2017
Poate la sucursala emitenta initiala  sunt ceva  documente care nu figureaza in retea . Ce stiu sigur,  la noi la BRD nu pot primi noul card cand expira decat DOAR  la sucursala unde am facut prima data actele , cea judeteana .

Edited by MareleGenghisHan, 22 October 2017 - 15:57.


#12
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006
eu zic ca poti primi cardul la orice sucursala, dar trebuie sa faci o cerere in acest sens. eu asa primesc cardurile si la reiff si la BT (conturile sunt deschise in TM si eu stau in Severin)..

Edited by Kobra2602, 22 October 2017 - 16:01.


#13
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Deci , se poate si de la alta sucursala doar ca nu va fi pe loc , ca trebuie sa trimita documentele la sucursala unde s-a facut contul .

#14
tha_flame

tha_flame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 13.10.2012

View PostMareleGenghisHan, on 22 octombrie 2017 - 15:56, said:

Poate la sucursala emitenta initiala  sunt ceva  documente care nu figureaza in retea . Ce stiu sigur,  la noi la BRD nu pot primi noul card cand expira decat DOAR  la sucursala unde am facut prima data actele , cea judeteana .


la BRD poti primi cardul la orice sucursala, trebuie doar sa ii suni inainte si sa le spui daca vrei asta.

#15
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
oricum trebuie sa te duci la o sucursala. vei primi raspunsul acolo. probabil ca poti inchide de oriunde.
la BT primesti card  de la orice sucursala, indiferent unde ai deschis contu. nu vad de ce nu ai putea inchide de oriunde.

#16
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
raspunsul il primesti la call center, fara sa te mai deplasezi
gasesti telefonul pe website

#17
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 28.08.2008

View PostBogdanPB, on 22 octombrie 2017 - 13:19, said:


Inseamna ca solicit inchiderea, dar apoi trebui sa merg la unitatea de resedinta sau solicit cererea si de acolo continua ei procedura?

Multumesc!

Scrie destul de clar acolo: poti sa faci cererea de inchidere a contului in orice agentie, dar nu se inchide instant pentru ca ei o sa trimita acea cerere la sucursala unde ti-ai deschis contul.

#18
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005

View Postbuyonevideo, on 22 octombrie 2017 - 13:36, said:

Hmmm, poate e acelasi motiv pentru care, acum citiva ani, nu a vrut sa-mi actualizeze datele personale Raiffeisen decit la sucursala unde am deschis contul:
Se pare că s-au mai deșteptat - am putut să le actualizez la o altă agenție.

ON
Formularea e ambiguă - se poate înțelege și cum zice cristyz dar și cum că va trebui să te deplasezi. Un telefon sau o întrebare la agenția cea mai apropiată ar trebui să lămurească problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate