Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Caut un mouse bun de gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
2sheyy

2sheyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 10.09.2013
Caut un mouse bun de gaming, joc foarte mult ca go.
Momentan am un razer mamba tournament edition. Dupa 10 luni de la achizite a inceput sa faca figuri clickul stanga, l am trimis la garantie da a venit tot cu aceiasi problema.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Mai trage de ala pana spre bf. In ultima perioada de 2 ori a fost redus la 150 lei rat 6,de exemplu.

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Un mouse destul de scump, ma mir cum de iti face figuri, posibil sa fie plasticul de 2 lei.

#4
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
In aventura mea de a gasi mouse-ul ideal de gaming pentru mine (repet, pentru mine) am trecut prin Rival 300, G602 si G403.
Nici unul nu a cedat si toate 3 functioneaza impecabil si azi.

Rival 300 : raspuns foarte rapid, sta bine in mana dar e un pic cam mare pentru mine, el fiind facut pentru "palm grip" si eu prefer mai mult "claw grip".
G602: bateriile tin nesimtit de mult, FOARTE ergonomic, un pic cam greu insa pentru miscari rapide necesare in FPS ... dupa o ora de jucat simteam oboseala in mana.
G403: super ergonomic, super usor, super precis ... bateria nu tine prea mult din pacate asa ca trebuie incarcata des (eu i-am adaptat pastila de dedesubt cu un receiver Qi asa ca atunci cand ma ridic de la computer pun mouse-ul pe un charger Qi si se incarca mereu). Poate fi folosit si cu fir la nevoie dar prefer de departe modul wireless.

Deci, ca sa raspund la topic: "Caut un mouse bun de gaming" - recomand G403 (mai ales ca se gaseste la preturi bune zilele astea de cand 703 si 903 au aparut pe piata).

#5
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,358
  • Înscris: 13.01.2007
Mouse de gaming ? In primul rand ia un mouse sa fie comod. Am avut o gasca de mousi de la no-name la branduri.
Cel mai comod si cel mai bun ? Mionix Naos 3200 (RIP) Dupa aia un 8200 si acuma am un Logitech 402. Am avut si laser si optic. Ma impac mai bine cu opticele. Pentru Overwatch (Quick Play-nu am timp si nervi de competitive) e foarte OK. Are si un buton lateral pe care il folosesc pe post de sniper button (Ana si Widowmaker). Am mai trecut prin mousi de la Asus si am jucat o zi cu un G502 Proteus Spectrum RGB al cumnatului meu World Of Tanks. E usor mai precis G502 dar ca si confort nimic nu bate Naos 3200/8200/G502 (confirmat si de el care a avut aproximativ aceeasi mousi ca si mine:) )

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View PostYourFan, on 22 octombrie 2017 - 01:01, said:

Un mouse destul de scump, ma mir cum de iti face figuri, posibil sa fie plasticul de 2 lei.
Sau modul de folosire. Daca cumva joaca CS toata ziua atunci e posibil pur si simplu sa cedeze microswitch-ul de la uzura.
Unele modele de mouse sunt mai predispuse la asta (de exemplu si SteelSeries Sensei), in timp ce altele sunt ok. Depinde cum le nimeresti.

Edited by Hider141, 22 October 2017 - 09:25.


#7
2sheyy

2sheyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 10.09.2013
razer deathadder elite sau logitech g403 ? Am cictit tot felu de review-uri. Voi ce ziceti ? Multumesc.

#8
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Lumea o sa iti recomande ce are sau la ce viseaza ..... daca ai restrans numarul "tintelor" la 2, mergi si testeaza-le in magazin ca ergonomie .. caci dpdv al performantelor ambii mousi sunt de top.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y-42WW6WzbY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
2sheyy

2sheyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 10.09.2013
Multumesc. o sa merg cu logitech g403, ca de razer sunt cam dezamagit.

#10
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Am 2 mousi Perixx de pe Amazon de 3 ani si un SteelSeries Rival de 2 ani. Toate merge perfect dar Perixx-urile sunt mult mai faine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate