Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Telefon pentru bunicu' (telefon senior, persoane in varsta, batrani)

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View PostTaxon, on 24 noiembrie 2017 - 10:31, said:

Am o soacra pasionata de pozat si filmat nepotii, iar batrinul ei Sony din preistoria Androidului e pe duca.
Ce telefon cu Android, cu ecran sub 5", cu baterie de 2-3 zile in light use si decent pe partea de poze as gasi in cca 500 lei?

Lenovo Moto G4 Play e o alegere mai buna la 500 lei: Android curat, 2GB RAM, 16GB https://mediagalaxy....-core-4g-black/

#38
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Sa revenim, sa nu lasam aventura fara deznodamant.

Doream un telefon cu butoane (telefon clasic) pentru un batran de 80 de ani.
Initial, la sugestia unora dintre voi, care mi-au zis sa nu-mi bat capul cu telefoanele dedicate batranilor, am zis sa iau un Nokia 230, dar dupa ce am tot m-am dat peste cap cu ce telefon sa iau bunicului, am dat peste EVOLVEO Easyphone XD Color Camera (link emag: https://www.emag.ro/...4/pd/DGDNWYBBM/ ).

La momentul achizionarii avea un singur review, dar cu puterea internetului, am reusit sa gasesc vreo 100 de review-uri in limba ceha, slovena (nu prea stiu). Rating-ul era de 4,5 stele.

L-am achizionat, iar bunicul a fost in delir. Poate vedea ora de la ceas fara sa puna ochelarii, nu are cum sa nu auda acest telefon cand esti sunat, aude si este auzit in timpul conversatiei, are butoanele mari, are buton dedicat pentru lanterna. La partea cu volumul in timpul conversatiei, eu personal nu am fost foarte multumit, dar avand in vedere ca bunicul a zis ca aude f bine, nu am mai putut obiecta.

Daca vreti sa-l cumparati, singura sugestie e sa nu-l luati de la emag, deoarece il veti lua de la un magazin care vinde prin emag si care nu e prea serios (nu raspunde la telefoane, nu trimite garantia telefonului samd). Orientati-va catre alt distribuitor.

Edited by predatus, 06 January 2018 - 21:26.


#39
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Telefoanele astea pentru seniori fie că sunt barphone sau clamshell au in continuare un mare defect; posibilitatea de a umbla la volum convorbiri ar trebui să poată fi ascunsă? I-am luat bunicamii un Doro....super mișto până la prezenta acelor butoane laterale de control al volumului! Invariabil și fără excepție de câte ori vorbește la telefon îl strânge în mână și îl dă încet! Mă gandesc să-l desfac și să-i desfiinez butoanele alea.

Edited by Fuserisk, 16 September 2018 - 10:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate