Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Probleme mouse! HELP

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
seuz

seuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2017
Nu mai functioneaza mouse la pc... am incercat sa il bag in toate porturile USB, l-am dat unui prieten si lui ii functioneaza, de asemenea acesta mi-a oferit un alt mouse la schimb care nu functioneaza... mai am un mouse care functioneaza.
Chestia funny este ca cand am adus prima data mouse de la prieten nu functiona dupa am bagat si mouse care functiona (amandoua odata) si functiona ala de la prieten, daca voiam sa il scot pe ala vechi nu mai mergea ala de la prieten...
ce sa fac?

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postseuz, on 21 octombrie 2017 - 14:04, said:

ce sa fac?

In primul rand sa postezi pe aria corecta si in al doilea rand sa precizezi ce nu functioneaza la mouse.
Topic mutat.

#3
seuz

seuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2017

View Post_-_, on 21 octombrie 2017 - 14:09, said:


In primul rand sa postezi pe aria corecta si in al doilea rand sa precizezi ce nu functioneaza la mouse.
Topic mutat.
Abia mi-am facut cont pe site, imi cer scuze daca am gresit aria...
Nu imi functioneaza mouse-ul..
Ma jucam linistit, dintr-o data mouse-ul meu a inceput sa nu mai functioneze (primea curent dar nu puteam sa misc cursorul.) am gasit alt mouse prin casa care are diverse probleme si nu il prea pot sa il folosesc. Am mers la un prieten cu mouse-ul si mi-a dat el altul. Cand am ajuns acasa si am conectat mouse-ul de la prieten acesta nu functiona... asa ca am conectat mouse-ul cu probleme si asta functioneaza, dupa am conectat si mouse de la prieten si functioneaza dar daca il deconectez pe cel vechi nu mai functioneaza, cum as putea sa rezolv?

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postseuz, on 21 octombrie 2017 - 14:04, said:

Nu mai functioneaza mouse la pc... am incercat sa il bag in toate porturile USB, l-am dat unui prieten si lui ii functioneaza, de asemenea acesta mi-a oferit un alt mouse la schimb care nu functioneaza... mai am un mouse care functioneaza.
Chestia funny este ca cand am adus prima data mouse de la prieten nu functiona dupa am bagat si mouse care functiona (amandoua odata) si functiona ala de la prieten, daca voiam sa il scot pe ala vechi nu mai mergea ala de la prieten...
ce sa fac?

Posted Image

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Mergi la un supermarket si cumpara cel mai ieftin mouse de acolo. In felul asta stii ca ceea ce folosesti este un mouse functional. Daca nici cu ala nu merge trebuie sa incepi sa iti pui probleme asupra placii de baza sau alte probleme hardware.

Cat de vechi e computerul? Ai umblat in el? mai spune detalii.

#6
seuz

seuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2017

View Postro_explorer, on 21 octombrie 2017 - 14:46, said:

Mergi la un supermarket si cumpara cel mai ieftin mouse de acolo. In felul asta stii ca ceea ce folosesti este un mouse functional. Daca nici cu ala nu merge trebuie sa incepi sa iti pui probleme asupra placii de baza sau alte probleme hardware.

Cat de vechi e computerul? Ai umblat in el? mai spune detalii.
Mouse-ul functioneaza perfect, am 3 mouse 2 din ele nu functioneaza la laptopu-ul meu si unu da. dar toate 3 functioneaza pe pc-ul unui prieten...
Am un laptop este destul de vechi aproximativ 5-6 ani,

#7
MareleGenghisHan

MareleGenghisHan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 17.09.2017
Nu e mouseul de vina .

#8
seuz

seuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2017
Tocmai am reinstalat windows si am pus windows 7 ultimate sp1 64bit

Tot nu imi citeste mouse/ul si imi da eroare cand vrea sa isi instaleze driver/ul...

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Altceva pe usb merge? Stick, etc?
Suna a porturi usb arse.

#10
seuz

seuz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2017

View Postslai, on 21 octombrie 2017 - 16:53, said:

Altceva pe usb merge? Stick, etc?
Suna a porturi usb arse.
Am bagat un stick in cele 3 porturi usb, nu sunt arse..
am sa incerc sa cumpar un mouse nou dar nu cred ca asta ar rezolva problema..

Edited by seuz, 21 October 2017 - 17:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate