Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Atacuri teroriste in Europa (partea a doua)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Inca un atac la Munchen

http://m.stirileprot...icle_id=3762492

Quote

Din primele informații cel puțin cinci persoane au fost înjunghiate de către atacator, însă autoritățile dau asigurări că nu există nicio victimă care să aibă răni care i-ar putea pune viața în pericol.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003
Până la ridicarea restricțiilor, oficialii bavarezi i-au sfătuit pe oameni să nu-și părăsească locuințele, până când situația nu va reveni la normal.

Nici nu aveam de gand. Joc WOT.

#3
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
si in Polonia
27-year-old from StalowaWola attacked people with a knife in the shoppingmall  One person died 8 hospitalized.
https://twitter.com/...Poland&src=typd

#4
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017
Deja m-am plictisit de atacurile astea teroriste. Mi-am dat seama ca sunt o manipulare ordonata de "cineva" care finteaza acesti imbecili ca sa moara oameni nevinovati.... "cineva" care are "putere" si pe care serviciile acelor tari nu-i poate "deranja". Personal am ajuns sa nu mai cred ca acesti imbecili indoctrinati religios pot pune ei asa tam-nesam bombe si masini cand vor poola lor. "Cineva" are interes ca sa moara oameni nevinovati si prin imbecilii aia sa-si impuna o anumita politica pe plan mondial. NU mai cred nici ca benladen a daramat turnurile alea.... nici ca idiotii aia din ISIS fac ce vor ei dupa cheful lor.... nu mai cred nici macar ca omul a ajuns pe luna. TOTUL este un circ regizat din umbra sa schimbe soarta planetei si sa autodistruga specia umana in caz de un razboi mondial "nuclear". Ca sa se opreasca acele atacuri ar trebui stopata propaganda media iar primul pas este "indiferenta"

Edited by iulian160380, 21 October 2017 - 15:08.


#5
MareleGenghisHan

MareleGenghisHan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 17.09.2017
Spalatorul ala de pe aici nu zicea ca se muta in Germania ? Poate il ajuta Alah sa dea nas in nas cu cei spalati .

#6
G-0Man

G-0Man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 15.10.2017
Nici n-a castigat babeta de Merkel bine cel de-al patrulea mandat ca deja avem un atentat care implica o arma alba.

#7
MareleGenghisHan

MareleGenghisHan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 17.09.2017
Merkel e pe aceiasi treapta cu Hitler . Gropar al Uniunii Europene,  si autoarea morala a zeci de crime si violuri in Germania .

#8
G-0Man

G-0Man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 15.10.2017

View Postiulian160380, on 21 octombrie 2017 - 14:59, said:

Deja m-am plictisit de atacurile astea teroriste. Mi-am dat seama ca sunt o manipulare ordonata de "cineva" care finteaza acesti imbecili ca sa moara oameni nevinovati.... "cineva" care are "putere" si pe care serviciile acelor tari nu-i poate "deranja". Personal am ajuns sa nu mai cred ca acesti imbecili indoctrinati religios pot pune ei asa tam-nesam bombe si masini cand vor poola lor. "Cineva" are interes ca sa moara oameni nevinovati si prin imbecilii aia sa-si impuna o anumita politica pe plan mondial. NU mai cred nici ca benladen a daramat turnurile alea.... nici ca idiotii aia din ISIS fac ce vor ei dupa cheful lor.... nu mai cred nici macar ca omul a ajuns pe luna. TOTUL este un circ regizat din umbra sa schimbe soarta planetei si sa autodistruga specia umana in caz de un razboi mondial "nuclear". Ca sa se opreasca acele atacuri ar trebui stopata propaganda media iar primul pas este "indiferenta"


WTC a fost facut cu ceva ajutor de la sauditi si ceva mafioti elitisti puternici de alte nationalitati, Bush jr si Cheney   n-au facut decat sa dea din umeri si sa se faca ca ploua,  serviciile secrete doar au musamalizat adevarul,  urmand ca complexul industrial militar si companiile de armament sa profite de pretext pentru a izbucni ceva razboaie profitabile prin Orient si sa se justifice monitorizarea permanenta a cetatenilor.

Se stie oficial  ca mai toate retelele teroriste au primit sprijin prin anii 80 de la Reagan si Bush sr pentru a combate miscarile comuniste si influenta sovietica in orient (vezi Contra-Iran,  vezi inarmarea si finantarea talibanilor din Afghanistan pe durata invaziei sovietice,   vezi cum a fost inarmat Saddam pe durata razboiului cu Iranul, vezi Bin Laden care a fost finantat de CIA).  Ti-o spune pana si pe Wikipedia.  
Ca americanii si-au dat cu tesla-n coaie de fiecare data, e alta discutie, dar la un moment dat, treaba a mers!


ISIS a aparut din ceva grupari rebele musulmane finantate si antrenate de insusi Obama, ca pana si el a recunoscut intr-un discurs,  pentru a combate regimurile Assad si Gaddaffi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RNha3nabZeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]







In rest, americanii chiar au fost pe Luna!

Nu e mare greutate daca cheltui niste miliarde de dolari!
Azi nu mai mergem pe Luna fiindca nu-i profitabil, nu-i fezabil sa faci colonie,  si apoi nu mai exista un rival de anvergura URSS-ului in cursa spatiala.

Edited by G-0Man, 21 October 2017 - 16:18.


#9
Esticul

Esticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,089
  • Înscris: 24.09.2016

View PostThinkAbout, on 21 octombrie 2017 - 14:09, said:

si in Polonia
27-year-old from StalowaWola attacked people with a knife in the shoppingmall  One person died 8 hospitalized.
https://twitter.com/...Poland&src=typd
Ăsta a fost predat poliției de către clienții din magazin. Probabil a fost o crimă pasională, dar alți polonezi au fost răniți pentru că au sărit să-l neutralizeze pe ucigaș. Ceea ce nu-i cazul prin Occidentul cu oameni băligoși.

Aștept un like de la Andreic.

#10
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

View PostG-0Man, on 21 octombrie 2017 - 16:12, said:

Se stie oficial ca mai toate retelele teroriste au primit sprijin prin anii 80 de la Reagan si Bush sr pentru a combate miscarile comuniste si influenta sovietica in orient (vezi Contra-Iran,  vezi inarmarea si finantarea talibanilor din Afghanistan pe durata invaziei sovietice, vezi cum a fost inarmat Saddam pe durata razboiului cu Iranul, vezi Bin Laden care a fost finantat de CIA).  Ti-o spune pana si pe Wikipedia.  

Ce inseamna "mai toate retelele teroriste"?
Talibanii nu existau ca organizatie pe durata invaziei sovietice.
Saddam a fost inarmat in principal de rusi si chinezi.

View PostG-0Man, on 21 octombrie 2017 - 16:12, said:

ISIS a aparut din ceva grupari rebele musulmane finantate si antrenate de insusi Obama, ca pana si el a recunoscut intr-un discurs,  pentru a combate regimurile Assad si Gaddaffi

ISIS e produsul gruparilor jihadiste (in principal Al Qaeda in Irak) si nationaliste (Baathiste) sunite din Irak care s-au combinat pe fondul unei revolte a populatiei irakiene sunite impotriva siitilor si apoi s-au extins si in Siria.

#11
G-0Man

G-0Man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 15.10.2017
Cam multa  LINISTE in ultima perioada.  
S-ar putea sa inceapa islamistii ISIS  sa se razbune pentru pierderea teritoriilor din Irak.

Mi-e tare frica ca vor planifica mai multe atacuri simultane in perioada sarbatoriilor de iarna in mai multe orase europene.

View PostTywin, on 21 octombrie 2017 - 18:57, said:

ISIS e produsul gruparilor jihadiste (in principal Al Qaeda in Irak) si nationaliste (Baathiste) sunite din Irak care s-au combinat pe fondul unei revolte a populatiei irakiene sunite impotriva siitilor si apoi s-au extins si in Siria.

Grupari jihadiste si nationaliste care accidental, se luptau impotriva regimului Assad si erau sponsorizate si antrenate de administratia Obama/Hillary  cand si-au extins activitatea in Siria, asa e!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RNha3nabZeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




View PostTywin, on 21 octombrie 2017 - 18:57, said:

Talibanii nu existau ca organizatie pe durata invaziei sovietice.



Mujahedini, talibani.....ma rog!
E tot aia!


Quote


Saddam a fost inarmat in principal de rusi si chinezi.

Mda, n-a fost mare ajutor de la americani  : vreo cateva miliarde ici colo, ceva arme, instruire,
United States support for Iraq during the Iran–Iraq war - Wikipedia


Quote

included several billion dollars' worth of economic aid, the sale of dual-use technology, non-U.S. origin weaponry, military intelligence, and special operations training.


Plus o strangere de mana de la Rumsfeld care-i o nimica toata:  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ovF9z43Myc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by G-0Man, 22 October 2017 - 11:22.


#12
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

View PostG-0Man, on 22 octombrie 2017 - 11:13, said:

Grupari jihadiste si nationaliste care accidental, se luptau impotriva regimului Assad si erau sponsorizate si antrenate de Obama cand si-au extins activitatea in Siria, asa e!

Era vora de grupari jihadiste si baathiste din Irak! In caz ca nu stii, si se vede ca nu stii, Statul Islamic a fost proclamat in Irak. In 2006!  
ISI si baathisti au luptat impotriva americanilor in Irak. Si au fost sustinuti chiar de regimul Assad si de Iran. Dupa ce americanii s-au retras s-au extins si mai mult in comunitatea sunita irakiana si au devenit ISIS, extinzandu-se si in Siria.

#13
G-0Man

G-0Man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 15.10.2017

View PostTywin, on 22 octombrie 2017 - 11:21, said:

Era vora de grupari jihadiste si baathiste din Irak! In caz ca nu stii, si se vede ca nu stii, Statul Islamic a fost proclamat in Irak. In 2006!  
ISI si baathisti au luptat impotriva americanilor in Irak. Si au fost sustinuti chiar de regimul Assad si de Iran. Dupa ce americanii s-au retras s-au extins si mai mult in comunitatea sunita irakiana si au devenit ISIS, extinzandu-se si in Siria.
Tu faci misto de mine sau crezi ca n-am acces la wikipedia?
Normal ca stiu de existenta lor de dinainte de 2014, de pe vremea cand  activa Zarqawi ca lider fondator (care apropo, a fost si ala mujahedin ca si Bin Laden,amandoi primind sprijin american pe durata invaziei sovietice in Afghanistan).  
Au luptat impotriva americanilor, dar uite ca au fost si finantati si antrenati de ei.  


Dar pana una alta, lasa-ma cu propaganda ta democrata si mai foloseste-ti creierul cand digeri o informatie.


Ce nu intelegi din "teroristii Daesh au fost finantati si instruiti si de americani pe durata razboiului civil sirian"?  

E oficial cunoscuta treaba ca americanii  folosesc strategia "Divide et impera"  de zeci de ani:

Now the truth emerges: how the US fuelled the rise of Isis in Syria and Iraq | Seumas Milne | Opinion | The Guardian


Quote

In reality, US and western policy in the conflagration that is now the Middle East is in the classic mould of imperial divide-and-rule. American forces bomb one set of rebels while backing another in Syria, and mount what are effectively joint military operations with Iran against Isis in Iraq while supporting Saudi Arabia’s military campaign against Iranian-backed Houthi forces in Yemen. However confused US policy may often be, a weak, partitioned Iraq and Syria fit such an approach perfectly.


Plus alte materiale care btw:  vorbim de Telegraph, nu de surse conspirationiste dubioase:  
US-trained Division 30 rebels 'betray US and hand weapons over to al-Qaeda's affiliate in Syria' - Telegraph


Asta era in 2012:  
35 terror training camps now operating inside U.S


Quote

A radical jihadist group responsible for nearly 50 attacks on American soil is operating 35 terrorist training camps across the nation, but the U.S. government refuses to include the organization on the State Department’s list of foreign terrorists.

Oare de ce?


Apoi, crezi ca la ce tehnologie au, americanii au trecut asa usor cu vederea cand  cativa  sauditi ca Bandar bin Sultan (cei mai mari aliati ai SUA din lumea araba)   finantau si antrenau teroristi Daesh?
'Thank God for the Saudis': ISIS, Iraq, and the Lessons of Blowback - The Atlantic





Pe bune,  tu  chiar crezi ca avem cu totii   sindromul Down cum au  sustinatorii lui Hillary  ?

Edited by G-0Man, 22 October 2017 - 11:45.


#14
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
@G-0Man pana la urma unde bati cu toate teoriile astea conspirationiste? Care-i concluzia? Ca rusii sunt mai rai ca americanii? Asta stim si noi.

#15
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMareleGenghisHan, on 21 octombrie 2017 - 15:57, said:

Spalatorul ala de pe aici nu zicea ca se muta in Germania ? Poate il ajuta Alah sa dea nas in nas cu cei spalati .
Care-i ala?

#16
MareleGenghisHan

MareleGenghisHan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 17.09.2017
Flamingo . Care ma injura pe pm aseara . Si-a facut cont din nou doar ca sa injure pe cei de alta opinie . Tipic pe aici cata vreme merge la baut cu  moderatorii.

Edited by MareleGenghisHan, 22 October 2017 - 15:37.


#17
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ce cont are?

#18
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,875
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMareleGenghisHan, on 22 octombrie 2017 - 15:27, said:

Flamingo . Care ma injura pe pm aseara . Si-a facut cont din nou doar ca sa injure pe cei de alta opinie . Tipic pe aici cata vreme merge la baut cu  moderatorii.


Ce chestie! Adică este banat, motiv pentru care a trebuit să-şi facă un cont nou, dar totodată e "Tipic pe aici cata vreme merge la baut cu  moderatorii."


Nu te credeam în stare de asemenea josnicie. M-am înşelat: ai lansat un atac absolut gratuit la adresa echipei de moderare!

Edited by Naoto, 22 October 2017 - 16:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate