Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cheie telescopica pentru auto tip L la 90 grade sau sub unghi mai mare ?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Cheia dinamometrica, singura, nu iti asigura siguranta nici pe departe. E doar o iluzie comoda.
E buna doar ca sa obtii rezultate comparabile, cat si scenariile sunt comparabile, si atat. Nu poti lua orice surub, oricum, sa il strangi la cuplu si sa obtii aceeasi forta asigurand imbinarea.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lsCyAvTqcNE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
Atunci de ce se mai fac cheile dinamometrice, asa doar de placerea noastra auditiva, face fain click??
Chiar  crezi ca in acel clip au descoperit apa calda si America?
Toti ce folosim suruburi si chei dinamometrice, asta vorbesc despre cei de pe aria asta stim deosebirea dintre un surub gresat si unul uscat ruginit.
Bineinteles ca si producatorii aia ce ne fura banii aiurea facindu`ne sa cumparam chei dinamometrice stiu asta si ne dau ceva tabele ajutatoare.


#21
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Eu cred in dinamometrica o folosesc la chiuloase si atata tot in rest cu bratul de forta sau pistol cu bataie electric.Am vazut destule prezoane sau piulite de chiuloase duse si rupte pentru o simpla folosire a chei dinamometrice si strangi din prima la cuplu si gata.Si Sebulbus nu compara cheie dinamometrica de 200 300 lei cu una care face 1000 lei si esti sigur pe ea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate