Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Arcadia Apartments Domenii

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#1
Man0le007

Man0le007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.10.2017
Preturi ? Cand va fi finalizata faza 1? Conditii de contractare?

Pe site nu apar decat planurile:
http://www.arcadiaap...ro/apartamente/

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Apare si un numar de telefon : 031 401 11 01

Suna-i.

#3
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 06.06.2005
3 camere la 53-55 mpu  !?
Superafacere .

#4
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Cocalaria Ăpârțmenț! Nu scrie nicăieri adresa.

#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Să analizăm un pic "apartamentul cu 3 camere" luând în considerare și respectarea legislației: http://www.dreptonli...populatiei.php.


Conform lor: https://archive.is/I...e63de70df08.jpg, acel "apartament cu 3 camere" are o cameră identificată prin numărul 3., numită BIROU și care are 8.99mp suprafață utilă în timp ce în Art. 17 din Ordinul numărul 119/2014 pentru aprobarea Normelor de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al populației se menționează că:

"Art. 17

(1)Parametrii sanitari care trebuie sa fie respectati la proiectarea si executia locuintelor sunt:
-suprafata minima a unei camere = 12 mp;
"

Concluziile cred că le poate trage oricine!

#6
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

 albastru, on 20 octombrie 2017 - 10:52, said:

Cocalaria Ăpârțmenț! Nu scrie nicăieri adresa.
La rubrica "Contact" se vede exact adresa. Au ridicat acolo un birou de vanzari, terenul este imprejmuit deja, nu se vede nimic inauntru. Nu stiu daca au inceput lucrarile. Banuiesc ca e acelasi dezvoltator care a facut si blocul de alaturi care arata si el foarte bine. Eu mai trec pe acolo dar seara dupa 18.
E un ansamblu "premium" nu unul popular iar amplasarea este excelenta. Este facut pe locul fostei fabrici de cuie si fier beton Cutarida la 5-6 min. de mers pe jos de M4 Grivita si la 10-12 min. de Piata Domenii.
Apartamentele alea de 53-55 mp sunt clar destinate unui cuplu nu unei familii cu copil/copii. Exista cele de 3 camere premium si cele de 4 camere.

#7
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
La rubrica Contact nu se așteaptă nimeni să găsească locația în care se vor construi blocurile iar cât timp la rubrica http://www.arcadiaap....ro/localizare/ la ei bate vântul, coroborat cu suprafețele în contradicție cu normele, eu cred fiecare trage ce concluzii vrea.

#8
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 12.06.2017
la targ erau dispusi sa lase 8% + 0.5% discount ptr fiecare 10% dati avans
E tare proiectul ca  amplasament si faptul ca e 5+2r

Edited by snach, 20 October 2017 - 23:10.


#9
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 13.08.2015
Zona aia nu e Domenii, e Grivita toata ziua.
Si Parcul Ciresarii nu e accesibil riveranilor, pantru ca apartine ministerului educatiei si interese.

#10
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Asa e dar traficul e redus si "jungla" Ciresarii e preferabila junglei de beton.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deci, cat costa un apartament aici? Are cineva idee despre preturi?

#12
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Nu contează! Nu ai citit că sunt dispuși să lase chiar și 8% din preț? Este vorba de un deluxs până la urmă! Deluxs cu chichineață de cameră.

#13
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 12.06.2017

 MembruAnonim, on 22 octombrie 2017 - 18:00, said:

Deci, cat costa un apartament aici? Are cineva idee despre preturi?
cel mai ieftin ap de 3 cam , ala de 54 mpu -92k
ap 2 camere de 45 mpu ,78k .
+TVA   probabil dau si discount ala de 8%

#14
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

 snach, on 20 octombrie 2017 - 23:09, said:

E tare proiectul ca  amplasament si faptul ca e 5+2r

Este 5 + 2r pana cand iau o AC de suprainaltare la P+11 ?

#15
tanya_zaha

tanya_zaha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.11.2017
Are cineva mai multe informații în momentul acesta (noiembrie 2017) despre termenul de livrare pentru diferitele etape ale proiectului? Am folosit numărul de pe site, la fel și adresa de e-mail și nu am primit niciun fel de lămurire în privința asta. Zic eu că am insistat chiar destul de mult dar se pare că este un subiect pe care ei îl ocolesc cu lejeritate, pasând problema de la un angajat la altul. Agentul care m-a contactat doar mi-a aruncat într-un e-mail toate planurile la grămadă. Utile și ele dar momentan încă cercetez dacă merită investiția. Mi se pare o lipsă de profesionalism din partea lor. Dar ce mă îngrijorează este faptul că șantierul a fost demarat de curând și că lucrările de structură se vor petrece pe timpul iernii... ?!? După pățaniile cu ultimul apartament în care am locuit (bloc nou, 2014, central, lucrări la interior pe timp de iarnă) nu m-aș muta în așa ceva nici gratis. Sper să mă înșel totuși, zona este foarte bună și dezvoltatorii par (!) ceva mai serioși.

#16
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017
Par serioși cu suprafețele alea care nu respecta legea și cu faptul ca agenții lor nu sunt în stare sa răspundă la întrebări simple? Pai pentru ce sunt plătiți?

Mi se pare riscant sa dai banii unora care nici măcar nu mimează interesul fata de client.

#17
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016

 MembruAnonim, on 22 octombrie 2017 - 18:00, said:

Deci, cat costa un apartament aici? Are cineva idee despre preturi?
Am primit, cu intarziere destul de mare, urmatoarele preturi de la cei de la Conadi (vanzatorul exclusiv al complexului):

C-1-7 – 3 camere, tip 4, etaj 1, suprafata construita 67 mp – pret de lista 93.000 Euro + TVA
C-1-6 – 3 camere, tip 5, etaj 1, suprafata construita 81 mp – pret de lista 115.000 Euro + TVA
D-1-2 – 3 camere, tip 1, etaj 1, suprafata construita 67 mp – pret de lista 102.000 Euro + TVA
C-1-5 – 3 camere Premium, tip 2B, etaj 1, suprafata construita 85 mp – pret de lista 123.000 Euro + TVA
A-1-5 – 3 camere Premium, tip 2A, etaj 1, suprafata construita 88 mp – pret de lista 127.000 Euro + TVA
D-1-6 – 3 camere Premium, tip 1, etaj 1, suprafata construita 90 mp – pret de lista 131.000 Euro + TVA
A-1-3 – 4 camere, tip 1, etaj 1, suprafata construita 107 mp – pret de lista 159.000 Euro + TVA
Pret loc parcare standard Subsol 1: 12.000 Euro + TVA
Pret loc parcare standard Subsol 2: 11.000 Euro + TVA

Am solicitat de la 3 camere in sus... pentru ca asta ma interesa. Sunt preturi "la prima strigare", fara nici un discount.

Din pacate, zona aceea va fi extrem de aglomerata. Stiu acest aspect pentru ca am copilul la o gradinita privata din zona, si trec in fiecare dimineata si seara pe acolo (de cca. 3,5 ani). Exista si un baraca moderna, in care este instalat biroul de vanzari, unde exista vizionari si prezentari pana la ora 18:30 - 19:00, in fiecare seara. Sunt destui interesati.

Edited by Tendor83, 14 November 2017 - 13:15.


#18
tanya_zaha

tanya_zaha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.11.2017

 Man0le007, on 20 octombrie 2017 - 10:31, said:

Preturi ? Cand va fi finalizata faza 1? Conditii de contractare?

Pe site nu apar decat planurile:
http://www.arcadiaap...ro/apartamente/

Am primit raspunsul mult asteptat privitor la termenele de predare. Pentru faza 1 termen de predare maxim aprilie 2019 (se vor putea face predari anticipate in decembrie 2018, dar cu santier faza 2 alaturi). Faza 2: mai 2019.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate