Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Poze furate si postate fara acord

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMembruAnonim, on 20 octombrie 2017 - 01:25, said:

Astept sa citesc si pareri de moderatori atunci. Imi dau seama ca e foarte probabil sa fie diferite de a mea.
Nu e în regulă să fie postate poze ale userilor fără acordul lor și nici nu e permis acest lucru. 2.o din regulament la asta se referă. Nu există sancțiune stabilită clar, de ex. un punct, două etc., pentru că în funcție de context efectele sunt diferite.
Cineva care și-a publicat deja poza pe topicul unde se face asta nu poate spune că i-a fost dezvăluită identitatea. În cazul ăsta aș lua în considerare doar dezacordul și aș avertiza verbal autorul isprăvii  să nu mai facă așa ceva. Dacă ar repeta-o avertismentul ar fi cu puncte și suspendare.
Dacă poza userului n-a mai apărut pe forum aș da sancțiuni cu puncte.

Edited by althea, 20 October 2017 - 06:14.


#20
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
La fiecare user, în setările personale, setările mele, controlează atasamente, există toată arhiva cu poze publicate pe softpedia. Cred că majoritatea nu stiati. Attached File  Screenshot_20171020-092519.jpg   61.63K   62 downloads

Edited by nick5roo, 20 October 2017 - 09:24.


#21
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
"Reclamatia" ma priveste direct.

1. Am insistat de nenumarate ori sa nu va mai postati pozele pe forum, mai ales atunci cand activati in "zone fierbinti"; bineinteles ca am vorbit singur
2. orice post cu fotografii ale altora postate fara acordul persoanelor in cauza a fost modificat corespunzator/sters
3. sanctiunile au mers de la avertisment verbal pana la banare, in functie de profilul celui avertizat
4. mai cititi si voi regulamentul ala

Edited by RealThing, 20 October 2017 - 09:01.


#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
A postat cineva din greșeală, are 15 minute la dispoziție să editeze. A apărut poza lui la alt user, acela dă report și moderatorii o șterg. Simplu nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate