Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Va imbracati diferit in fiecare zi?

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
175 replies to this topic

#19
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Este normal si igienic sa schimbi in fiecare zi: incaltamintea, ciorapii, lenjeria intima, pantalonii, camasa sau tricoul. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 19 October 2017 - 18:00.


#20
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
DA

#21
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

 xmanyacs77, on 19 octombrie 2017 - 17:59, said:

Este normal si igienic sa schimbi in fiecare zi: incaltamintea, ciorapii, lenjeria intima, pantalonii, camasa sau tricoul. Posted Image
da, parada modei e foooarte importanta in zilele noastre. plus un salam gajait din telefon.

#22
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 MarianG, on 19 octombrie 2017 - 17:29, said:

Nu, dar am tricouri / camasi identice ..
Am cumparat zilele trecute un pulover si ma gandeam sincer sa cumpar 2, asta pe motiv ca sincer nu prea gasesc haine sa imi placa, doar ca ma gandeam ca o sa apar naiba in fiecare zi cu acelasi pulover.

 andreim77, on 19 octombrie 2017 - 17:32, said:

e naspa fobia fata de mizerie, germeni, etc.
dar imbracatul diferit nu te fereste in nici un fel.
de fapt ca orice fobie, teama e inchipuita, are un motiv ancestral dar teama e neintemaiata si face mult mai mult rau decat germenii.
Asta este din categoria celor care zic ca este iarna si oricum nu transpira.
Am vreo 7 perechi de chiloti, nu zic ca schimb lenjeria intima in fiecare zi, dar la 2-3 zile o schimb de voie, pun 2-3 zile sa fiu plecat.
Iara la tricouri intime(!? ma refer la tricouri de bumbac care se poarta primvara/toamna/iarna pe sub pulover, geaca etc...) le schimb zilnic, am tricouri cumparate cu 10 lei bucata, bumbac 100%.
Am observat un coleg care se imbraca cam in aceleasi haine si am observat ca majoritatea colegilor rotim hainele, cel putin partea de sus.

 I2O, on 19 octombrie 2017 - 17:36, said:

Da
Am 5 geci si 5 perechi de pantaloni pe care-i rotesc zilnic...bine am mai multe geci si mai multi pantaloni,dar astea 10 sunt preferatele mele
De dragul tau m-am uitat in sifonier sa vad cate geci am, am 2 geci de iarna din piele cu gluga, geaca de piele ecologica fara gluga, 1 de toamna, 1 de primavara de fas, 1 de blugi imblanita.
Acum urmeaza partea sincera, 1 geaca de piele(din cele cu gluga) a fost cumparata cam mare, ca asa patesti cand te duci la cumparaturi cu tricou+bluza+pulover pe tine, cumperi geaca mai mare, o bagi la spalat si se face si mai mare, asa ca o tin pe acolo la numar.
Geaca ecologica nu are gluga si nu prea am ce face cu ea ca ma prinde ploaia sau ma bate vantul si ma sinuzita deci imi este inutila, nu mai zic ca nu se mai inchide fermoarul.
Geaca de primavara/toamna trebuie sa o arunc ca imi este inutila, nu tine nici de frig, apa trece prin ea.
Geaca de blugi imblanita nu are gluga si iara imi este oarecum inutila, este pentru o zi de iarna fara vant si fara zapada, adica sa bag o caciula pe cap.
Si pe langa astea am mai aruncat 3 geci care tot asa erau cu fermoar defect sau alte defecte.

Deci realist am 2 geci de piele cu gluga de care pot sa ma folosesc.
Pantaloni? Am 2 perechi de blugi cu care fac treaba, 2 perechi de pantaloni de trening(de firma, ca na, parvenit), 1 pereche chinos(cum naiba se scrie, nu caut pe google), deci cam atat.

 Tort, on 19 octombrie 2017 - 17:38, said:

Fobie...sa nu spuna lumea ca nu ai cu ce sa te imbraci? Posted Image
Cred ca fobia este mai mult legata de partea de curatenie.

 karax, on 19 octombrie 2017 - 17:41, said:

Ma rog daca vrei neaparat sa te feresti la extrem , poti sa faci ca aia care au in debara un rand intreg de costume + un rand de pantofi nou nouti. + un lantic de aur subtire pentru fiecare zi din saptamana. Dar na trebuie sa te tina punga.
Altfel daca esti doar mai curat de fel nu vad nici o problema
Traim sa cumparam haine sau traim sa purtam haine.

 Jm3k3ritza, on 19 octombrie 2017 - 17:43, said:

Depinde unde merg. Dar nu poti sa iesi din casa in aceleasi haine 2 zile la rand. Cand scot catelul la plimbare da, chiar 2-3 zile aceleasi haine.
Vara pe bune patesti sa faci dus de 2-3 ori pe zi si sa schimbi 2-3 randuri de haine, cel putin partea de tricou.

Edited by Argent, 19 October 2017 - 18:12.


#23
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Deci schimbi mai des puloverul decat chilotii?

#24
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
da, la chiloti nu transpira :D

#25
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Nu ma imbrac diferit. Doar vara cand transpir...

#26
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 dani.user, on 19 octombrie 2017 - 18:13, said:

Deci schimbi mai des puloverul decat chilotii?
Pai ala se vede.La chiloti,daca nu te ia ambulanta pentru peritonita,cine te cauta?

#27
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Chiloti , tricou/camasa si sosete , proapete in fiecare zi , altele ! Pantalonii de scandal merg si o saptamana daca nu se murdaresc de praf / ploaie . transpiratie ( rar de tot asta cu transpiratia - cand fac efort de regula in in costumul lui Adam ) . 2 perechi de " bocanci " sport pe care ii rotesc .
Daca chiar e cald si transpir pai schimb tricori / camasi , chiloti si sosete si de 4 ori pe zi in functie de activitati . In casa stal in costumul lui Adam ca mi mai comod .

#28
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
Dar pe haine le intreaba cineva daca  imbraca si alt om?

#29
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 Argent, on 19 octombrie 2017 - 18:09, said:

Spoiler
Sincer chiar am crezut ca suferi de TPC TOC; dar acum realizez ca ai deschis acest subiect sa aduci zambetul pe fata userilor  Posted Image
Stii ce ar fi desvâșitor desăvârșitor ? sa nu mai postezi nici un mesaj ! sa ii lasi pe rstul restul userilor sa abere pe tema subiectului tau.

Edited by super8, 19 October 2017 - 18:37.


#30
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Cum dracu sa porti o pereche de chiloti sau sosete mai mult de o zi?!! Le lipiti de tavan pentru a doua zi dupa ce ajungeti de la serviciu?
In secunda in care ajung acasa le arunc direct in cosul cu rufe (ma refer la camasa, tricou si lenjerie intima), si nu ca ar mirosi a transpiratie, n-am avut niciodata probleme cu transpiratia sau mirosurile, chiar daca alerg uneori toata ziua prin oras.
Si cand sunt plecat obisnuiesc sa-mi pun in bagaj cate o pereche de sosete si chiloti pentru fiecare zi + o pereche in plus, si in cazul in care depasesc numarul de zile pe care-l estimez ma duc in primul magazin si-mi cumpar.

Edited by Dau, 19 October 2017 - 18:46.


#31
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 Argent, on 19 octombrie 2017 - 17:18, said:

.......
Nu suport sa port un tricou de 2 ori pe motiv de curatenie, transpiratie,......
Ai incercat cu sapun ?

#32
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 86-APP, on 19 octombrie 2017 - 18:49, said:

Ai incercat cu sapun ?
Iti bagi un sapun in chiloti si gata nu-i mai scoti o saptamana ? Asa faci ? Posted Image

#33
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Personal, nu mă mai miră nimic. Șocul l-am avut când am auzit la știri cât cheltuie românul lunar pe săpun, pastă de dinți, etc. Aproape nimic. Nu mai rețin procentele și nici suma, dar e dezarmant. Am auzit din nou, recent, la TV.
Pare normal dacă nici nu se prea spală, nici să nu schimbe prea des hainele. La ce bun?! Viața merge oricum înainte, de ce să ne poticnim de orice detaliu?!

#34
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 Baxon, on 19 octombrie 2017 - 18:50, said:

Iti bagi un sapun in chiloti si gata nu-i mai scoti o saptamana ? Asa faci ? Posted Image
Mai sa fie ? Asa faci tu si spui ca ar fi ok ???? Sincer , n-am stiut , eu am " dotarea " naturala !

#35
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Cat economie sa faci, ma, sa-ti cumperi un cacat de sapun, gel de dus, sampon si o pasta de dinti pe luna? Asta este simpla nesimtire. Ca de altfel se dau cu o tona de parfum de rahat peste hainele pe care le poarta cate 3-4 zile fara sa le schimbe, de-ti vine sa vomiti cand te urci in lift in urma combinatiei letale intre parfum si transpiratie.

#36
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Argent, on 19 octombrie 2017 - 17:18, said:

Cred ca am o fobie cu imbracatul identic in fiecare zi, asa ca va intreb si pe voi daca Voi va imbracati diferit in fiecare zi?

Nu, ca nu suntem femei.. dar daca incep sa miroasa, normal ca le schimbam
Din punct de vedere al modei, cik asa e modern ...sa schimbi toaleta in fiecare zi.

Nu suntem totusi Catalin Botezatu.. hai sa fim seriosi...  Cele cateva haine decente pe care le avem le purtam de la drku.. restul banilor mergand la mancare, rate, copchii si toate celelalte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate