Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

#MenToo - Barbatii sunt marginalizati!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#55
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Ce înseamnă job promiţător? Ce anume promite job-ul în sine?
hotaraste fiecare pentru el.
dar ca sa dau un exemplu, la mine la butic ar fi un post de junior controller. 50K/an sa zicem. d-aci dupa cativa ani de experiente exista diverse optiuni.

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai şefă la butic? Dacă nu, nu poţi intra în #metoo. :)

#57
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postdjl, on 19 octombrie 2017 - 13:16, said:

Amazoane în ce sens? Dacă e vorba de înalte, îmi doresc să existe cât mai multe fete înalte! Când văd o înaltă frumoasă "off viaţa mea, off inima mea"   Posted Image Posted Image  
Tu nefiind un jucator de basket! :)
Pai: inalt... nu, portofel... nema, masina... not (ca sa fac apel la autoportretele tale)... cum sa se uite alea la tine?

#58
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
io? pai discutia nu-i despre mine. ca barbat mai rar ti se cere sa te lasi pipait sub fusta mini pentru a avansa in job, iar in IT cu atat mai putin.

#59
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
loock
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/75aX9mlipiY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Urmăriţi cu atenţie cadrele de la 1:32-1:34 şi 1:40-1:44.

#61
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

View PostdaniMMM, on 19 octombrie 2017 - 11:52, said:

Boarfa de Alyssa Milano povestea acum cativa ani intr-o emisiune la tv,cum se uita la parinti cand fac sex,si nu aveau ,nici ei nici ea, nici o problema.S-a gasit cine ce sa lanseze pe net,tarfa orasului.Asta nu inseamna ca nu exista o gramada de oligofreni pe care i-as scopi la oo instant, ca sa le treaca orice pofta,asa i-as da de lucru la numarat si altui bou,Vosganian.
Si chiar daca ar fi "tarfa orasului" asta insesmna cumva un cec in alb sa o agresezi? Ca nu pricep logica asta cu "victim blaming"-ul..

#62
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Postloock, on 19 octombrie 2017 - 13:31, said:

Barbatilor le e jena sa recunoasca, dar nu cred ca exista prea multi barbati pe lumea asta care sa nu fi fost agresati sexual de femei.
In mod sigur exista si femei agresate, dar sunt mai multi barbati agresati sexual de femei, decat invers.

looool.
Se intampla si eu am avut ceva experiente mai ciudate cu unele, dar hai sa ne revenim cu picioarele pe pamant, la hartuire usoara probabil femeile sunt mai des tinta. In plus, "agresatul" cand acesta se refera la un mod mai ciudat de agatat (fara violenta, libidosenii etc) e doar un mod ciudat si poate care denota o lipsa de experienta si atat.
Stiu ca la viol e insa real ce zici tu (cel putin in US), daca se include si inchisoarea.

Edited by SCORILO-CORYLLUS, 19 October 2017 - 15:42.


#63
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostCris007, on 19 octombrie 2017 - 15:33, said:

Si chiar daca ar fi "tarfa orasului" asta insesmna cumva un cec in alb sa o agresezi? Ca nu pricep logica asta cu "victim blaming"-ul..
Fa prima oara diferenta intre agresiune si hartuire.
E usor de explicat daca nu intelegi,daca ai ales un anumit mod de viata,si o sugi pe la colturi pentru cariera, nu te poti astepta ca un freak sexual din ala sa te trateze ca pe o doamna.Sunt convins ca producatorul ala nu scotea peleul la orice bibliotecara,ci isi cerea partea de la care i se parea lui ca ii merge.Inca odata,ma refer doar la alea care au ajuns"sus",stand mai mult jos.

Edited by daniMMM, 19 October 2017 - 16:05.


#64
G-0Man

G-0Man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 15.10.2017
MGTOW | Men Going Their Own Way


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ECVAJC2qwMA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KXimQjTZQvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Diferenţa dintre angajaţi şi secretară.
Angajaţii se străduiesc să fie competitivi, să respecte deadline-urile, iar când vin la serviciu spun:
- Bună dimineaţa, domnule director!
Secretara ţine evidenţa corespondenţei de serviciu, face cafeaua, aeriseşte şi are un viitor strălucit în companie. Ea spune:
- S-a făcut dimineaţă, domnule director!

"Domnule director, având în vedere că sunt singura angajată din firmă care nu v-a dat în judecată pentru hărţuire sexuală, vă dau în judecată pentru discriminare."

#66
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Campania asta mee to jigneste fara deosebire toti barbatii de ca si cum absolut toti am fi niste obsedati sexuali pusi pe viol si harturire...
Sunt curios cum ar fi raspuns miscarea feminista daca noi am fi declansat o campanie in care sa le facem pe toate niste curve pe bani...

#67
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Confilctele astea intre barbati si femei sunt 'plantate" si intretinute de dusmani, cu scopul de a scadea sporul demografic al unei natiuni, care ii deranjeaza pe ei. Miscarea feminista a fost plantata in tarile anglo-saxone de catre itzic-i si strul-i tocmai in acest scop. Femeile puternice si sanatoase vor respinge natural aceste prostii.Nu le trebuie, nu le avantajeaza.

#68
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,075
  • Înscris: 20.12.2007
If you like it, put a ring on it.
Cugetati la asta, babaetz
Nu s-a schimbat nimic doar mai creste pretul.

#69
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostPengoon, on 19 octombrie 2017 - 11:43, said:

hastagului e in principal despre indivizi ce-si abuzeaza pozitia si puterea relativa fata de alte persoane, pentru a obtine favoruri sexuale, pe care altfel evident nu le-ar capata. Nu despre holbat la una dezbracata pe plaja.
So a obtine favoruri sexuale ca are bani si putere e najpa. Ar trebui sa-i dea la pitipoanca bani pe gratis si prin puterea care o are sa-i satisfaca poftele la petarda tot pe gratis.

Edited by Genjurooo, 21 October 2017 - 22:39.


#70
Marro

Marro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 07.08.2017

View PostAndreysc7, on 19 octombrie 2017 - 11:22, said:

Am ajuns sa ne plangem de chestia asta ? Pe bune acuma... intr-o buna zi, o sa fim o planeta plina de lesbiene...
.... care vor stinge "cele din urma lumini"

http://www.romanianv...zii/paradis.php

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mă întreb şi eu, retoric: oare ce mai pun la cale puternicii lumii, încât ne aruncă un os de ros cu #metoo ăsta şi vor să-i lăsăm în pace?

#72
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View PostPSC, on 23 octombrie 2017 - 11:54, said:

Mă întreb şi eu, retoric: oare ce mai pun la cale puternicii lumii, încât ne aruncă un os de ros cu #metoo ăsta şi vor să-i lăsăm în pace?

Doamne -Doamne a lasat lucrurile intr-un fel , acum scara de valori este inversata .

Acu realizez de ce atatea curente revolutionare .........................

S-a inceput cu discreditarea bisericii , apoi cu emanciparea femeii , apoi cu invadarea europei de catre muslimi  ( singurii cu principii sanatoase ) ,
dupa care #metoo  ,

E clar , amazoanele vor sa conduca lumea ...................

Edited by madagascar123, 27 October 2017 - 12:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate