Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

#MenToo - Barbatii sunt marginalizati!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Fenomenul #MeToo se va stinge repede. Dar vor exista repercusiuni.

Barbatii vor cere voie sa admire frumusetea unei femei, vor face pe milogii pentru sex.

Curand vor ajunge femeile sa spuna ca barbatul, doar prin existenta, hartuieste o femeie.

#2
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
si intrebarea e....

#3
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016
Feministe bune de aruncat la groapa de gunoi a societatii.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Am ajuns sa ne plangem de chestia asta ? Pe bune acuma... intr-o buna zi, o sa fim o planeta plina de lesbiene

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ştiu de ce are lumea impresia că fenomenul #metoo este nou. Oare numai eu, ca şi copil al anilor 80, strigam "Şi eu, şi eu!" atunci când mă regăseam într-o împrejurare povestită de prieteni?

Dar staţi puţin... eu nu strigam în engleză, iar Alyssa Milano se juca cu dânsa-n ţărâna Brooklyn-ului (fiind numai cu doi ani mai mare decât mine).

Deci da, e un fenomen nou.

Bărbaţii nu se vor simţi marginalizaţi - decât cei care nu au succes la femei. Nu cred că există bărbat care să se simtă ofensat de faptul că mai mult de o femeie îi face avansuri.
Care dintre noi s-ar simţi jignit dacă o femeie ne-ar atinge în public?

Edited by PSC, 19 October 2017 - 11:29.


#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ala nu-i barbat care prin insusi existenta lui nu " hartuieste " o muiere .

 PSC, on 19 octombrie 2017 - 11:27, said:


Care dintre noi s-ar simţi jignit dacă o femeie ne-ar atinge în public?
Daca e o " foca-elefant " iti spun eu ca te-ai simti oripilat nu doar ofensat ...

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 zyppster, on 19 octombrie 2017 - 11:08, said:

Fenomenul #MeToo se va stinge repede. Dar vor exista repercusiuni.

Barbatii vor cere voie sa admire frumusetea unei femei, vor face pe milogii pentru sex.

Curand vor ajunge femeile sa spuna ca barbatul, doar prin existenta, hartuieste o femeie.
Pe dracu'.
Hai lasă, că destul le-a durut capul până acum.
Şi să nu uităm faptul că, la începutul oricărei partide de sex reuşite, femeia îngenunchează în faţa bărbatului, nu invers.
Altă întrebare!

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

 Baxon, on 19 octombrie 2017 - 11:28, said:

Daca e o " foca-elefant " iti spun eu ca te-ai simti oripilat nu doar ofensat ...

Poate, dar cand ajungi acasa tot o sa te gandesti .... "dar daca ... Posted Image "
Posted Image

Edited by Andreysc7, 19 October 2017 - 11:31.


#9
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Mi se pare normal să se plângă. Nu sunt misogin, femeile trebuie să aibă drepturi egale, dar ele vor egalitate, însă ele oferă egalitate?
Ele se plâng că bărbaţii se uită la ele când sunt îmbrăcate sexy sau fac plajă mai dezbrăcate, se uită la fundul lor, la sânii lor, dar ele când se uită la înălţime, cont, maşină cum e? Vor să fie mai respectate? Să fie civilizate. Ha-ha, măi deşteptelor, vreţi bărbaţi adevăraţi, fiţi diferite faţă de turmă şi veţi avea şanse mai mari. Nu, voi cu bârfele, smartphoanele, prinţesismele, trendy-flendy şi atunci el va folosi căile sexuale. Normal că orice el se gândeşte şi la fizic, dar puteţi să-l faceţi să fie atras mai mult de alte chestii. Dar aşa precum am zis, voi nu.

@ PSC : asta dacă nu cumva e vreo prostituată care încearcă să te agaţe.

#10
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Dati acu' inelul sau mai asteptati, mai tarziu o sa se roage ele de voi. Posted Image))

Edited by mihaigerard, 19 October 2017 - 11:32.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Baxon, on 19 octombrie 2017 - 11:28, said:

Ala nu-i barbat care prin insusi existenta lui nu " hartuieste " o muiere .

Daca e o " foca-elefant " iti spun eu ca te-ai simti oripilat nu doar ofensat ...
:) :)
Dacă există soluţii la nivel rutier pentru gabaritele depăşite, n-o exista şi pentru foci? Şi să ştii că sunt destule plinuţe care arată bine şi fac treaba mai bine decât multe fotomodele.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Presimţeam eu că va veni cineva care să sugereze să închidem discuţia.
Totuşi, de ce nu vin şi fetele/femeile aici, cu dreptul la replică? Dacă tot e Poiana şi tot se militează pentru egalitate...

#13
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Andreysc7, on 19 octombrie 2017 - 11:30, said:

Poate, dar cand ajungi acasa tot o sa te gandesti .... "dar daca ... Posted Image "
Posted Image
Din fericire nu toti is ca tine ! Posted Image  Cred ca esti sungurul care face asta Posted Image

#14
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

 djl, on 19 octombrie 2017 - 11:30, said:

Mi se pare normal să se plângă. Nu sunt misogin, femeile trebuie să aibă drepturi egale, dar ele vor egalitate, însă ele oferă egalitate?
Ele se plâng că bărbaţii se uită la ele când sunt îmbrăcate sexy sau fac plajă mai dezbrăcate, se uită la fundul lor, la sânii lor, dar ele când se uită la înălţime, cont, maşină cum e? Vor să fie mai respectate? Să fie civilizate. Ha-ha, măi deşteptelor, vreţi bărbaţi adevăraţi, fiţi diferite faţă de turmă şi veţi avea şanse mai mari. Nu, voi cu bârfele, smartphoanele, prinţesismele, trendy-flendy şi atunci el va folosi căile sexuale. Normal că orice el se gândeşte şi la fizic, dar puteţi să-l faceţi să fie atras mai mult de alte chestii. Dar aşa precum am zis, voi nu.

@ PSC : asta dacă nu cumva e vreo prostituată care încearcă să te agaţe.
Bai djl, intaorce-te ba tata la televizoare pe lampi ca nu e analiza asta de tine.
Pe bune acum.
Ai inteles in porumb.

Edited by jeffy86able, 19 October 2017 - 11:39.


#15
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Ia argumentează tu te rog frumos de ce lampa mea nu e de mine şi ce ar fi trebuit să înţeleg.

#16
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 PSC, on 19 octombrie 2017 - 11:32, said:

Posted Image Posted Image Şi să ştii că sunt destule plinuţe care arată bine şi fac treaba mai bine decât multe fotomodele.
Indubitabil, dar sa " prinzi " una cu moaca de sapatoare la cartofi , hmmm cred ca o sa-ti moara inainte de vreme ...

#17
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
hastagului e in principal despre indivizi ce-si abuzeaza pozitia si puterea relativa fata de alte persoane, pentru a obtine favoruri sexuale, pe care altfel evident nu le-ar capata. Nu despre holbat la una dezbracata pe plaja.

#18
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

 Baxon, on 19 octombrie 2017 - 11:38, said:

Din fericire nu toti is ca tine ! Posted Image  Cred ca esti sungurul care face asta Posted Image

Sincer sunt satul de subiecte de genul Posted Image Chestia cu ofensatul e cea mai mare porcarie al secolului 21. Orice ai face in ziua de azi, ofensezi pe cineva. Asta e si motivul pentru care iau subiectele de genu' la misto.
Nu stii ca tot timpul e cel mai amuzant sa enervezi pe cineva care stii ca se enerveaza repede !? Da , si faza cu femeile obeze e tot o prostie .. se considera "curvy" .. dar e o limita totusi intre o femeie cu forme curbate si alta cu forme topite.

Quote

hastagului e in principal despre indivizi ce-si abuzeaza pozitia si puterea relativa fata de alte persoane, pentru a obtine favoruri sexuale, pe care altfel evident nu le-ar capata
Si daca individele ar stii ce vor , nu ar pune botu' la tot felul de vrajeli Posted Image asa ca ... si-o cam fac cu mana lor. Imi amintesc cand eram in liceu .. erau astea, populare, vezi doamne, care nu iasa cu oricine .. ia ghici ce au ajuns azi Posted Image

Edited by Andreysc7, 19 October 2017 - 11:50.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate