Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 

Pe romani ii roade pizma...

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postrichelieu, on 19 octombrie 2017 - 12:43, said:

Voi credeti ca doar romanii se comporta asa?
Bineinteles, doar se stie ca americanii, nemtii si britanicii sunt cei mai cei din parcare, la ei n-ar putea fi asa ceva

#38
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

View Postrosix, on 19 octombrie 2017 - 11:30, said:

E suprinzator intr-un fel sa vezi ca oameni stabiliti de ani buni prin tari straine vin sa faca nunta in tara...
Ce motivatie ar putea avea cineva sa vina de la 2000km intr-o comuna sau oras amarat din Romania sa faca o nunta?
E mult mai ieftin sa vina 2 miri in tara decat sa meara 200 de invitati in strainatate.....logic.....Posted Image

#39
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Daca BMW-urile si Audi-urile de 15 ani ar disparea subit de pe fata pamantului ar disparea si motivatia capsunarului de a se intoarce la glie :), ca n-o sa mearga cu loganu pe ulita :)

#40
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Aveti o fixatie cu acei"capsunari".
Voi ii vedeti doar pe cativa prosti care se dau in spectacol si apoi generaluzati.
Eu ca si "capsunar" circul cu logan inmatruculat in.Romania cand vin in Romania, si nici naiba nu stie unde lucrez si ce fac. Ca mine sunt multi.altii care nu sar in ochi

#41
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

pizma...

Urat cuvant.

#42
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostAstute, on 19 octombrie 2017 - 16:21, said:

Voi ii vedeti doar pe cativa prosti care se dau in spectacol si apoi generaluzati.
Eu ca si "capsunar" circul cu logan inmatruculat in.Romania cand vin in Romania, si nici naiba nu stie unde lucrez si ce fac.
Ce misto suna :)

LE tot nu m-am prins unde pun accentul, pe "cativa" sau pe "prosti" :)

Edited by Octavian_SK, 19 October 2017 - 17:11.


#43
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Exemplele sunt alandala, nu e nimic concret. O prostie de articol.
Nu stiu daca ma roade pizma dar nu o sa pot sa fiu solidar si sa ii plang de mila unei idioate dintr-o tara in care s-a anuntat pe toate canalele ca trebuie sa stea in casa si ea se plimba hai-hui pe strazi. La fel si pentru vitejii din Romania cand ninge. Se dc ca prostii cu copii, caini si purcei in cel mai mare namete.
Cat despre asa zisele vedete... Mi-e scarba de ele. Bai frate, cand era tanara speranta si ala i-a sa i-o suga ca sa prinda un rol ce a pazit? Eu cred ca i-a si placut. Iar acum cand nu o mai invita nimeni sa o suga pentru un rol si moare de foame ce poate sa faca?
Asa aflam si cine a ajuns pe bune vedeta si cine a ajuns prin cur.

#44
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Si pana la urma de ce ar trebui sa luam in seama comentariul unui neica nimeni pe facebook? Credeti ca numai la noi sunt destepti de genu'?

#45
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View Postcdsoft, on 19 octombrie 2017 - 11:16, said:

Nu exista nici o regiune unde fac oamenii foamea la propriu in Romania. Are grija statul sa le ofere masa imbelsugata.
Nu mai exagerati cu minciuni din astea.

Traiesti intr-un univers paralel. Caz concret, muncitoarele vechi au facut cheta pentru noua angajata ca nu avea ce sa manance, dar bineinteles s-a gasit sefa de sectie, o tampita, sa protesteze desi nu erau banii ei, De tampita ce era a facut ce a facut si a fost concediata noua angajata, cu toate ca avea nevoie fabrica de muncitoarie. Ciocoism.

#46
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostBursul, on 19 octombrie 2017 - 10:41, said:

Romanii atat stiu: esti prost platesti.
Iti place sau nu dar asta e adevarul !
Capsunari Posted Image

#47
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Și pizma unde e? Că eu n-o văd.

#48
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,501
  • Înscris: 02.09.2006

View Postcdsoft, on 19 octombrie 2017 - 11:16, said:

Nu exista nici o regiune unde fac oamenii foamea la propriu in Romania. Are grija statul sa le ofere masa imbelsugata.
Nu mai exagerati cu minciuni din astea.
Apoi draguta, iti doresc numai mese imbelsugate ca cele oferite de stat nevoiasilor!

View Postrosix, on 19 octombrie 2017 - 11:30, said:

E suprinzator intr-un fel sa vezi ca oameni stabiliti de ani buni prin tari straine vin sa faca nunta in tara...
Ce motivatie ar putea avea cineva sa vina de la 2000km intr-o comuna sau oras amarat din Romania sa faca o nunta?

Motivatia este - sa afle satul ca au ce pune pe masa. De asta, tot felul de oameni stabiliti in tari straine au construit tot felul de vile cu etaj, care stau goale pe la tzara, in care vor locui, probabil la pensie. Tot asa, sa stie satul ca le merge.

Aici nu mai e vorba de vreo invidie ci de niste frustrari ramase neimplinite.

Iar aceste frustrari materiale sunt prezente atat la cei plecati afara (care tot anul se gandesc numai la luna august cand vor veni in tara si vor cumpara mancare cu nemiluita) precum si la cei ramasi aici fara servici sau platiti prost si calcati pe demnitate de vreun patron abuziv.  Fiecare are niste problemea de reglat.. cu ceilalti.
Aiurea! vin pentru ca in tara se afla cei ''datori'' sa vina la nunta respectiva!

#49
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostBursul, on 19 octombrie 2017 - 10:41, said:

E vorba de educatie. Imi place portiunea asta din articol:

La maturitate, însurat, măritat sau single, afli că ţi-ai pierdut economiile într-o ţeapă financiară pentru că eşti prost. Nu ţi s-a întâmplat vreo nedreptate, nu există nişte agresori acolo, tu eşti prostul şi meriţi să plăteşti.

E plin si aici de subiecte in care oamenii sunt inselati pe OLX, faza cu masina de cusut si alte tzepe pe net. Intodeauna se gasesc 2-3 care sa zica aduca vorba despre selectia naturala: "daca a fost prost"  Romanii atat stiu: esti prost platesti.

pai conform conceptului American ca esti raspunzator de soarta si starea ta, POATE spargatorii de seminte (de ce nu si bautorii de coke ?!) au dreptate.

View Postrosix, on 19 octombrie 2017 - 11:24, said:

Hai sa nu fim ipocriti... Si pe mine ma deranjeaza, de pilda, in luna august cand dau capsunarii navala in tara si nu mai incapi la niciun ghiseu de ei...
Dar nu ma deranjeaza bunastarea lor in tarile in care au plecat la munca si in niciun caz nu ma roade invidia... sa fie sanatosi!

Ma deranjeaza altceva - mai toate actiunile lor, in luna concediilor, se concentreaza in jurul mancarii - cosuri pline la hipermarket, sfaraie gratarele.. cat sa arate ca le merge.
De fapt, principala frica a romanului a fost si a ramas frica de FOAME.  Sa nu cumva sa stie vecinul ca n-avem ce pune pe masa.

De aceea exista atitudinea asta in romanii ramasi in tara:
"Lasa bah.. ca tot anul faceti foamea si spalati batrani la cour.. prin Italia si acum ati venit aici sa aratati ca va merge..."

principal activitate de uikend a americanului este barbeque. este barbeque ceva de mancare ? de ce sunt multi multi multi oameni din vest supraponderali ? de ce se mananca enorm ? de ce, de ex, in londra sunt un nr enorm de stabilimente de mancare ?
este adevarat, numai romanii sunt cu mancarea....

#50
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,501
  • Înscris: 02.09.2006
Ia suna-ti rapid prietenii din state si intreaba-i daca asa este!

Edited by tytysor, 21 October 2017 - 16:26.


#51
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Posttytysor, on 21 octombrie 2017 - 16:26, said:

Ia suna-ti rapid prietenii din state si intreaba-i daca asa este!

am sunat si tocmai aprinsesera barbeque-ul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate