Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Android tv pentru youtube

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Beelink GT1, imi merge perfect.
Stick USB de 64 Gb, server FTP pentru transfer de filme din calculator.
AirRemote Measy RC11 (sau, ma rog, o clona....)

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postbuyonevideo, on 19 octombrie 2017 - 12:42, said:

Beelink GT1, imi merge perfect.
Stick USB de 64 Gb, server FTP pentru transfer de filme din calculator.
AirRemote Measy RC11 (sau, ma rog, o clona....)

Eu ziceam de Beelink BT7, dar e scump ca drku... Ei zic ca face decodare 4k H.265... mira-m-as sa se vada fluent..
Stiu si persoane care au facut o cutie cu Linux si Kodi pe baza de Rasbery Pi...

Edited by rosix, 19 October 2017 - 13:14.


#21
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,232
  • Înscris: 06.12.2006
Cumpara-ti Mi Box - pe site-ul respectiv era la un pret foarte bun, acum vad ca este indisponibil.

Ai MP cu android TV si google chromecast incorporat.
Daca te intereseaza doar youtube poti opta pentru Chromecast

#22
michael78

michael78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.02.2017

View Postrosix, on 19 octombrie 2017 - 11:14, said:

Daca nu doresti sa te scoli din pat, scoate banii pentru un TV ca lumea.  Schimba 500 de euro!
Iti recomand un LG Smart TV 43UH668
Daca nu are CMR de minim 1000 Hz...nici pe degeaba nu iau,

View PostAndreysc7, on 19 octombrie 2017 - 11:17, said:

1. WTF : poti opri telefonul cat timp face smart share sau cum drac ii zice. Baterie se consuma cat s-ar consuma si cu telefonu stins. Poate putin mai repede dar nu e sesizabil.
2. La fel si cu Chromecast. Am netflix pe telefon si ma conectez cu el la chromecast. Aleg ceea ce vreau sa vad, dau play, inchid display-ul si e totul ok. Ce ai recomandat tu nu e confortabil. Trebuie sa aprinzi un PC, sa il ti deschis cat timp te uiti tu la TV. Nu ar fi mai simplu de pe telefon ? Nu te mai ridici de pe canapea sau din pat ca sa schimbi sau si mai bine, nu mai ai nevoie de tot felul de cabluri.

@initiator... daca vrei confort, mergi pe varianta cu smartphone-ul. Asta folosesc si eu si e totul ok
Nu stie televizorul sa se conecteze cu telefonul.

View Postsonnydellmarco, on 19 octombrie 2017 - 11:18, said:

Ia un stick cu Android pe el si cu iesire HDMI, nu lua TV cu Android TV pe el pentru ca nu suporta oficial toate aplicatiile.
am luat si un stick cu android de la un amic dar nici la ala nu mai merge youtube-ul si nici nu merge sa fac ceva update la soft sau la aplicatie.

#23
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postmichael78, on 19 octombrie 2017 - 13:30, said:

Nu stie televizorul sa se conecteze cu telefonul.

Dar nu conectezi televizorul, ci chromecast-ul care vine bagat in el :) . De asta l-am recomandat. Chiar si daca ai un televizor cu tub catodic si iesire hdmi (putin probabil) poti conecta telefonul prin chromecast

#24
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
XIaomi MIBox sau Chromecast daca nu te derenjeaza sa depinzi de telefon.

#25
michael78

michael78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.02.2017

View PostAndreysc7, on 19 octombrie 2017 - 13:32, said:


Dar nu conectezi televizorul, ci chromecast-ul care vine bagat in el Posted Image . De asta l-am recomandat. Chiar si daca ai un televizor cu tub catodic si iesire hdmi (putin probabil) poti conecta telefonul prin chromecast
Acum am inteles ce face acel chromecast,dat totusi cum spunea cineva ....nu as dorii sa depind de telefon.De multe ori vin seara de la servici cu baterie de 5%...ce fac stau sa mai incarc si telefonul?!

#26
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012
In fine.... nu vrei nici telefon, nici telecomanda si nici PC ... pana se inventeaza ceva prin telepatie nu cred ca gasesti nimic Posted Image . Cum a zis si alt user mai devreme... telefonul trimite dor un link catre chromecast, nu iti foloseste bateria decat atunci, e ca si cum ar trimite un mesaj. Posted Image

Edited by Andreysc7, 19 October 2017 - 20:45.


#27
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmichael78, on 19 octombrie 2017 - 19:47, said:

Acum am inteles ce face acel chromecast,dat totusi cum spunea cineva ....nu as dorii sa depind de telefon.

Ca sa nu depinzi de telefon iti trebuie o cutie pe HDMI, clar.. iar aia costa bani.. gratis nu s-au inventat (aia care le vand stiu ca nu vrei sa te scoli din pat, iar pretul e pe masura).

Edited by rosix, 20 October 2017 - 14:00.


#28
michael78

michael78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.02.2017

View Postrosix, on 20 octombrie 2017 - 13:59, said:

Ca sa nu depinzi de telefon iti trebuie o cutie pe HDMI, clar.. iar aia costa bani.. gratis nu s-au inventat (aia care le vand stiu ca nu vrei sa te scoli din pat, iar pretul e pe masura).
cine zice ca vreau gratis?! Ia uimeste-ma cu cutia aia? !

#29
michael78

michael78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.02.2017
Cred ca totusi pana la urma merg pe ideea unui coleg,aceeia de a vedea de pe telefon pe tv....clipurile de pe youtube.Am reusit cu aplicatia Tubio.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate