Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nokia 7

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
asa e, dar cam scump. tot la pcgarage la aceiasi bani iti iei un mi6 cu snapdragon 835. Care e alta mancare de paine.. Nokia 8 Sirocco se vinde cu 35 de bulioane. Sunt curios cine o fi asa de nataflet sa dea purcoiu de bani cand ai alternativa la jumate de de pret.
Nu inteleg ce a fost in capul lor sa lanseze asa tarziu. In timp ce oamenii normali lanseaza snapdragon 845. La Nokia vinde in aceeasi bani snapdragon 835. WTF.
Si la banii astia. Ca alternativa la 7 plus ai mi note 3 si Elephone U pro.
Unu e mai ieftin si celalalt mai aratos.

#56
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Si de ce servicii de garantie beneficiezi in Romania la telefoanele alea? Sa nu mai vorbim de Androidul alora.
Insa nu ma supar daca scade pretul la 7 plus, iar Sirocco probabil va fi ceva mai ieftin cand apare Nokia 9.

#57
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
Pai chiar sunt patit cu un mi4c care a fost inlocuit in garantie fara nici un protest nimic. Pur si simplu mi-au dat altul. Atata timp cat cumperi din tara si esti in garantie ai 2 ani in care stai linistit. Cat despre androidul alora, nu e cel mai frumos android dar e cel mai updatat si are un suport cam de 5 ani. Arata-mi tu un Nokia care primeste dupa 5 ani update-uri. Nici macar la Samsung sau la aia cu maru' nu ai asa ceva. Am avut un 520 care a avut update la windows un an si hai noroc, te-am pacalit ti-am luat banii si asta e.

#58
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005

View Postunpuisor, on 10 aprilie 2018 - 09:26, said:

asa e, dar cam scump. tot la pcgarage la aceiasi bani iti iei un mi6 cu snapdragon 835. Care e alta mancare de paine.. Nokia 8 Sirocco se vinde cu 35 de bulioane. Sunt curios cine o fi asa de nataflet sa dea purcoiu de bani cand ai alternativa la jumate de de pret.
Nu inteleg ce a fost in capul lor sa lanseze asa tarziu. In timp ce oamenii normali lanseaza snapdragon 845. La Nokia vinde in aceeasi bani snapdragon 835. WTF.
Si la banii astia. Ca alternativa la 7 plus ai mi note 3 si Elephone U pro.
Unu e mai ieftin si celalalt mai aratos.
Eu nu le consider alternative, pentru că nu se afla in programul Android One. Jumătate din motivul pentru care o sa iau Nokia 7 Plus este reprezentat de Android One

#59
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Indienii l-au primit…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NNDDwwsxOVI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La maxim 1.500 lei ar fi interesant, însă aștept și Xiaomi Mi A2, iar de la Motorola nu mai am speranțe referitoare la Android One…

#60
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
asa ma gandeam si eu, daca l-ar lasa la 1400-1500 lei ar fi un telefon interesant. Android one nu ma da pe spate. Vine cu toate balariile alea de la Google bagate pe gat. Ce mi-e bloatware de la miaomi ce mi-e de la google.
Xiaomi Mi A2 o sa fie o prastie din ce am vazut. Ecran cat casa, baterie mica si sd 625. WTF si mai costa si cat un Mi 6 plus un mi note 4 impreuna.
Eu astept MI note 4 care sper sa fie mai putin urat si cu o baterie cat mai mare si un procesor mai bun. Daca si asta o sa ma dezamageasca inseamna ca miaomi o iau rau pe aratura.

#61
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Ce bloatware baga Google? Ce aplicatii inutile are Android One, care nu sunt bagate pe gat si de ceilalti?

Edited by edri, 11 April 2018 - 18:17.


#62
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Google nu pune bloatware pe terminalele inscrise in Android One. Sau ma rog, daca cineva considera Play Store si Gmail ca fiind bloatware...atunci da, asa e :)

@unpuisor, pe mine "ma da pe spate" Android One, pt ca vin de pe Nexus 6P si stiu ce inseamna sa ai actualizari la zi

In alta ordine de idei, am deschis un topic dedicat Nokia 7 Plus: https://forum.softpe...6-nokia-7-plus/
Propun sa continuam acolo

#63
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Nokia 7 4GB RAM/64GB - 1250 lei, ce spuneti, e ok la acestt pret? Am inteles ca softul este global, doar ca nu l-au mai lansat in Europa.

#64
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdanutz_rdc, on 17 mai 2018 - 13:59, said:

Nokia 7 4GB RAM/64GB - 1250 lei, ce spuneti, e ok la acestt pret? Am inteles ca softul este global, doar ca nu l-au mai lansat in Europa.


Nu, pentru ca garantia este, practic, inexistenta.

#65
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cat se upgradeaza nokiile? va avea update la android 10 de exemplu?

#66
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Nokia 7.1 varianta 32Gb 1249 Lei la Arsis  https://www.arsis.ro...e-vdf-5429.html
E de urmarit poate mai fac ceva reduceri de "Vinerea Neagra".

#67
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K7z1QOp35VA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
A aparut si la Vodafone Nokia 7.1, 264 E-aproximativ 1231 Lei la liber. https://www.vodafone...e/nokia-7#tab-1

#69
milangheorghe

milangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 03.08.2007
Eu mi-am luat acest telefon de o lună și pot să fac o prezentare :
-display 5,2 inch exact cât trebuie pentru buzunar, clar luminos
-procesor octacore, nu are lag absolut deloc
-memorie 64G intern, 4G RAM
-bateria bună, oferă 2 zile autonomie lejer
-android 7.1 pur cu promisiunea de a primi android 9
In mare sunt mulțumit, am avut huawei p10 înainte.

#70
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007

View PostCGDBZ, on 15 noiembrie 2018 - 11:02, said:

A aparut si la Vodafone Nokia 7.1, 264 E-aproximativ 1231 Lei la liber. https://www.vodafone...e/nokia-7#tab-1
da dar are doar 3 gb ram.

#71
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Pentru tine, cu 4GB RAM, la super-oferta , 1069 Lei, la Emag : https://www.emag.ro/...1/pd/D0G774BBM/

#72
milangheorghe

milangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 03.08.2007
A primit cineva Android 9?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate