Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Nokia 7

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
https://www.gsmarena...-news-28980.php

Quote

Tired of the whole thing, a Romanian retailer Quickmobile decided to step in and offer the device unofficially for the equivalent of €324.
Astia nu stiu ca Quickmobile cam cu asta se ocupa... Posted Image

#20
tommy25

tommy25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 08.06.2008
din pacate doar la ei se gaseste telefonul :

Nokia 7 Dual Sim 64GB LTE 4G Negru 6GB RAM - 1684 lei
Nokia 7 Dual Sim 64GB LTE 4G Negru 4GB RAM - 1463 lei

#21
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Daca il vrei il cumperi din China (cum cumpara multi marci "consacrate" ale firmelor chinezesti). Modelele 7, 1 si 2 sunt pentru piata vasta din Asia (2 va apare si in Germania).

#22
Nannah

Nannah

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 03.07.2015
A avut cineva curajul sã il cumpere? Cum se prezintã?

#23
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nokia 7 Plus va fi prezentat la MWC 2018.

Attached Files



#24
dracon

dracon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 07.07.2005

View Posttommy25, on 24 ianuarie 2018 - 14:27, said:

din pacate doar la ei [Quickmobile] se gaseste telefonul :
Nokia 7 Dual Sim 64GB LTE 4G Negru 6GB RAM - 1684 lei
Nokia 7 Dual Sim 64GB LTE 4G Negru 4GB RAM - 1463 lei
Apare pe Mobileshop, alb și negru, la un preț incredibil: 1292 RON

[ https://ro.mobileshop.eu/phone-pictures/large/8187-nokia-7-black-front.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://ro.mobileshop.eu/phone-pictures/large/8193-nokia-7-white-front.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Nu are banda 7 LTE! Nu merita luat asa ceva pt a fi folosit in Romania, eventual numai daca esti pe Digi, si esti sigur ca nu vei folosi 4G-ul de la alt operator.

#26
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Nu are nici banda 7 folosita si de Orange ro, si nici banda 20 800 DD folosita si de Orange si de Vodafone.

Are insa banda B3 1800+ folosita si de Vodafone ro si de Orange RO.

#27
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Ah, corect, la B20 nici nu m-am uitat, si Vodafone nu are pe B7. Mi se pare ca si Telekom are pe B7.
Oricum, nu as lua nici un telefon care nu suporta toate benzile de la toti operatorii din tara, nu stii niciodata de ce ai nevoie vreodata. Se vede ca a fost facut pt piata asiatica.

#28
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XMxWao_4Ae4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Mie mi se pare foarte intersant noul 7 plus, pare un telefon destul de complet avand in vedere pretul, sper sa fie adus oficial si in Romania.


#30
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,725
  • Înscris: 06.08.2004
Si mie imi place ce vad. Dupa cum spunea un articol citit recent, e un Google Pixel 2 pentru cine nu cauta gama high-end ci ceva mai mediu.

Nu stiu de ce dar am impresia ca Nokia cam a inceput sa faca alegeri corecte pe piata asta supra-saturata a telefoanelor.

Edited by Cris007, 01 March 2018 - 07:33.


#31
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Singurul minus e ca pana se lanseaza in Romania modelele Nokia apar noua generatie. Nu inteleg cum de au lansat Nokia 2 la noi si Nokia 7 nu , Nokia 7 fiind anuntat cu 1 luna mai devreme. Si inca nu am aflat un raspuns legat de cine se ocupa de telefoanele Nokia in caz de garantie. Am intrebat la ei pe site si au zis ca au garantie online, fac formular si imi ridica telefonul. Dar doar atat? Nici un centru autorizat unde poti lasa telefonul?

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostTudy88, on 02 martie 2018 - 13:38, said:

Nu inteleg cum de au lansat Nokia 2 la noi si Nokia 7 nu , Nokia 7 fiind anuntat cu 1 luna mai devreme.

Pentru ca Nokia 7 a afost lansat doar pentru piata asiatica, sau mai bine zis, China.

Ce e in neregula cu garantia online? Te intereseaza sa ti se repare telefonul sau sa socializezi cu ei?

#33
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Pai de exemplu la ESD Service ,care are contract cu Samsung, Huawei , LG, Asus etc. iti pot repara si in 1H telefonul daca au piesele pe stoc. Plus ca e mult mai usor sa ii explici direct tehnicianului o problema fata in fata ( din proprie experienta iti zic).
Cel mai bine e sa nu ai nevoie de garantie dar eram curios, inainte sa fie cumparati de Microsoft aveau mai multe centre de service in Bucuresti cel putin.

#34
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostTudy88, on 02 martie 2018 - 13:55, said:

Pai de exemplu la ESD Service ,care are contract cu Samsung, Huawei , LG, Asus etc. iti pot repara si in 1H telefonul daca au piesele pe stoc. Plus ca e mult mai usor sa ii explici direct tehnicianului o problema fata in fata ( din proprie experienta iti zic).
Cel mai bine e sa nu ai nevoie de garantie dar eram curios, inainte sa fie cumparati de Microsoft aveau mai multe centre de service in Bucuresti cel putin.


Si o fabrica in Cluj, dar nu mai e cazul. HMD sunt mult mai mici fata de ce era odata nokia sau fata de cesunt cei enumerati de tine.

#35
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Probabil la noi se va gasi Nokia 7 plus.

#36
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Telefonul arata superb. E o varianta demna de luat in calcul desi daca ma gandesc ca iar o sa ajunga la preturi exagerat de umflate in Romania...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate