Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Masina Tractari+familie

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
oliver1996

oliver1996

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2016
Salut, am in plan sa schimb manisa anul viitor cel mai probabil prin primavara si as vrea niste pareri de la cei in cunostinta de cauza.
Cateva detalii.
1.Buget de achizitie max 7000Euro(la piata din Austria/Germania)
2. Principalele nevoi sunt tractari auto,70%autostrada, deci 2tone pe carlig e ,,must have'', si pe langa pentru familie drumuri de la 20+km.  Kilometri cca. 40.000/an
3. Motor categoric diesel si preferabil pana in 2000cc pentru consum si impozit. Cai putere preferabil peste 130, cei 115 de la Sharan sunt la minimul acceptabil.
4. Cutie Manuala
5. Pana acuma m-am orientat spre Mitsubishi Outlander an fab. aprox. 2007 motor 2.0 diesel 140cai. De altfel mi-a placut si Subaru Forester tot 2.0 diesel 2009, cuplu si consum foarte bun, dar am inteles ca sunt foarte pacatoase motoarele.
Masina actuala e un Sharan din 2003, 1.9 115cp, sunt multumit de el per total, dinafata de demaraj, dar vreau ceva mai nou.

Edited by oliver1996, 18 October 2017 - 21:54.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ia un Sharan 1.9 de 150cp :)
Forester are motorul diesel, care nu e tare stralucit si e o masina destul de rara. Outlander are 2.0-ul de la VW , deci e posibil sa fie problematic.
M-as uita tot la sharan 1.9tdi , euro 4, insa parca si alea tot de 116cp sunt. Eventual ii faci o resoftare.

#3
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Pastreaza Sharanul daca vrei tractari.
Masini de tractat foarte bune ML270,Vito/Viano de 150 cai,E220,renault trafic 2.0.Daca te deranjeaza taxele ai variante 4x4 pickup Ranger,L200

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate