Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Elev dat afară de la ore din cauza părului lung - liceu teologic din Cluj-Napoca

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
245 replies to this topic

#235
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View PostRealThing, on 18 octombrie 2017 - 20:53, said:

"Elevi daţi afară de la ore pentru că au părul lung.
Initial m-am "crucit", dupa ce insa am observat ce tip de liceu e, m-am "descrucit".

#236
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View Postionutzitaly, on 20 octombrie 2017 - 00:24, said:

E vorba de o scoala TEOLOGICA, cum naiba sa-ti dai copilul la o scoala de asta si apoi sa te plangi ca nu-i lasa cu plete sau ca au un regulament mai strict
Sînteți culmea! Adică popii greco catolici  poartă barbă, unii părul lung, dar elevul tresă fie tuns ca la liceele militare!! Habar nu aveți despre ce vorbiți. Văd că unii nu știu care e diferența între catolic și greco-catolic. Sînt niște diferențe. Ar fi bine să citiți măcar puțin despre asta.  E una un liceu catolic, dar altă treabă un liceu greco catolic.
Regulamentul acela e greșit făcut în privința lungimii părului. Pt un liceu de stat, unul militar, unul catolic, ar fi fost OK. Aici nu este OK.

View Postaltnume, on 21 octombrie 2017 - 11:04, said:

Initial m-am "crucit", dupa ce insa am observat ce tip de liceu e, m-am "descrucit".
Nu am înțeles: de ce te-ai crucit și de ce apoi te-ai descrucit?

#237
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Intrucat initial am crezut a fi vorba despre un liceu obisnuit si "m-am crucit", de reinvierea unor naravuri de care faceau abuz profesorii in comunism.
Fiind insa un liceu teologic, de la acestia ma astept la orice inclusiv acuma.

#238
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,858
  • Înscris: 20.10.2015

View Postionelmironescu, on 21 octombrie 2017 - 11:09, said:

Habar nu aveți despre ce vorbiți. Văd că unii nu știu care e diferența între catolic și greco-catolic. Sînt niște diferențe. Ar fi bine să citiți măcar puțin despre asta.  E una un liceu catolic, dar altă treabă un liceu greco catolic.

Te dai mare destept (",Habar nu aveți despre ce vorbiți"), de ce nu explici tu? Tu stii?
Ia sa vedem.

View Postmarcusdefeis, on 21 octombrie 2017 - 00:33, said:

orice e religios e retrograd si finalmente facut sa indobitoceasca si sa inregimenteze individul

Vezi ca asta e un drum cu 2 sensuri.
Cei destepti inteleg de ce este nevoie de religie.
Nu poti califica un om dupa religia lui, dar eu o pot face dupa ceea ce scrie.

Edited by Tsunnnami, 21 October 2017 - 13:44.


#239
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postg_force, on 18 octombrie 2017 - 21:18, said:

Directorul atat trebuia sa le spuna elevilor: "Maine,  sa vii la scoala cu tac-tu tuns!" Posted Image

De ce sa vina la scoala cu taica-su tuns , daca sarmanul tata are calvitie , e chel de-a binelea ?

#240
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postiulian_k, on 18 octombrie 2017 - 21:02, said:

Aici ar fi singura problema, ca a fost modificat regulamentul peste noapte, iar partea cu lungimea parului abia dupa izbucnirea scandalului.

Tragedie mare , dom'le . Din lectura , nu reiese faptul ca regulamentul a fost schimbat pe nv , ci ca urmeaza a fi dezbatut cu toti factorii implicati .
Acu sa vezi cereri de cereri , care mai de care mai aberanta : ,,   noi vrem belciuge in nas ''  , ,, supunem la vot ''  , ,,  s-a votat cu majoritate ''   ,
,,  de maine , toti elevii  sunt obligati sa poarte pe langa parul de 50 cm si cate un belciug in nas si cate doua belciuge in fiecare ureche ''  .

Acu sa te tii , neamule , toti elevii vor vrea ,,  la popi ''  . Ura , traiasca democratia ..................

#241
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postpasilla, on 18 octombrie 2017 - 21:36, said:

Tot nu inteleg de ce nu 21 cm ? Care este demonstratia teoremei ca un elev nu poate avea parul mai lung de 20 cm ?

E foarte simplu : parul de pe cap , nu trebuie sa depaseasca in lungime , parul de la sub-brat , ori de pe picioare !!!!????!!!!

#242
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Se face  o confuzie: Nu e semiar teologic -scoala de popi, e un liceu teoretic detinut  si administrat de Biserica Romana Unita(cu Roma). Scopul lui e scolarizarea. Unele culte mai tin si spitale  si unitati de invatamant(ne confesionale), ca un act d emecenat sau daca insistati sa vedeti raul in orice, pentru publicitate. iI e adresata oricui: greco-catolic, ortodox, romano-catolic, baptis, ateu.

Edited by iulian_k, 22 October 2017 - 14:04.


#243
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postiulian_k, on 22 octombrie 2017 - 13:59, said:

Se face  o confuzie: Nu e semiar teologic -scoala de popi, e un liceu teoretic detinut  si administrat de Biserica Romana Unita(cu Roma). Scopul lui e scolarizarea.

Ei , atunci , ne-am mai linistit , pot purta barba si plete pana la fund nestingheriti , daca doar asa retin informatiie ,
pot aduce pachetelul cu droguri si seringi la vedere , nu trebuie sa se mai ascunda de nimeni , ca de'aia'i libertate maxima

#244
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View Postaltnume, on 21 octombrie 2017 - 11:22, said:

Intrucat initial am crezut a fi vorba despre un liceu obisnuit si "m-am crucit", de reinvierea unor naravuri de care faceau abuz profesorii in comunism.
Fiind insa un liceu teologic, de la acestia ma astept la orice inclusiv acuma.
Eu am zis că e corect ca regulamentul să fie în spirit cu religia aceea, adică religia greco catolică. În chcestia cu părul răspunsul este că părul elevilor să fie în conformitate cu acela al călugărilor și al preoților acelei religii, adică în acest caz să fie lung .
la liceu militar păr scurt; 3 cm.
la liceu de stat păr scurt; 5-6 cm

View PostTsunnnami, on 21 octombrie 2017 - 13:43, said:

Te dai mare destept (",Habar nu aveți despre ce vorbiți"), de ce nu explici tu? Tu stii?
Ia sa vedem.
Am explicat de 10 ori! Vezi oleacă mai sus.

View Postmadagascar123, on 22 octombrie 2017 - 09:44, said:


Tragedie mare , dom'le . Din lectura , nu reiese faptul ca regulamentul a fost schimbat pe nv , ci ca urmeaza a fi dezbatut cu toti factorii implicati .
Acu sa vezi cereri de cereri , care mai de care mai aberanta : ,,   noi vrem belciuge in nas ''  , ,, supunem la vot ''  , ,,  s-a votat cu majoritate ''   ,
,,  de maine , toti elevii  sunt obligati sa poarte pe langa parul de 50 cm si cate un belciug in nas si cate doua belciuge in fiecare ureche ''  .

Acu sa te tii , neamule , toti elevii vor vrea ,,  la popi ''  . Ura , traiasca democratia ..................
Bășcălie aiuristica. Zi doar despre lungimea părului la un liceu greco catolic și daca mai vrei la unul catolic, militar, de stat.

View Postmadagascar123, on 22 octombrie 2017 - 14:03, said:


Ei , atunci , ne-am mai linistit , pot purta barba si plete pana la fund nestingheriti , daca doar asa retin informatiie ,
pot aduce pachetelul cu droguri si seringi la vedere , nu trebuie sa se mai ascunda de nimeni , ca de'aia'i libertate maxima
De ce nu sint suspendați useri ca tine, care au venit să se bage în vorbă ca să facă bășcălie?

#245
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,858
  • Înscris: 20.10.2015

View Postionelmironescu, on 22 octombrie 2017 - 19:57, said:

Am explicat de 10 ori! Vezi oleacă mai sus.

N-am gasit, ma ajuti? Un link unde ai explicat

#246
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Domnule , prea iei lumea in tragic ; pe scena vietii participa tot felul de specimene , de la doctori , artisti , politicieni ,

pana la betivul satului cracanatii din vale  .

Bascalie , suspendare , de unde atata severitate ? Hai sa mai si radem putin , ca n-o fi bai .

Elevii  trebuie , au datoria sa respecte anumite reguli , asta nu e bascalie

Edited by madagascar123, 26 October 2017 - 14:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate