Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Calin Ionescu zis Rimaru de la trupa de hip-hop RACLA, Group Creative Director al agentiei de publicitate Centrade - Cheil, acuzat de hartuire sexuala

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,376
  • Înscris: 16.03.2007
Shit hit the fan. Sau despre cum s-a spart bula libidinosului irelevant, cu o muzica de doi lei, care isi dadea aere de vedeta. Posted Image

Quote

Rimaru, membru al trupei R.A.C.L.A, acuzat de agresiune sexuală de mai multe femei.

Campania online #Metoo, prin care milioane de femei au povestit experiențele neplăcute pe care le-au avut de-a lungul anilor, în care au fost violate, agresate sau hărțuite sexual, are ecouri și în Romania. Mai multe femei îl acuză pe Călin Ionescu, cunoscut drept Rimaru, membrul trupei R.A.C.L.A, că le-a agresat sexual sau a devenit violent în momentul în care acestea i-au respins avansurile.

http://www.digi24.ro...te-femei-812934

http://economie.hotn...ire-sexuala.htm

https://www.paginade...scuipat-in-fata

http://www.b1.ro/sti...uia-202018.html

https://www.cancan.r...-el-si-17338141

http://adevarul.ro/e...db20/index.html

Edited by laffin, 18 October 2017 - 13:41.


#2
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Ale naibii violate s-au trezit toate acum ca ciupercile dupa ploaie. S-au umplut site-urile de stiri cu ele si deja mi-e scarba de ele....

#3
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Acuzat de rahat pe băț. Orice curvă tembelă în ziua de azi, te poate acuza de orice.

Cam mare delay-ul între faptă și acuzație nu crezi?

Edited by KreutzerKonig, 18 October 2017 - 13:38.


#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,376
  • Înscris: 16.03.2007
Se stia de mult timp, doar ca nu de atat de multe Posted Image

Acum au iesit la suprafata mai multe, cu ocazia scandalul de la Hollywood.

Edited by laffin, 18 October 2017 - 13:39.


#5
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Auzi, cică se știa de mai mult timp. Păi de ce dracu' le-a luat enșpe mii de ani să spună?

Altă făcătură ordinară nazi-feministoidă.

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,376
  • Înscris: 16.03.2007
Eu stiam ca au mai aparut cazuri cu libidinosul in prim plan.

Quote

„Noaptea agenţiilor, 2015. Eram la Centrade cu câtiva prieteni, mă rătăcisem de ei şi îi căutam pe terasă. Am simţit că cineva mă strânge foarte puternic de ceafă, m-am întors şi îl văd. Îl ştiam pentru că îmi tot scria sp ne vedem, şi nu doar mie, dar la multe din fetele pe care le ştiam. Mă gândesc că nu şi-a dat seama cât de tare m-a strâns. Începe să vorbească şi i se poticnesc cuvintele, e foarte beat.
Mă întreabă repetat ce caut acolo, „Eşti pe teritoriul meu, de ce ai venit aici, aici e teritoriul meu“. Îi spun că e beat şi îi spun să mă lase în pace şi îmi varsă băutura lui în cap, apoi aruncă cu paharul de plastic în capul meu în timp ce mă îndepărtez.

View PostKreutzerKonig, on 18 octombrie 2017 - 13:42, said:

Altă făcătură ordinară nazi-feministoidă.

E si Soros pe aici?

#7
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Va dati seama ca Stephen King is da cu tesla in oua ...
asta inceput de poveste horor "Individul nu era unul din mentorii nostri, dar s-a bagat in seama pe Facebook"

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View PostdiZy, on 18 octombrie 2017 - 13:37, said:

Ale naibii violate s-au trezit toate acum ca ciupercile dupa ploaie. S-au umplut site-urile de stiri cu ele si deja mi-e scarba de ele....

Păi cam ăsta e adevărul.
Să vezi când ești cu una în oraș și croncăne ciorile la ea.

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
N-au fost violate. Pur si simplu au fost hartuite. Dar stai, ca pentru unii hartuirea e ceva normal. Adica poti sa pui mana pe o tzatza, pe buci, sa le zici p*zde, sa le scuipi in caz ca ti-au zis  nu in fata, ca doar nu le-ai bagat mana la pasarica.

Iar hartuirea cum e ceva normal pentru multi romani "nesatisfacuti" e cam greu sa te duci in instanta sau sa se ia masuri impotriva individului.

#10
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,376
  • Înscris: 16.03.2007
Observa cineva tiparul violatorului virtual?

Initial incepe cu dulcegarii apoi trece neasteptat la injurii si amenintari. Poate stie cineva despre ce boala psihica e vorba.

Mai multe povestiri ale victimelor sale aici:

https://www.facebook...779386625425648

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006
Asta si-a luat numele in onoarea lui Ramaru datorita madularului personal sau datorita IQ-ului identic cu cel al madularului personal?

#12
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,376
  • Înscris: 16.03.2007

Quote

Nu i-am mai raspuns. Timp de cateva zile mi-a trimis mesaje in care vorbea singur pe chat. La Noaptea Agentiilor, m-a tras de o mana de-o parte si m-a intrebat cum imi permit sa nu ii raspund pe Facebook. Dupa care a adunat toata flegma pe care a avut-o in el si m-a scuipat in fata de fata cu toata lumea, cu toti prietenii si colegii. Bineinteles ca s-a musamalizat totul si m-au rugat insistent de la HR sa nu mai povestesc. Ei bine, #metoo. Atasat conversatiile si mesajele la care s-a suparat foarte tare ca nu am raspuns.”

Quote

„Acum câţiva ani eram o floricică copywriteriţă, cu vise de Mad Men şi inocenţă în ochi. Făcusem o campanie de self-branding, #checkinlajob #cechinfarajob, care se viralizase în online şi la câteva luni după asta m-a chemat o agenţie mare, la care nu visam să ajung vreodată, la un super interviu. Eram atât de emoţionată încât îmi învăţasem un discurs, cu tot cu glume. Interviul a mers strună şi am ajuns acasă cu zâmbetul pe buze. Când colo, ce să vezi? Intru pe Facebook şi primesc un mesaj de la un tip. Acest tip se dăduse foarte agresiv la mine pe Facebook şi eu nu eram interesată. Chiar l-am respins brutal de câteva ori că şi-o ardea libidinos. Mesajul de la tip era aşa: "Tu crezi că mă refuzi pe mine şi lucrezi la mine-n echipă? Jet!" şi mi-a dat block.“

Edited by laffin, 18 October 2017 - 14:46.


#13
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
adevarul ca e lipsa de bun simt sa nu raspunzi la mesaje. un simplu "nu sunt interesata, multumesc" poate ar domoli taurul comunal, dar cand nu raspunzi si tot tu te simti jignita ca te ia ala la pwla e de porc

#14
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,376
  • Înscris: 16.03.2007
Asa este. Eventual le scuipi, le apuci, le ameninti si le torni si bautura in cap. Ca nu ti-au raspuns la mesaje... Posted Image

#15
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostFlat, on 18 octombrie 2017 - 14:56, said:

adevarul ca e lipsa de bun simt sa nu raspunzi la mesaje. un simplu "nu sunt interesata, multumesc" poate ar domoli taurul comunal, dar cand nu raspunzi si tot tu te simti jignita ca te ia ala la pwla e de porc
Nu l-ar domoli deloc, orice refuz (prezentat sub orice forma, inclusiv prin a nu raspunde la mesaje private) e motiv de jigniri si amenintari. Doar daca se intampla ceva fizic trebuie luate masuri?

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Curentul #meetoo!
Un fel de #bucketchallenge.

Ok, este bine mai tarziu decat niciodata. Era si mai bine daca femeile hartuite ar fi luat atitudine in momentul hartuirii. In felul asta s-ar fi evitat ca alte femei sa fie hartuite. De exemplu regizorul/producatorul de filme de la Hollyood ar fi hartuit undeva la 40 de femei. Daca una sau doua ar fi luat atitudine la momentul potrivit asta nu mai avea cariera in film.  Pe de alta parte unele au tacut si au fost promovate ca urmare a hartuirii.

#17
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012
Ca si sunt luate in serios cazurile de hartuire sexuala ozolate, in Romania.

Cand am scris despre hartuire sexuala pe topicul despre feminism enervat fiind de un fost prof din facultate,  mi s-a raspuns cu poze cu feministe obeze si acuzatia ca"las ca stim noi ca sunt c*ve". Si cam asta e si atitudinea ghiolbanilor de politisti cand incearca cineva sa depuna plangere. #metoo e o ocazie pentru femeile din toata lumea sa fie luate in serios

#18
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostArianna-D, on 18 octombrie 2017 - 16:37, said:

Nu l-ar domoli deloc, orice refuz (prezentat sub orice forma, inclusiv prin a nu raspunde la mesaje private) e motiv de jigniri si amenintari. Doar daca se intampla ceva fizic trebuie luate masuri?

nu stiu
la mitocanie se raspunde cu mitocanie, dar vai, a jignit-o. pai ea e cu nasul pe sus ca o printesa din Beverly Hills. daca te comporti ca o stuck up ho asteapta-te la aceeasi moneda

da, eu consider ca numai agresiunea fizica poate fi probata si deci reglementata de politie
amenintari, jigniri, astea sunt doar vorbe. vorbele nu sunt fapte, vorbele nu ranesc. in numele libertatii de exprimare, nu poti condamna pe cineva apriori pentru niste cuvinte aruncate
poti doar actiona in justitie pentru calomnie si...  mult succes sa obtii de la judecator despagubiri pentru jigniri.

sa nu mai spunem ca daca o jignea vreun smiley cu abordari 100% identice era toata numai fluturasi in stomac si zambet si hihihi, daca e fraierul ala de la comunicare se simte hartuita. ma lasi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate