Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Telekom cel mai mare scor pentru serviciile de date

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 13.03.2005

Quote

Rețeaua mobilă Telekom Romania a obținut cel mai mare scor pentru serviciile de date în urma auditului independent realizat de P3 communications. În urma testelor de performanță asupra tuturor rețelelor mobile din România derulate de P3 communications în luna august a acestui an, Telekom Romania a obținut cel mai mare scor, 508 din 600, pentru serviciile de date mobile. Scorul P3 reprezintă o metodă de punctare acceptată universal și aplicabilă la nivel internațional pentru a evalua calitatea și performanța rețelelor.

Si aici gasiti raportul. Interesant ca in orasele mici Telekom a obtinut aproape dublu fata de ceilalti. Desi nu e specificat in raport, operatorii sunt urmatorii:
- Operator 2 = Vodafone
- Operator 3 = Orange
- Operator 4 = Digi

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
E interesant dar si surprinzator... dat fiind ca in conditii normale de utilizare conform netspeed rezultatele sunt diferite.

Edited by andreic, 18 October 2017 - 10:08.


#3
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Operator 3 Orange? Nu cred asa ceva.

#4
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 13.03.2005

View Postbiogood, on 18 octombrie 2017 - 10:09, said:

Operator 3 Orange? Nu cred asa ceva.
Asa este. Daca e sa luam dupa punctajul general, locurile ar fi astea: 1. Vodafone, 2. Orange, 3. Telekom, 4. Digi

#5
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mda, chestii platite. Realitatea e alta cand tu, ca utilizator normal, cu telefon normal, mergi prin locurile alea sau traiesti acolo. Se aplica mai mult pentru digi si telekom.

#6
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 13.03.2005

View Postandreic, on 18 octombrie 2017 - 10:07, said:

E interesant dar si surprinzator... dat fiind ca in conditii normale de utilizare conform netspeed rezultatele sunt diferite.
Cred ca acel clasament al Ookla trebuie putin privit si din punct de vedere al numarului de teste (date la care nu avem acces din pacate). Din cate vad pe topicul cu viteze pe aceasta arie sunt utilizatori care au si peste 100 Mbps.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ma suna ieri unul de la telekom (nu stiu de unde a avut numarul) sa imi faca abonament "full" (telefon, tv, etc) si i-am zis ca recent am prelungit contractul , la care ma intreaba "RCS-RDS aveti ?" , i-am zis da, la ei l-am prelungit... si o mi-o inchis Posted Image

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
DIn cate imi amintesc firma nemteasca de analiza a retelelor mobile „P3 comunications” (la solicitarea Orange) a scos anul trecut Orange ca fiind cea mai performanta retea.

Acum sa inteleg ca Telekom a facut solicitarea si pe 1 a iesit Vodafone?

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ce mi se pare ciudat, pe langa faptul ca e clasamentul ciudat (digi cred ca e pe locul care trebuie), e lipsa Olteniei si Vaii Prahovei. Practic nu au inchis cercul.

#10
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
Raport facut pentru reclama, o sa urmeze acum niste reclame la abonamente ieftine si cu totul nelimitat, mai agata cateva mii de abonamente de la concurenta si totul s-a meritat.

#11
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View Postbiogood, on 18 octombrie 2017 - 10:09, said:

Operator 3 Orange? Nu cred asa ceva.

Cu 8 euro am 60 de gb sa fim seriosi e cea mai ieftina oferta.

#12
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@xperia_ray, ce scriu eu, ce raspunzi tu. Baba si mitraliera.

#13
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
:D
Dacă tot e vorba de babe și mitraliere, încă o „babe” la P3 tuning cu „mitraliera” MT-07:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6wyeda_XdAo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate