Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sacadare imagine Samsung UE43MU6102

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#37
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Oare sa il las printr-un spliter conectat ? E mai bine ? Sa nu fie prea puternic semnalul primit direct din ONT ?

#38
fr0ggybv

fr0ggybv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 29.10.2008
ia atenuatoare de semnal, sunt ieftine, si testeaza. http://www.mondoplas...03-18-pg_ft-609 dar as zice ca daca semnalul e problema ar trebui sa fie mai multe posturi afectate.

Edited by fr0ggybv, 06 November 2017 - 09:24.


#39
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Revin cu informații, între timp am așteptat la indicațiile celor de la Samsung un update de firmware care, au spus ei, va rezolva problema. Aseară am descărcat de pe site-ul lor versiunea 1151.1 , am urcat-o pe un stick USB , am făcut update-ul. Însă NU s-au rezolvat problemele.
Am sunat iarăși la service și aștept răspuns. Îmi vine sa arunc televizorul pe geam...

#40
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Eu zic sa insisti la service. Dupa cum vezi, nu e o problema generala specifica modelului. Ai nimerit un produs defect.

#41
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

 marga32, on 15 noiembrie 2017 - 10:35, said:

Eu zic sa insisti la service. Dupa cum vezi, nu e o problema generala specifica modelului. Ai nimerit un produs defect.
Pai da , dar ei tot susțin ca dacă s-a schimbat placa aia de baza , e ca nou �

#42
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 snapydj, on 15 noiembrie 2017 - 10:33, said:

Îmi vine sa arunc televizorul pe geam...
nu nu ca pierzi garantia....
il tot duci in service pana iti dau banii inapoi pe el... si-ti iei alt model...

Edited by arg, 15 November 2017 - 10:40.


#43
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Aceeași scădere o observ și eu pe un 49mu6472.

#44
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

 danyxp, on 20 noiembrie 2017 - 10:04, said:

Aceeași scădere o observ și eu pe un 49mu6472.

Hmm, deci se pare ca toata seria MU6 are problemele astea de procesare... Ai luat legatura cu Samsung ? Le-ai transmis si tu situatia? Poate gasesc si eu mai repede o solutie, daca vad ca suntem mai multi cu aceeasi problema.
Eu astept saptamana asta raspuns de la ei, daca nu imi dau banii pe el, si ma gandeam sa trec la seria MU7...

#45
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nu am făcut nici un demers încă. Nu știu unde să mă adresez exact pt problema asta, e luat de la altex. O sa caut hârtiile sa vad ce si cum. Poate îmi dai un pm cu ceva telefon de la samsung ?

#46
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Pai vezi direct la ei pe site.
http://www.samsung.c...port/#contactus

O sa intre ei remote prima data, o sa verifice calitatea conexiunii tale, etc etc etc.

#47
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Mulțumesc. O sa iau legătura cu iei cel târziu miercuri, probabil o să fiu liber.

#48
Vassy01

Vassy01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.11.2017
Ati mai rezolvat ceva cu sacadarea? Urmeaza sa vina 55MU6202 de la Emag si la reviewuri numaibde sacadare si bleeding se vorbeste. Am un Samsung seria 5 FHD si merge perfect.

#49
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nimic; cu al meu am fost in alta locatie unde am digi, tot cu ci+ si bit error 0 (doar pe cateva programe am gasit sa stea pe 0) - sacadeaza si acolo. Am programare azi pt conexiune remote, vedem ce zice. Mai am un samsung fhd de 5 ani si merge perfect.

#50
dorinbora

dorinbora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2009

 danyxp, on 24 noiembrie 2017 - 06:25, said:

Nimic; cu al meu am fost in alta locatie unde am digi, tot cu ci+ si bit error 0 (doar pe cateva programe am gasit sa stea pe 0) - sacadeaza si acolo. Am programare azi pt conexiune remote, vedem ce zice. Mai am un samsung fhd de 5 ani si merge perfect.

Aceeasi problema o am si eu la un Samsung ue49mu6272, televizor luat acum 3 zile de la Altex Ploiești. Provider-ul meu de televiziune este Nextgen. Semnalul este EXCELENT. Am incercat toate combinatiile posibile si imposibile de reglaj al imaginii...degeaba! Parerea mea ca este o problema hardware (procesorul de imagine sau tuner-ul), problema pe care o are toată seria 6, problema pe care Samsung nu vrea să o recunoască. O sa va tin si eu la curent dacă reușesc să fac ceva. Multă baftă tuturor!

Edited by dorinbora, 24 November 2017 - 08:32.


#51
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Scuze daca a trimis pm de naishpe ori...
Sper ca toata lumea care are probleme sa semnaleze acest lucru catre samsung.

Edited by danyxp, 24 November 2017 - 08:45.


#52
gsv

gsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.03.2008
Salutare.
Cand vorbiti de sacadarea asta va referiti la fenomenul de juddering sau este altceva? Am un TV Samsung si vrea sa stiu dupa ce sa ma uit.
Multumesc.

#53
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Te uiți după o sacadare, câteva frame-uri pierdute, sărite. Bara de text de la programele de știri, meciuri, pe astea se vede cel mai ușor.
Nu știu ce înțelege fiecare prin judder de aia evit sa folosesc termenul și prefer să descriu ce văd.

#54
gsv

gsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.03.2008
Multumesc. O sa ma uit zilele astea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate