Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Aratati-va ultima creatie, video !

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012

View Posthoneymik, on 20 octombrie 2017 - 15:17, said:

Doar o mica observatie: nu imi place trecerea brusca de la cadru la cadru ...
Da, nici mie nu imi prea place...Doar dupa ce l-am urcat pe YT mi-am dat seama. Trebuie sa ma gandesc la alta tehnică.

#20
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015

View PostSTReight, on 20 octombrie 2017 - 15:14, said:

O mica prezențare a masinii+ acceleratie 0-100.Momentan nu am multe videoclipuri, dar sper ca pe viitor sa schimb acest lucru.Filmat cu OnePlus 3T si editat in Adobe Premiere Pro CC 2017.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/155_j-gHbgU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi place, ai dreptate tranzitiile dintre secvente sunt fara efecte, asta le face sa para ciudat (doar pt anumite persoane). Avand in vedere ca editezi in Adobe Premiere Pro CC 2017 iti recomand sa folosesti intre clipuri tranzitii existente in program, zoom in, zoom out, luma fade gen Sam Kolder (pentru asta poti folosi "gradient wipe"), etc.

Am observat ca OnePlus 3T poate sa filmeze 720p in 120fps, nu am gasit cu cati fps poate sa filmeze in 1080p dar presupun ca poate macar cu 60 fps pt FULL HD.
Asta te ajuta sa faci filmele in slow motion.

Ce as mai adauga ar fi efecte sonore intre tranzitii, de exemplu pentru "zoom in" si "zoom out" poti folosi "Swoosh" ca efecte sonore ai aici un exemplu http://soundbible.co...2-Swoosh-1.html

Presupun ca esti amator la fel ca mine, insa prin practica invatam si or sa iasa din ce in ce mai bine.
Bafta!

View Postlogy, on 18 octombrie 2017 - 11:22, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wlyRaVRnMMY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Salut, nu stiu in ce filmezi si in ce editezi. Fara sa te spuri pe mine am sa-ti spun ce cred. Daca reusesti sa-ti faci un scenariu bine gandit cred ca ai atrage atentia mai multor abonati pe youtube si vizualizari. Cel mai bun moment din video este dupa minutul 8:38.

Incearca sa pui o melodie pe fundal atunci cand vorbesti.

Bafta!

#21
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
Da, telefonul filmeaza in 1080p/60fps si 720p/120fps.O sa iau in considerare sfaturile tale. Primele 3 videoclipuri de pe canal le-am filmat cu un SJCam Sj5000x elite, care statea foarte prost pe partea de audio. Acum planuiesc sa iau un Gitup G3 Duo.

#22
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015

View PostSTReight, on 20 octombrie 2017 - 19:20, said:

Da, telefonul filmeaza in 1080p/60fps si 720p/120fps.O sa iau in considerare sfaturile tale. Primele 3 videoclipuri de pe canal le-am filmat cu un SJCam Sj5000x elite, care statea foarte prost pe partea de audio. Acum planuiesc sa iau un Gitup G3 Duo.

M-am uitat si la primele 3 clipuri filmate cu SJCam Sj5000x elite , la unele din ele imagina nu este stabilizata, se vede ca ai filmat din mana, ai incercat sa adaugi "warp stabilizer" sa vezi daca isi face treaba ?

#23
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
Da. Cel cu Golf-ul a iesit foarte rau. Cred ca o sa il sterg si sa il refac. Am filmat in 2 k si nu  mi-am dat seama ca nu are stabilizare pe acea rezolutie.Am incercat cu warp, dar deforma imaginea.Camera era in carcasa waterproof, si se aude foarte rau.Aveam un suport cu prelungitor cu suction cup , prins de parbriz.

#24
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015

View PostSTReight, on 21 octombrie 2017 - 08:49, said:

Da. Cel cu Golf-ul a iesit foarte rau. Cred ca o sa il sterg si sa il refac. Am filmat in 2 k si nu  mi-am dat seama ca nu are stabilizare pe acea rezolutie.Am incercat cu warp, dar deforma imaginea.Camera era in carcasa waterproof, si se aude foarte rau.Aveam un suport cu prelungitor cu suction cup , prins de parbriz.
Daca esti pasionat si vrei sa faci ceva mai complex, trage si cateva cadre cu camera lipita de carcasa autovehicolului, asta in timp ce mergi sau o poti fixa pe strada si treci cu masina pe langa ea, aici poti filma o data cand cand treci cu masina (din fata) si o data dupa ce ai trecut (din spate).

Edited by olixandru, 23 October 2017 - 06:34.


#25
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012

View Postolixandru, on 23 octombrie 2017 - 06:33, said:

Daca esti pasionat si vrei sa faci ceva mai complex, trage si cateva cadre cu camera lipita de carcasa autovehicolului, asta in timp ce mergi sau o poti fixa pe strada si treci cu masina pe langa ea, aici poti filma o data cand cand treci cu masina (din fata) si o data dupa ce ai trecut (din spate).
Sunt pasionat. Acesta este motivul pentru care am deschis canalul.O sa incerc sa trag si mai multe cadre la exterior din miscare. Ce am mai vazul ca am gresit la cel cu Insignia este dupa tranzitia de la cadru la cadru. Trebuia sa le fac intr-o miscare continua. La mine la fiecare inceput de cadru este o parte (<1sec) in care imaginea sta, si apoi doar este in miscare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate